Elektra Otel Yönetim Sistemleri ve Medisoft Hastane Yönetim Sistemlerinin Üretici Firmasıdır

  • facebook
  • twitter
  • wordpress
  • youtube

BAŞARI ÖYKÜLERİ
Three Pearl Hotel Trabzon Elektra Otel Yazılımı'nı Tercih Etti

Tarihi ve doğal güzellikleriyle dört mevsim yaşanabilecek bir turizm şehri olan Trabzon’da hizmet veren Three Pearl Hotel, özel konumu, doğası, mimarisi ve ulaşım avantajı ile turizm ve iş dünyasına çekim gücü oluşturuyor. 135 odalı otel Elektra Otel Yönetim Sistemi’nin Önbüro, Santral, Muhasebe (ETS V4), Stok, Pos, Personel, iSafe (internet güvenlik sistemi) modülleri ile misafirlerine hizmet veriyor. 
 
Mivara Luxury Resort&Spa Elektra Otel Yazılımı'nın 17 Modülü ile Misafirlerini Ağırlıyor

“İçinde konfor, lüks, lezzet ve huzur olan otel” anlayışıyla hayata geçirilen Bodrum Yarımadası’nın Gündoğan koyunda yer alan Mivara Luxury Resort&Spa  9 bin metrekarelik alan üzerine kuruldu. Otel, 92 oda ve bağımsız 2 villa otelden oluşuyor. “Bodrum’u yılın 365 günü yaşanır kılmak” misyonuyla yola çıkan otel yaz-kış hizmet veriyor. Mivara Luxury Resort, Elektra Otel Yönetim Sistemi'nin Önbüro, Santral, POS, Stok, Muhasebe, Personel, CRM, Banket, Opex, Demirbaş, Satınalma, Mobil Yönet, iSafe (internet güvenlik sistemi), Kapı Kilit Entegresyonu,  KimlikOkur, Pay TV, Spa modülleri ile misafirlerini ağırlıyor.

Elektra Otel Yönetim Sistemi Tayland’dan Sonra Tunus’ta

Tunus’un gözde otellerinden Daphne Club Miramar, Daphne Monastır Center, Daphne Bahia Beach Otelleri Elektra ile yönetiliyor. Daphne Oteller Grubu Türkiye’nin en yaygın otel otomasyonu olan Elektra’yı Tunus’ta Fransızca olarak kullanmayı tercih etti.

Nilbahir Resort Hotel 313 Odasını Elektra ile Yönetiyor

33.000 m² alanda, modern mimari tarzı ile  inşa edilen Nilbahir Resort Hotel 2014 yılında ilk misafirlerini Elektra Otel Yazılımı ile karşıladı. Nilbahir Resort Hotel, Elektra Otel Yazılım’ının Önbüro, Santral, Muhasebe (ETS V4), Stok, Pos, Personel, CRM ve banket modülleri ile misafirlerine kusursuz hizmet vermeyi planlıyor.

 

LykiaWorld & Links Golf Antalya Tercihini Elektra’dan Yana Kullandı

Golf konsepti ile Türkiye ve Akdeniz için pek çok ilki bünyesinde barındıran Lykia World Links Golf Antalya Elektra yönetiliyor. Otelde, Elektra Otel Yönetim Sistemi'nin Önbüro, Santral, POS, Muhasebe - Stok, İnsan Kaynakları, Demirbaş, Satın Alma Modülleri ve KimlikOkur Programı kullanıyor. 

Corendon Grubu'na ait 4 Otel Elektra ile Misafirlerini Ağırlıyor

Türkiye'nin en büyük turizm gruplarından biri olan Corendon Turizm Grubu, otelcilik sektöründeki yatırımlarını arttırarak büyümeye devam ediyor. Hollanda'dan ve Belçika’dan Türkiye'ye turist getiren en büyük tur operatörü olan Corendon Travel'ı ve bugün 36 ülkede faaliyet gösteren Corendon Airlines'ı çatısı altında barındıran Corendon Turizm Grubu Türkiye'deki 4 otel yatırımında da Elektra'yı tercih etti. Corendon Iassos Modern Bodrum, Grand Park Lara, Corendon Miplaya, Corendon Solto Alaçatı Otellerinde Elektra Otel Yönetim Sistemi'nin Önbüro, Santral, Muhasebe - Stok, POS modüllerini kullanılıyor. 4 Otel, Elektra Merkezi Muhasebe Modülü ile tüm otellerin verilerine ulaşabiliyor ve tek merkezden yönetilebiliyor. 

İstanbul’un En Prestijli Otellerinden Gorrion Otel Elektra ile Yönetiliyor

Boytek Reçine Boya ve Kimya A.Ş.’nin girişimi olan Gorrion Otel, çok uluslu havayolu firmalarının, önemli ulusal ve uluslararası markaların merkez ofislerinin ve uluslararası fuar merkezlerinin kümelendiği bir lokasyonda dizaynı, konforu ile misafirlerine İstanbul’da ev sıcaklığını yaşatıyor. Kısa sürede İstanbul’un seçkin otellerinin arasına katılan Gorrion Otel, Elektra Otel Yönetim Sistemi’nin Önbüro, Santral, Muhasebe, Pos, Muhasebe ve Stok, Banket, CRM, OPEX Arıza Takip, Satın Alma, iSafe İnternet Güvenlik Sistemi, KimlikOkur, Pay TV, SPA ve e-Fatura modülleri ile misafirlerine kusursuz bir hizmet veriyor. 

200 Yıllık Tarihe Sahip Bay Sako Otel Elektra’yı Tercih Etti

Kurtuluş Savaşı sırasında Mustafa Kemal Atatürk'ün, silah arkadaşı Sako Mahmudovic'e armağan ettiği  tarihi binada misafirlerine hizmet veren, işletmeciliğini Emre Altuğ’un yaptığı Bay Sako Otel, Elektra Otel Yönetim Sistemi ile yönetiliyor. Çeşme – Alaçatı da hizmet veren butik otel, doğa güzelliklerinin yanı sıra tarihi Alaçatı ruhunu yansıtıyor. Bay Sako Otel’in Elektra kurulum ve eğitim işlemleri iş ortağımız; Prizma Bilgisayar tarafından gerçekleştirildi. 
 
 
Queen’s Park Grup Otel’leri Elektra ile Yönetiliyor

Queen's Park Oteller Grubuna ait Queen's Park Türkiz Kemer, Queen's Park Tekirova, Queens Park Göynük, Queens Park Le Jardın, Queens Park Turkiz Family Club otelleri Elektra ile yönetiliyor.  Elektra Ön büro ve Santral, Muhasebe - Finans, Stok Yönetimi ve İnsan Kaynakları Yönetim Sistemi’ni kullanan oteller e-Fatura gönderimlerinde de özel entegratör olarak e-Finans'ı tercih etti. 

 

 

Ramada Plaza İzmir’de Elektra Kurulum Çalışmaları Başladı

2014 yılının ikinci yarısında açılması planlanan Ramada Plaza İzmir  modern konsepti ve dinamik kadrosu ile misafirlerine alışılagelmiş otel deneyimlerinden farklı bir konaklama deneyimi yaşatmayı hedefliyor. Ramada’nın Antalya, İzmit, Tekirdağ ve Malatya Otellerinden sonra Ramada Plaza İzmir de Elektra Otel Yönetim Sistemi ile yönetilecek. 209 odalı otelde Elektra’nın Ön Büro, Stok Maliyet Yönetimi, POS, Online Rezervasyon, İnsan Kaynakları, Satış Pazarlama Yönetimi, CRM ve Kimlikokur yazılımları kullanılacak.

Dubai Fuar’ında Türkiye’nin İlk Sağlık Turizmi Dijital Rezervasyon Portalını Tanıttık

4 – 6 Mart 2014 tarihinde Dubai’de düzenlenen dünyanın en önemli sağlık turizmi fuarlarından IMTEC zirvesine THTC çözüm ortağı ve Resmi Portalı olarak katıldık. Zirvede MedicalTourism.com.tr’nin sağlık turizmine katkısını ve getirdiği teknolojik yenilikleri anlatan bir sunum gerçekleştirdik.Hindistan, Afganistan, Umman, Bahreyn, Çin, Etiyopya, Portekiz, Amerika, Kanada, İngiltere, Hırvatistan, Yunanistan gibi birçok ülkeden katılımcının ziyaret ettiği fuarda Medicaltourism.com.tr, Türkiye’nin seyahat ve sağlık hizmetlerini birleştiren ilk online sağlık turizmi portalı olarak büyük ilgi gördü. Medicaltourism.com.tr portalında yer alan hastaneler sundukları servisleri, sahip oldukları kalite belgelerini, uzmanlık alanlarını detaylı olarak tanıtabiliyor, sistem üzerinden teklif verebiliyorlar. Portalda tedavi olanaklarının yanı sıra turizm ve konaklamaya ait bilgiler de bulunuyor. Bu sayede hastalar, tedavinin yapılacağı yerin yakınındaki oteli seçebiliyor, ihtiyacı olan tüm transfer hizmetlerini de sistemden alabiliyorlar.

ITB Berlin 2014 Fuarındaydık

Bu yıl 48. kez düzenlenen ve uluslararası turizm-seyahat endüstrisinin en prestijli organizasyonlarından ITB Berlin-Uluslararası Fuar’ında HotelAdvisor.net markasıyla online rezervasyon sistemlerine yönelik çözümlerimizi tanıttık. Hoteladvisor.net otellerin ve acentelerin e-ticarette yer alabilmeleri için 2 farklı çözüm paketi olarak geçtiğimiz aylarda piyasaya sunulmuştu. Oteller için olan pakette otelin dijital pazarlaması için gereken tüm araçlar (web sayfası rezervasyon motoru, kanal yönetimi, sosyal medya entegrasyonu ve mobil uyumluluk) ITB Berlin Fuarı’nda da tanıtıldı.

Acente çözümlerinde ise Hoteladvisor.net Online Seyahat Portalı ve Online Acente Otomasyonu tanıtıldı. Hoteladvisor.net Online Seyahat Portalı, acentelere hem zengin bir içerik sunuyor hem de acentenin kendi sattğı seyehat servislerinin XML entegrasyonu ile sisteme eklenebilmesini sağlıyor.  Ayrıca alt acenteler de sisteme dahil edilebiliyor, böylece çalışma şartları ve komisyonları kolaylıkla takip edilebiliyor. Detaylı bilgi için https://www.hoteladvisor.net

Talya Bilişim Emitt 2014'teydi

MedicalTourism.com.tr,  sağlık ve seyahat hizmetlerini online olarak sağlayan Türkiye’nin ilk sağlık turizmi dijital rezervasyon portalıdır. Portalda hastaneler de sundukları hizmetleri, sahip oldukları sertifikaları yayımlayabilmekte, hastalar seçtikleri kurumda tedavi olabilmek için gerekli tüm uçak, otel, transfer hizmetlerine en iyi fiyat garantisi ile portal üzerinden ulaşarak online satın alabilmektedir. Portal, yabancı hastaların sağlık ve seyahat hizmetleri için gerekli yasal izinlerin alınması, sigorta ve sosyal güvenlik kurumlarından finansmanın sağlanması işlemlerini kolaylaştıracak formları ve proforma faturayı otomatik üretir. 

Manavgat Akdeniz Hastanesi Tercihini Medisoft’tan Yana Kullandı

Türkiye’de Sağlık Turizmi konusunda öncü hastanelerden biri olan Manavgat Özel Akdeniz Hastanesi, Medisoft HBYS ile yönetiliyor. 6000 m2 kapalı alana sahip binasında birçok branşta hizmet veren, Manavgat'ta modern sağlık hizmetlerinin öncüsü olan hastane Medisoft HBYS’nin özellikle yabancı hastalar ve bu hastalara uygun faturalama, yabancı sigortalara faturalama, birden fazla kur uygulayabilme, bu kurlardan hakediş verebilme gibi özel olarak geliştirilmiş uygulamaları ile tüm süreçlerini otomasyon üzerinden yürüterek kağıtla yapılan işlemleri ortadan kaldırıyor ve hizmet kalitesini daha da arttırıyor.

HotelAdvisor.Net Teknolojisi Londra'da

Dünya'nın en büyük turizm fuarlarından biri olan WTM London (World Travel Marketing) Fuar'ında HotelAdvisor.Net teknolojisini dünyaya tanıttık. HotelAdvisor.net’in oteller için sağladığı kapsamlı online rezervasyon uygulamaları (Kanal Yönetimi, Booking Engine, Dijital Pazarlama fonksiyonları vb) ve  seyehat acenteleri için sunduğu online acente otomasyonu ve online seyahat portalı altyapısı büyük ilgi gördü.  Hoteladvisor.net, otellerin internette daha görünür olmalarını ve hem acentelerden hem de son kullanıcıdan online rezervasyon almalarını sağlıyor. Detaylı bilgi için www.hoteladvisor.net .

Marash Life Hospital Medisoft ile Yönetiliyor

Kahramanmaraş’a kaliteli sağlık hizmeti ile öncülük eden Marash Life Hospital, Medisoft Hastane Yönetim Sistemi’ni tercih etti. Sağlık hizmetlerinde uzmanlaşarak tıbbi etik ilkelerden ödün vermeden, hasta haklarına saygı duyarak, gelişmiş sağlık teknolojilerini öncelikle Kahramanmaraş ve bölgesinde sağlık hizmeti bekleyen hastalara ulaştırmayı hedefleyen hastane tüm medikal, finansal ve idari süreçlerini Medisoft HBYS ve MediPACS ile yönetecek.

E-Fatura kullanma zorunluluğu 01/04/2014'e Ertelenmiştir

30/12/13 tarihli resmi gazetede yayınlanan 433 nolu VUK Tebliği  ile E-Fatura kullanma zorunluluğu 01/04/2014'e ertelenmiştir.

Tebliğ içeriğinde “Bu tebliğ kapsamında elektronik ortamda oluşturulan faturanın, alıcısına kâğıt olarak gönderilen veya elektronik ortamda iletilen şekli belgenin aslı, düzenleyen tarafından muhafaza edilen elektronik hali ise ikinci nüsha hükmündedir. Bu Tebliğ kapsamında Başkanlıktan e-arşiv izni alan mükellefler, elektronik ortamda oluşturdukları faturayı elektronik ortamda muhafaza ederler." Denmektedir.

Bu Tebliğ kapsamında e-Arşiv Uygulamasından yararlanma izni verilen mükellefler;

a) 397 sıra numaralı Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği ile getirilen e-Fatura Uygulamasına kayıtlı olanlara düzenledikleri faturaları anılan Tebliğe göre e-fatura olarak oluşturmak, iletmek, muhafaza ve istenildiğinde ibraz etmek zorundadırlar.

b)397 sıra numaralı Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği ile getirilen e-Fatura Uygulamasına kayıtlı olmayan vergi mükelleflerine e-Arşiv Uygulaması kapsamında fatura oluşturmaya, kâğıt ortamında göndermeye ve oluşturulan faturaların ikinci nüshasını elektronik ortamda muhafaza ve istendiğinde ibraz etmeye zorunludurlar.

c)Vergi mükellefi olmayanlara ise e-Arşiv Uygulaması kapsamında fatura oluşturmaya, müşterilerinin talebi doğrultusunda elektronik ortamda iletmeye veya kâğıt ortamında göndermeye, oluşturulan faturaların ikinci nüshasını elektronik ortamda muhafaza etmeye ve istenildiğinde ibraz etmeye zorunludurlar.

detay bilgi için:
http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2013/12/20131230M1-16.htm

Kastamonu Anadolu Hastaneler Grubu Medisoft ile Yönetiliyor

Kastamonu’da özel hastane hizmeti veren tek girişim olarak 2006 yılından beri hizmet veren Kastamonu Anadolu Hastaneler Grubu artık Medisoft ile yönetiliyor.  Anadolu Hastanesi, İsfendiyar Anadolu Hastanesi ve Anadolu Diyaliz Merkezi'nden oluşan grup, Türkiye'de referans hastane olma özelliğini standartlarını yükselterek sürdürmeyi, teşhis ve tedavilerinde hasta ve yakınlarının memnuniyetini en üst düzeyde tutmayı hedefliyor. Hastanelerde Medisoft HBYS’nin Hastane Yazılımı, Muhasebe Yazılımı (ETS), Mediweb, Personel Programı, Demirbaş Programı, Sıramatik ve Satınalma modülleri kullanılıyor. Medisoft Muhasebe yazılımı (ETS) ile, tüm grup şirketleri tek merkezden yönetilebiliyor.

HotelAdvisor.Net Teknolojisi Londra'da

Dünya'nın en büyük turizm fuarlarından biri olan WTM London (World Travel Marketing) Fuar'ında HotelAdvisor.Net teknolojisi ile tanışmak ve otelinizi internette bir adım öne çıkarmak için sizi de TT485 numaralı standımıza bekliyoruz. 

The Thor Otel Bodrum Elektra’yı Tercih Etti

Thor Luxury Hotel & Villas; Bodrum Yarımadası'nın yemyeşil ormanı, Ege'nin turkuaz denizi, kendine özel koyu ve  luxury hizmet anlayışı ile misafirlerine unutulmaz bir tatil deneyimi yaşatıyor. Odaların kendine özgü mimarisiyle konforu sunan Thor Otel’in yönetiminde 2300’den fazla otelde kullanılan Elektra  tercih edildi.Otel’de Elektra Programı’nın Önbüro, POS, Online Rezervasyon, SPA, Satış & Pazarlama, CRM, Teknik Servis ve Cihaz Bakım, Operasyon Yönetimi, KimlikOkur, Muhasebe, Stok, Satın Alma, İnsan Kaynakları, Kapı Kilit Entegrasyonu, KimlikOkur ve iSafe modülleri kullanılıyor. Tüm sistem birbirine entegre modüllerle yönetiliyor, bu sayede misafirlere kusursuz bir hizmet sunuluyor. Thor Otel iSafe İnternet Güvenlik Sistemi ile 5651 Sayılı İnternet ortamında yapılan yayınların düzenlenmesi ve bu yayınlar yoluyla işlenen suçlarla mücadele edilmesi hakkındaki kanunun yükümlülüklerini yerine getiriyor. Otelde interneti kullanan misafirlerin kayıtları, yasanın istediği formatta tutuluyor. Aynı zamanda kota, bağlantı hızı, şifreleme  gibi seçenekleri düzenleyerek internetin en verimli şekilde yönetilmesine olanak sağlıyor. 
 
Peninsula Grubu Otellerin Yeni Üyesi Palm Wings Kuşadası da Elektra Kullanıyor

Kuşadası’nın iklim ve doğal güzellikleri içerisinde yer alan 346 odalı Palm Wings Kuşadası da diğer 6 Peninsula Otelinde olduğu gibi Elektra ile yönetiliyor. Otelde Elektra Programı’nın Önbüro & Santral, Muhasebe, Stok, POS, İnsan Kaynakları, Online Rezervasyon, Elektra CRM ve Operasyon Yönetimi, iSafe ve KimlikOkur modülleri kullanılmaktadır. Misafir memnuniyetini önemseyen işletmeler için tasarlanan Elektra CRM ve Operasyon Yönetimi Modülünü kullanan Palm Wings Otel ISO:10002 standartlarını yerine getirirken, müşteri memnuniyetini arttırıyor, is akış süreçlerini hızlandırıyor.

Esenboğa Airport Otel Artık Elektra ile Yönetiliyor

Havaalanı otelciliği ile yola çıkan Esenboğa Airport Otel, 5 yıldızlı hizmet anlayışı ile 2003 yılından itibaren Ankara’da konuklarını ağırlıyor. Esenboğa Airport Otel, Elektra’nın geçtiğimiz aylarda piyasaya sürülen v4 versiyonunu tercih etti. Elektra Otel Yönetim Sistemi’nin Önbüro, Muhasebe, Stok Yönetimi, POS (Restoran), iSafe ve KimlikOkur modülleri ile misafirlerine kusursuz hizmet vermeyi hedefliyor.

Rhisos Otelleri Elektra’yı Tercih Etti

Rhisos Grubu’na ait üç otel (Rhisos Maltepe, Rhisos Bostacı ve The Bostancı otelleri) Elektra Otel Yönetim Sistemi’ni tercih etti. Ayrıcalıklı yapısı, şehir merkezinde sunduğu konfor ve kaliteli anlayışıyla Anadolu yakasının yeni konaklama adresi olmayı hedefleyen Rhisos Otelleri, Elektra Programı’nın Önbüro & Santral, POS, Satış Pazarlama, Stok, Muhasebe, CRM modüllerinin yanı sıra Elektra Merkeze Bağlanma ve Konsolidasyon modülü ile tüm otellerini tek merkezden yönetiyor ve otellere ait raporlara anında ulaşabiliyor. 

Talya e-Fatura Uygulamasına Hazır

e-Fatura kapsamında olan mükelleflerin hem kullanıcı hesabı açtırmak, hem de mali mühür almak için başvurularını 1 Eylül 2013 tarihine kadar tamamlamaları gerekiyor.  Başvurunun 1 Eylül tarihine kadar yapılmış olması yasal yükümlülük açısından yeterli; kullanıma geçiş, kullanıcı hesabının açılması ve mali mührün aktif olmasıyla birlikte zorunlu hale geliyor. 
Mükelleflerin Gelirler İdaresi Başkanlığı’na (GİB) başvuruda bulunurken, efatura kullanımı için sunulan 3 farklı uygulamadan (Portal, Entegrasyon, Özel Entegratör ) hangisini tercih ettiğini belirtmesi gerekiyor.  Portal Yöntemiyle kullanımda başvuru sonuçlanıp mali mühür kullanıcıya ulaştığında efatura kullanımı zorunlu olarak başlıyor. Bu tarihten sonra mükellefin e-Fatura yerine normal fatura kesmesi durumunda, fatura hiç kesilmemiş sayılıyor ayrıca usulsüzlük cezası kesiliyor. Portal kullanımı ile başlayanlar istedikleri zaman entegrasyon başvurusunda bulunabiliyor veya özel entegratör üzerinden gönderim yöntemine geçebiliyorlar. Böyle bir durumda GİB’e dilekçe vererek Portal yöntemi yerine kullanılmak istenen uygulamanın bildirilmesi gerekiyor. İki yöntemin birden uygulanması mümkün olmadığından örneğin entegrasyon yöntemi tercih edildiğinde, mükellefin portal hesabı kapatılıyor. 
Entegrasyon yönteminde mükellef kendi kullandığı program ve kendi bilgi işlem alt yapısı ile e-fatura sistemine bağlanmak için GİB’e başvuruyor.  Onay alındığında XML web servisleri ile kendisine gelen e-faturaları ve kendisinin kestiği e-faturaları maliyenin sistemine gönderebilir duruma geliyor. 
 
Özel Entegratör Yönteminde ise e-faturaların gönderilmesi - alınması işlemi Özel Entegratör olarak onay almış firmalar aracılığıyla sağlanıyor. Mükellefin gönderim için özel entegratörlerden bir veya birkaçını seçerek sözleşme yapması gerekiyor. 
 
Portal yönetimi dışındaki yöntemlerden birinin (Entegrasyon veya Özel Entegratör Üzerinden Gönderim), seçilmesi durumunda mükelleflerin  yıl sonuna kadar hazırlıklarını tamamlamak ve testlerini yapmak için süresi bulunuyor. Ancak yine de GİB’e 1 Eylül’e kadar başvurunun yapmış olması gerekiyor.
 
Elektra Otel Otomasyonu ve Medisoft Hastane Otomasyonu olarak her üç yöntemi de destekliyoruz. Şuanda yazılımlarımızla portal üzerinden çalışma yapmak isteyen kullanıcılarımız için e-Portal ürünümüz hazır. E-Portal ürünümüzü satın alarak Elektra Otel Otomasyonu'ndan veya Medisoft Hastane Otomasyonu’ndan fatura kesen kullanıcılarımız kestikleri e-faturaları toplu halde portala aktarabiliyorlar. Bu aktarım işlemi günlük yapılabildiği gibi en geç 7 gün içinde de yapılabiliyor. Bu faturalar GİB portalına aktarıldıktan sonra portal üzerinde onaylanıp karşı tarafa gönderilebiliyor. Aynı şekilde gelen e-faturalar portal üzerinden seçilerek Elektra veya Medisoft Programına aktarılabiliyor. Yalnız gelen stok faturalarında stok kodlarının ayrıca seçilerek düzeltilmesi gerekiyor.
 
ePortal ürünü Elektra ve Medisoft'un tüm versiyonlarını destekliyor. Yani kullanıcıların ePortal ürünü ile faturalarını GIB e göndermek için son versiyona sahip olmalarına gerek yok. Yalnız efatura konusunda en önemli sorun faturanın GIB'e gönderilmesi değil. Resepsiyonda veya kasada fatura kesilirken mükellefin efatura kapsamında olup olmadığının internete bağlanarak efatura.gov.tr den kontrol edilmesi gerekiyor. Eğer ElektraV4 kullanıyorsanız bunu programınız otomatik yapıyor. Böylece efatura mükellefi bir firmaya yanlışlıkla kağıt fatura verilmesi önlenmiş oluyor.  Dolayısıyla son versiyonu kullanarak fatura kesilirken hem çok ciddi bir iş yükünden kurtulmak hem de kullanıcı hatalarını önlemek mümkün. Zira efatura yerine kağıt fatura basılması usulsüzlük sayılıyor ve önemli bir para cezası ödemeyi gerektiriyor. Bu nedenle eski versiyona sahip olan kullanıcılarımızın 2013 yılı sonuna kadar yeni V4 versiyonuna geçmesini önemle tavsiye ediyoruz.  
 
Entegrasyon ve Özel Entegratör yöntemi tercih eden kullanıcılarımız başvurularını tamamladıktan sonra bizimle irtibata geçerek yazılım geliştirme süreçlerini başlatabilirler.  
 
Sarar Giyim’in ilk Oteli Sar Otel Elektra ile Kapılarını Açtı

Son yıllarda yerli ve yabancı birçok turiste ev sahipliği yapan Eskişehir’in otel ihtiyacına bir çözüm de Sarar Giyim’den geldi. Şehrin merkezinde, yüzlerce ağacın olduğu bir alanda yapılan Sar Otel Elektra’nın son versiyonuyla konuklarını ağırlıyor.

En Otel Misafirlerini Elektra ile Ağırlıyor

Eskişehir’in merkezinde yer alan En Otel modern mimarisi ve misafirlerinin konfor ve ihtiyaçları düşünülerek tasarlanan konseptiyle dikkat çekiyor. Otelde Elektra’nın  Önbüro, Muhasebe, Stok, POS, Online Rezervasyon, Kartlı Kapı Entegrasyonu, KimlikOkur modüllerini birbiriyle bütünleşik olarak kullanılacak.

Online Rezervasyon Modülü  ile En Otel, Elektra Online Rezervasyon Modülü sayesinde müsait olan tüm odalarını web sitesi ve sosyal medya aracılığıyla anında satışa sunabiliyor. Herhangi bir internet satış portalı aracılığı ile rezervasyon gelirse otomatik olarak web sayfasındaki boş oda sayısı azalırken gelen rezervasyon ön büro programına aynı anda aktarılıyor. Bu sayede otel personelinin web sayfasının kotasını güncellemesine ve gelen rezervasyonu ön büro programına işlemesine gerek kalmazken, hem zamandan tasarruf ediliyor hem de en son odanın bile satış garantisi sağlanmış oluyor.

Uzakdoğu’ya Otel Yazılımı Türkiye’den

Tayland’ın en büyük adası olan Phuket Adası’nda bulunan Coral Island Resort, Phuket Heritage Hotel, ve Rattana Phuket Hotel, Elektra'yı tercih etti.

 

Makissos Termal Tatil Köyü Kapıları Elektra ile Açtı

 

İç Anadolu’nun en büyük tesislerinden biri olan Makissos Termal Tatil Köyü; tarihi ve doğal güzellikleri ile dikkatleri çekiyor. Makissos Otel’ine gelen doğal su, İstanbul Üniversitesi Tıbbı Ekoloji ve Hidroklimatoloji laboratuvarlarında incelenmiş ve çeşitli hastalıkların tedavisini destekleyici özellikleri bulunmuştur.

İşletmenin kaplıca, kür, fitness ve spa merkezleri, Elektra’nın - sağlık, spa ve spor merkezleri  için geliştirilmiş SPA – Wellness modülü ile yönetiliyor. Üyelik detayları, CRM bilgileri, rezervasyon, karlılık ve gelir analizleri, ön büro programına entegre olarak çalıştığı için departmanlar arası veri aktarımı veya tekrarlanan bilgi girişleri ortadan kalkıyor, zamandan ve emekten tasarruf sağlanıyor.

Tesiste 5651 sayılı yasanın gerekliliklerini yerine getirebilmek için iSafe internet kontrol sistemi kullanılıyor. Ayrıca hızlı check-in yapabilmek için Kimlikokur Programı tercih edildi.

“Termal Köy” olarak anılan tesiste, 200 odalı Makissos Otel’in dışında Terasevler, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi, Spa Wellness Merkezi, Türk Hamamı ve Kaplıca Kür Merkezi ile Kongre Merkezi de bulunuyor.

Kayseri'nin İlk AVM Konseptli Oteli Elektra ile Yönetiliyor

Kayseri'nin en büyük balo salonu ve Spa Merkezine sahip, beş yıldızlı Delux Ommer Hotel’in 177 delux odası ve 9 suiti bulunuyor. Ommer Hotel, otel yönetiminde tercihini 2300’den fazla işletme gibi Elektra’dan yana kullandı. Otel, Elektra’nın entegre çalışan Ön büro, Stok, POS Modülü ile misafirlerine kusursuz hizmet vermeyi planlıyor. 

Edirne Hilly Otel Elektra ile Yönetiliyor

23 Nisan 2013’te açılan Hilly Otel, “HIP Otel” konsepti ve birbirinden farklı tasarlanan 30 özel odası ile Edirne’ye yeni bir soluk getiriyor. Hilly Otel’de Elektra programının Ön büro, Muhasebe ve POS Modülleri kullanılıyor.

Iassos Modern Resort Otel, Elektra’yı Tercih Etti

 

Iassos antik koyu üzerinde bulunan Iassos Modern Otel, misafirlerine Ege’nin mavisi ve görkemli tarihi kalıntılarıyla iç içe bir tatil sunuyor. Corendon Grubu bünyesindeki otel; Elektra V4 Otel Yönetim Sistemi’nin Ön büro, Muhasebe, Stok modülleri ile yönetiliyor. 

Adana Meridien Hastanesi Medisoft ile Yönetiliyor

Adana’da uluslararası kalite standartlarında hizmet veren, etik ilkeler ışığında, sektörde öncü uygulamalarla fark yaratmanın yanı sıra kurumsal kimliği ile de öne çıkan Meridien Hastanesi’nin tüm departmanları Türkiye’nin en kapsamlı hastane yazılımı olan Medisoft Hastanesi Yönetim Sistemi ile yönetiliyor.

 
Golden Age Otel Elektra ile Yönetiliyor

Bodrum Yalıkavak Beldesi’ndeki en güzel koyun üzerinde kurulu olan ve muhteşem Ege Denizi’nin kusursuz manzarasına sahip olan Golden Age Hotel Bodrum, otel yönetim sistemi tercihini Elektra’dan yana kullandı. Golden Age Otel Elektra’nın Ön Büro, Santral, Stok, Muhasebe modülleri ile misafirlerine kusursuz hizmet vermeyi amaçlıyor. 

D-Marin Didim Yacht Club Elektra Tercih Etti

Doğuş Grubu'na ait D-MarinTurgut Reis Yacht Club'tan sonra D-Marin Didim Yacht Club'ta en kapsamlı otel yazlımı Elektra'yı tercih etti. Otelde Elektra Otel Yönetim Sistemi’nin Ön büro, Santral, Stok, Muhasebe, POS, Kulüp Üyelik modülleri ve Turnike Sistemi’ni kullanılmaktadır.

Ikonıa Garden Hotel Elektra Kullandıkça Öde Sistemi’ni kullanıyor

Konya Meram’da 17 bin metre kare alan üzerine Selçuklu mimari tarzı ön plana çıkarılarak inşa edilen, Türkiye’nin en büyük düğün ve kongre merkezi olacak olan İkonia Garden, Elektra Programı’nı tercih etti. İkonia Garden Hotel’de Elektra Programı’nın Ön büro, Muhasebe, İnsan Kaynakları, Stok Yönetimi, Banket modülleri Kullandıkça Öde Sistemi ile kullanılıyor. İkonia Garden Kullanıkça Öde Sistemi ile tüm modüllerinin maliyetinin %40 ödeyerek; destek hizmeti dahil olarak Elektra’nın en güncel versiyonunu kullanabilecek.

Ridos Otel Elektra ile Yönetiliyor

Rize’de Cennet Vadi adını alan eşsiz orman manzarası ile çevrili dere kıyısında Karadeniz’in en büyük termal tesisi özelliğini taşıyan Ridos Otel, Elektra ile yönetiliyor. Elektra Otel Yönetim Sistem’nin Ön büro, Muhasebe, Stok, POS, Santral modüllerinin yanı sıra Online Rezervasyon Sistemide kullanılacak.  Online Rezervasyon Sistemi, otelin müsait odalarının tamamını anlık olarak web üzerinden satmasını sağlıyor. 

Okaliptüs Otel Elektra Kullanıyor

Bodrum Bitezyalısı'nda muhteşem doğası ve sahili ile hizmet veren Okaliptüs Otel, yönetim sistemi olarak da Elektra’yı tercih etti. Otelde Elektra’nın Önbüro, Santral, Pos, Muhasebe, Stok modülleri kullanılmaktadır.

Maraş Devakent Hastanesi Medisoft’u Tercih Etti

2010 yılında Kahramanmaraş’ta hizmete başlayan bölgesine tıbbi etik ilkelerden ödün vermeden, teknoloji ve uzmanlığı bir bütün olarak görerek kaliteli sağlık hizmetlerinin en kaliteli hizmeti sunmayı amaçlayan Devakent Hastanesi, hastane bilgi yönetim sisteminde tercihini  Medisoft HBYS’den yana kullandı.

 

Kıbrıs Kolan British Hospital Medisoft ile Yönetiliyor

Görünümünden konumuna, alt yapısına ve iç donanımda kullanılan teknolojiye kadar dünya standartlarında çok amaçlı bir hastane olarak inşa edilen Kıbrıs British Hospital hastane yazılımında da Türkiye’nin en kapsamlı yazılımı olan Medisoft HBYS’i tercih etti.

Hakimevleri de Elektra'ya Geçiyor.

 

Hakimevleri'nin İstanbul, Ankara, Kızılcahamam ve Antalya'da bulunan Tesislerinde Elektra kurulum çalışmaları başladı. Veri aktarımlarını takip eden süreçte tüm tesislerde eş zamanlı eğitimler düzenlenecek. Hakimevlerinde Elektra Programının ön büro, Restoran, Muhasebe, Stok, Santral ve Kartlı Kapı Sistemleri birbiriyle entegre olarak kullanılacak; personel bordroları ve insan kaynaklarına ilişkin uygulamalar da yine Elektra ile takip edilecek . Raporlama sistemi ise hem merkezi olarak hem de her tesis işin ayrı ayrı alınabilecek şekilde tasarlanıyor.

 
Adana Algomed Hastanesi Medisoft'u Tercih Etti

Sağlık hizmetinde; güveni, saygınlığı ve hasta memnuniyetini temel ilke edinmiş, kurumsal kimliği ile de öne çıkan Adana Algomed  Hastanesi Türkiye’nin en kapsamlı hastane yazılımı olan Medisoft’u tercih etti.

Bursa Göz Merkezleri Artık Medisoft ile Yönetiliyor

Bursa Fomara ve Yüksek İhtisas Kavşağında şubeleri bulunan Bursa Göz Merkezleri hizmetlerine Medisoft ile devam ediyor. Medisoft’un göz hastaneleri için geliştirilmiş özel ekranları sayesinde teşhis sürecini hızlandırarak hasta memnuniyetini arttırıyorlar. 

 
En İyi Tatil Köyü Ödüllü Mega Saray Elektra ile Yönetiliyor

 

Selçuklu mimarisinin modernize edildiği, doğanın renklerinin bütünleştiği özgün yapısı ile 120.000 m² alan üzerine kurulan, 1992 yılından itibaren Antalya Belek'te 1. Sınıf Tatil Köyü olarak turizm sektörüne hizmet veren Club Mega Saray’ın 535 odası artık Elektra ile yönetiliyor. Elektra Otel Yönetim Sistemi’nin 22 farklı modülünden Ön Büro, Santral, CRM, Online Rezervasyon, Kiosk Uygulaması, Alakart ve Tenis Kortu Rezervasyonu modülleri kullanılmaktadır. Otelde Elektra ile personelin iş yükü azalırken misafir memnuiyeti artıyor.
Dolina Otel’in Tercihi Elektra

 

Sarıkamış’ta bulunan Dolina Otel doğa güzelliği ve kış sporlarına uygunluğu ile dikkat çekmektedir. Kars - Sarıkamış bölgesinde bulunan tüm oteller gibi Dolina Otel de Elektra ile yönetiliyor. 
Elektra Otel Yönetim Sistemi’nin Ön büro, Muhasebe, POS, KimlikOkur, iSafe, Personel modüllerinin kullanıldığı otelde tüm sistem birbirine entegre çalışmaktadır. 
 
Ramada Tekirdağ Elektra ile Yönetilecek!

130 oda - 260 yatak kapasiteli Ramada Tekirdağ Oteli Elektra ile yönetiliyor. Elektra V3 tercihi isletmeye; Önbüro , POS, Stok, Muhasebe, Online Rezervasyon modülleri entegre kullanma imkanı sağlayacak. 

 
Ramada Malatya da Elektra ile Yönetilecek

Uluslararası otel zinciri Ramada, Anadolu'da Ramada Antalya, İzmit ve Tekirdağ'dan sonra Ramada Malatya da Elektra'yı tercih etti. Ramada Malatya'da Elektra Otel Yönetim Sistemi'nin Ön Büro, Muhasebe, Stok, POS, CRM, Kartlı Kapı Entegrasyonu modüllerinin yanı sıra projesi tamamlanan Elektra Anlık Online Rezervasyon modülü kullanılacak.  Elektra Anlık Online Rezervasyon Sistemi ile Ramada Malatya  web sayfasını ayrıca kontrol etmesine ve kontenjan vermesine gerek kalmadan online rezervasyon alabilecek, program ön büroda bos olan odaları anlık olarak kontrol edip web sayfasına gönderecek ve gelen rezervasyonlar ise otomatik olarak Elektra'ya düsecek.  

 

 
Elektra Welborn Luxury Hotel'de

İzmit'te açılacak  olan Welborn Luxury 146 oda ve 292 yatak kapasitesiyle misafirlerine kusursuz hizmet verecek.   Her ince ayrıntısına kadar titizlikle düsünülmüs, misafirlerin rahatça konaklaması için gereken her seyin yapıldığı bes yıldızlı otel deprem bölgesinde bulunması nedeniyle 10 siddetinde ki depremde bile hiç hasar almayacak sekilde insa edildi. Otelin; odaları, 500 kisilik balo salonu, 2 adet 400 kisilik restoranı ve değisik amaçlı 6 adet salonu, pastanesi, restoranı ve Türk hamamı, SPA, fitness ve spor tesislerinin tamamı Elektra Otel Yönetim Sistemi'nin birbirine entegre çalısan modülleri ile yönetilecek.  

Sheakspeare Coffee&Bistro iSafe ile Güvende

Sheakspeare Coffee&Bistro 9 şubesinin internet güvenliği için iSafe'i tercih etti. Dünyaca ünlü lezzetleri menüsünde sunan Sheakspeare Coffee & Bistro, 9.şubesini Antalya’da 2365 metre yükseklikte, Tahtalı’da açtı. Kayseri, İstanbul ve Bursa’da da şubeleri bulunan Shakespeare Coffee & Bistro,5651 sayılı kanunun getirdiği loglama ve internet güvenliği gerekliliği sebebiyle iSafe'i seçti. iSafe personel ve müşteri networklerini kolay yönetim imkanı ve restorantların tüm güvenlik ihtiyaçlarını yapısında bulundurması nedeniyle tercih edildi.

Ramada Otel (Antalya)’dan sonra Ramada İzmit Oteli de Elektra ile Yönetiliyor

Uluslararası Ramada Oteller Zincirinin 5 yıldızlı otel konseptinin yüksek standartları ile tasarlanmış olan Ramada Plaza İzmit de Ramada Antalya gibi Elektra Otel Yönetim Sistemini tercih etti. Elektra Programı’nın Ön Büro, Muhasebe, Stok ve Maliyet Analiz, Satış Noktası Sistemi (POS), İnsan Kaynakları, Spor ve Spa Yönetimi, İnteraktif TV, Banket, CRM (Müşteri İlişkileri Yönetimi), Demirbaş modülleri kullanılmıştır. Tüm modüller entegre yapıda çalıştıklarından veri akışı hızlı ve sağlıklı şekilde ilerlemekte ve misafirlere ileri teknoloji ile kusursuz bir hizmet sunulmaktadır. 

Naturland Misafirlerine Elektra ile Hizmet Veriyor

Türk Turizminin gerek büyüklük, gerek nitelik olarak en önemli projelerinden biri olan NATURLAND, Türkiye’nin ilk ve tek ekolojik turizm yatırımıdır. 20 yıldır farklı konsepti ile dört mevsim hizmet veren NATURLAND VACATION CLUB IN ECOPARK artık Türkiye’nin en çok tercih edilen otel otomasyonu olan Elektra ile yönetiliyor. 

Adana EPC Hastanesi Medisoft’la Hizmete Başlıyor

Konusunda uzman kadrosuyla ağırlıklı olarak Estetik ve Plastik Cerrahi alanında hizmet verecek olan Adana EPC Hastanesi aynı zamanda bölgenin en büyük Yanık Tedavi Ünitesine sahip.  Adana EPC Hastanesi kısa bir süre sonra hizmetlerine Medisoft’la başlıyor.

Manavgat Bilgi Hastanesi Medisoft’la Yönetiliyor

Manavgat’ın en köklü özel hastanelerinden biri olan yerli ve yabancı birçok hastaya hizmet veren Bilgi Hastanesi en kapsamlı hastane otomasyonunu olan Medisoft’la yönetiliyor. 

Mersin Vizyon Göz Hastanesi Medisoft’la Hizmet Veriyor

1996 yılından beri en üst teknoloji ile hizmet veren Mersin Vizyon Göz Hastanesi hastane otomasyonunda Medisoft’u tercih etti. Medisoft’un göz hastaneleri için geliştirilmiş ekranları sayesinde doktorların hasta ile iletişimi kopmadan detaylı bilgi girişi yapılıyor. 

Ordu Fatsa Hastanesi Medisoft’la Hizmete Başladı

 

Doğru tanı, uygun tedavi, hizmette sürekli yüksek standart hedefi ile sağlık hizmeti sunmayı ilke edinen Çınar Tıp Merkezi şimdi de Ordu Fatsa Çınar Hastanesi ile hizmet veriyor. Çınar Tıp Merkezi ve Ordu Fatsa Çınar Hastanesinin yönetiminde Medisoft Hastane Yönetim Sistemi kullanılıyor. İki kurumun tek merkezden yönetiminin sağlanması için ise; Medisoft Merkezden Yönetim Modülü kullanılıyor.
Samsun İlgi Tıp Merkezi Medisoft’u Tercih Etti

Uzman kadrosu ve ileri teknolojisiyle bölgesinin en çok tercih edilen sağlık kurumlarından biri olan Samsun İlgi Tıp Merkezi Medisoft Light kullanmaya başladı. 11 branş polikliniğinin yanı sıra uyku merkezine de sahip olan Samsun İlgi Tıp Merkezi, Medisoft Light ile hastalarına kusursuz hizmet sunarken, işletme içinde de tam kontrol sağlayabiliyor. 

Mersin Duygu Tıp Merkezi Kapılarını Medisoft’a Açtı

 

1996 yılında Mersin’de hizmet vermeye başlayan günümüzün en gelişmiş teknolojileri ile özenli tedavi anlayışını amaç edinen Duygu Tıp Merkezi, Türkiye’nin en kapsamlı yönetim sistemi olan Medisoft Hastane Yönetim Sistemi ile yönetilmeye başladı.
Medisoft Urfa Medigap Hastanesi’nde

Modern, teknolojik ve kaliteli hizmet anlayışıyla Şanlıurfa’ya son iki yılda sağlık ve istihdam alanında yapılan en büyük yatırımlardan biri olan Urfa Medigap Hastanesi hizmete girdi.  A kalite sağlık anlayışı ile hizmet veren Urfa Medigap Hastanesi yönetiminde en kapsamlı hastane otomasyon olan Medisoft Hastane Yönetim Sistemini tercih etti. 

Vizyon Göz Merkezi Tercihini Medisoft’tan Yana Kullandı

Göz alanında kaliteli hizmet anlayışı ile 17 yılı aşkın süredir Mersin’de faaliyette olan Mersin Vizyon Merkezi, hastane otomasyonunda tercihini Medisoft’tan yana kullandı. Medisoft Hastane Yönetim Sistemi ile birlikte muhasebe modülünü de kullanan Vizyon Hastanesi Medisoft içerisinde bulunan göz muayene modülü ile hastalarının detaylı muayene kayıtlarını tutuyor. 

Altı Eylül Hastanesi de Medisoft’la Yönetilecek

Altı Eylül Cerrahi Tıp Merkezi laboratuvarcılık alanında yaptığı başarılı çalışmalarla Balıkesir’e sağlık alanında yeni bir soluk getirdi. Altı Eylül Tıp Merkezi bu güne kadar insan sağlığına gösterdiği özeni şimdi de yeni açılan Altı Eylül Hastanesi’nde gösteriyor. Altı Eylül tıp merkezinde olduğu gibi, Altı Eylül Hastanesi’nin yönetiminde de Medisoft Hastane Yönetim Sistemi kullanılıyor, iki kurumun muhasebe, finansman, organizasyon planlama, personel, satış ve pazarlama yönetimi için uzaktan erişimle tek merkezde yönetimi Medisoft Merkezden Yönetim Modülü ile sağlanıyor.

Hilal ve Akkuş Termal Tatil Köyü – Elektra ile Yönetilecek

Sağlık Turizmi ile turizm kenti olma yolunda ilerleyen Afyon – Gazlıgöl’de Akkuş ve Hilal Termal Otelleri hizmete girdi. Devre mülk ve Otellerden oluşan sağlık turizmine hizmet veren Akkuş ve Hilal Termal Otelleri Türkiye’nin en büyük tatil köyü olmaya aday. Bu dev komplexin 972 odasının yönetilmesinde ise Elektra Otel Yönetim Sistemi Tercih edildi. Elektra’nın Ön büro, Devre mülk ve Stok, Muhasebe Programı, POS Programı, Spa & Spor Club Üyelik Sistemi, CRM, Operasyon Yönetimi, İnsan Kaynakları, Kimlik Okur gibi tüm modülleri tesiste kullanılmaktadır.

Mirada Otelleri Elektra'yı Tercih Etti

Mirada Otelleri, toplamda 689 odasının yönetiminde Elektra'yı tercih etti. Elektra Otel Yönetim Sistemi'nin Ön Büro, CRM, POS, Muhasebe, Stok, ve İnsan Kaynakları modüllerini kullanacak olan Mirada Otelleri, Kimlik Okur Programıyla da  misafir memnuniyetini maxmimum düzeye çıkarmayı planlıyor. Mirada Otellerine bağlı Mira Del'Mar Otel Antalya - Kemer'de yaz turizmine hitap ederken, Mira Del'Lago ve Mira'Del Monte ise Kayseri Erciyes'te kış turizmine hizmet vermektedir. Mirada Otelleri farklı konseptleri ve modern otelcilik yaklaşımı ile turizm sektörüne kaliteli bir hizmet anlayışı getirmiştir.

Hilton İstanbul, Müşteri Memnuniyetini KimlikOkur ile Arttırıyor

Hilton İstanbul ve Conrad Otelleri KimlikOkur'u tercih etti.Hilton Otelleri dünyada çapında yaptıkları araştırmalar sonucunda %99 okuma oranı ile en doğru ve hızlı bilgiyi aktaran programın KimlikOkur olduğuna karar verdi. Amerika’da bulunan Hilton Merkez’lerinden onay alarak kullanmaya başlanan program,  Hilton Otellerinin geliştirdiği özel yazılıma entegre olarak çalışmaktadır.

TTNET Güvenliğini KimlikOkur ile Sağlıyor

TTNET Genel Müdürlüğü binasının güvenliğinde KimlikOkur programı kullanılıyor. İstanbul TTNET Genel Müdürlüğü güvenlik hizmetlerini KimlikOkur ile gerçekleştirmeye karar verdi. Bu sayede giriş çıkışlarda misafir kimlik bilgileri sisteme anında işleniyor ve misafirler bekletilmeden güvenlik sağlanmış oluyor.

Antakya Akademi Hastanesi Medisoft’u Tercih Etti

Sağlık alanında, dünyadaki bilimsel ve teknolojik gelişmeleri yakından takip eden ve uygulayan kaliteli sağlık hizmetiyle tanınan Antakya Akademi Hastanesi hastalarına eksiksiz hizmet verebilmek için hastane yönetim sisteminde tercihini Medisoft’tan yana kullandı.

Bursa Medicabil Hastanesi Kapılarını Medisoft'a Açtı

10 Ocak 2011'de açılan, Uluslararası standartlara ve teknolojiye önem veren Medicabil Hastane yöneticileri tercihiniMedisoft Hastane Bilgi Yönetim Sistemi'nden yana kullandı. Medicabil Hastanesi’nin ihtiyaçları doğrultusunda Medisoft’un medikal modüllerinin yanısıra Muhasebe (ETS), İnsan Kaynakları Yönetimi (İKYS), Demirbaş Modülü, MediWeb, Sıramatik ve Pacs Sistemi de devreye girdi. 8 bin metrekarelik kapalı Alana kurulu 90 yataklı hastanede 17 farklı uzmanlık dalında hizmet veriyor. 

Bolu Çağsu Hastanesi Medisoft'u Tercih Etti

Uzman kadroları, gelişmiş teknolojik alt yapısı ile sağlık sektöründe Bolu’ya yeni bir anlayış getiren Özel Çağsu Hastanesi 130 hastane,25 tıp merkezi kullanıcısıyla Medisoft Hastane Bilgi Yönetim Sistemi’ni aktif olarak kullanmaya başladı.Bolu Çağsu Hastanesi; Medisoft Hastane Bilgi Yönetim Sistemi’nin  Medikal bölümlerinin yanı sıra Muhasebe ve Finans Yönetimi, Demirbaşların kayıt altına alınması ve amortisman takibi, Personel bordrolama ve özlük  haklarının takip edilmesi, Satınalma Yönetimi Modüllerini de birbirleriyle bütünleşik yapıda kullanıyor.Böylece hastanede süregelen tüm işlemler elektronik ortamda kayıt altına alınırken yönetime de detaylı analizlerle karar süreçlerinde hız kazandırılıyor.

Özel Dünya Çocuk Hastalıkları - Doğum ve Çocuk Hastanesi Medisoft'u Seçti

Bolu’da bulunan tek özel kadın hastalıkları ve çocuk hastanesi olan Özel Dünya Kadın Hastalıkları Doğum ve Çocuk Hastanesi tecrübeli personeliyle Ocak 2011’de Medisoft Hastane Yönetim Sistemini kullanarak hasta kabulüne başladı.Gelişmiş Kadın hastalıkları  - Tüp bebek modülünün bulunması ve bu konuda uzmanlaşmış 10’dan fazla hastane ve merkezde kullanılıyor olması Medisoft Hastane Yönetim Sistemini tercih nedeni oldu.

Hacettepe Üniversitesi Sertifikalarını Aldı

Medisoft Hastane Yönetim Sistemi,Hacettepe Üniversitesi Sağlık İdaresi Bölümü’nde ders olarak okutulmaya başladı. Hacettepe Üniversitesi Sağlık İdaresi Bölümü’nde verilen Medisoft Hastane Yönetim Sistemi’nin 8 Haftalık programı sona erdi. Öğrencilere sertifikaları verildi.

Turizm Meslek Liselerinde Elektra Kitap Oldu

Türkiye deki 72 Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi artık bilgisayar otomasyonu konusunda Elektra okuyor. Okul müdürü Alaattin Sarı ve Kerem Özdemir´ in katkıları ile hazırlanmış ve M.E.B. dan kabul görmüş bu kitap otel ve önbüro yönetimi konusunda Elektra ekranları ve terminolojisi ile öğrencilere otomasyon sistemini anlatıyor. Geçen sene Avrupa Birliği Projesi kapsamında MEB bakanlığı kendisine bağlı meslek okullarına uygulamalı eğitim için Elektra almıştı. 1500 e yakın özel ve kamu konaklama tesisinde kullanılan Elektra Türkiye deki en yaygın otel sistemi. Son yıllarda açılan tesislerin çoğu Elektra'yı tercih ederken şu ana kadar 52000 kişi bu otomasyon sisteminin eğitimini alış bulunmakta. Ders kitabına örnek sistem olarak Elektra yı seçtiklerinden dolayı değerli öğretmenlerimize teşekkür ederiz. Aşağıdaki linkten kitaba ait pdf dosyasını indirip siz de kitabın bir elektronik kopyasına sahip olabilirsiniz... 

http://www.megep.meb.gov.tr/modulson/1112/konaklama/konaklama.htm
Tübitak'ta Başarımızı Onayladı

Talya'nın yurt dışı çalışmları için geliştirmeye başlattığı ve yeni nesil yazılımlarının alt yapısını oluşturacak olan Talya Yazılım Geliştirme Platformu Tübitak tarafından onaylandı. Talya'nın 2008 yılından beri sürdürdüğü projesi bu dönem Tübitak TEYDEB desteğini Türkiye çapında alan 3 projeden biri olurken Akdeniz Üniversitesi ve Antalya Teknokentindeki Tübitak onaylı ilk proje oldu.

Andeva Grubu Medisoft'a Geçti

4 tıp merkezi ve 2 hastane ile Akdeniz Bölgesinin en büyük sağlık gruplarından birisi olan Andeva Grubu 2008 yılı içerisinde çok daha büyük bir hastane açıyor. 

 
Grubun Medisoft u seçmek istemesindeki en önemli sebeblerden birisi bu 7 hastanenin tek bir merkezden yönetilmesi ve tek bir online sistem kulllanılmasının sağlanması. Bu sayede hastaların hangi kuruma gittiğinden bağımsız olarak bilgiler ortak kullanılabilecek örneğin bir tıp merkezinde başlayan bir tedavi başka bir merkezde yapılan tetkik sonuçlarını okuyabilecek; SGK bağlantısı kurum faturaları ve tüm resmi işlemler ise tek bir noktadan kontrollü olarak yürütülecek.
 
Şimdi Andeva grubu 450 kullanıcısıyla tüm hastane ve tıp merkezlerini tek bir merkezden Medisoft ile yürütüyor; 2008 yılında da aynı uygulamayı muhasebe ve finans birimleri için gerçekleştirmeyi planlıyor.
Ramada Plaza Antalya, Arion Otel Yönetim Sistemini Seçti

223 odalı otelde, Arion Otel Yönetim Sistemi'nin 10 farklı modülü tümleşik yapıda çalışıyor. Santral, POS, İnteraktif Tv, Konferans ve Billboard Sistemleri ve kapı kilit uygulamaları entegre yapıda çalışarak birbirleriyle ve otel otomasyonu ile haberleşiyorlar.

 
Ramada Plaza, İşletmeciliği ile hem "resort" hem de "şehir oteli" olma özelliklerini barındırdığından konaklama dışında tesisin günübirlik kullanımı da oldukça yoğun seviyelerde oluyor. Arion Banket Yönetimi ve CRM Modülü ile hem günübirlik operasyonlara yönelik detaylı takip olanağı sağlanıyor hem de satış görüşmelerinin takibi yapılabiiyor.
Eskişehir Özel Ümit Hastanesi Medisoft

Ümit Sağlık Grubu'na bağlı olan Eskişehir Özel Ümit Hastanesi Medisoft'la yönetilecek. Hastanede Medisoft Hastane Yönetim Sistemi'nin Medikal, Finansal ve İdari tüm modülleri kullanılacak. Kurulacak Merkezi Muhasebe Yönetim Sistemiyle Ümit Hastanesi'ne ait Tıp Merkezi'nin de Hasta Kayıt, Muhasebe ve Stok yönetimleri tek merkezden yapılabilecek. Kurulacak sistemde hem hastane hem tıp merkezi aynı muhasebe hesap planı üzerinde çalışırken, şubeler sadece kendi hesaplarını, genel merkez ise tüm hesapları konsolide olarak görebilecek. 
 
Laboratuarda bulunan görüntüleme cihazları için PACS sistemi devreye alınıyor. Hastanenin kat ve oda hizmetleri ise Medisoft Operasyon Kontrol Modülü ile yönetilecek. 15 Şubat 2010 itibariyle hasta kabulüne başlayacak olan hastane 100 yataklı ve 14 branşta hizmet vermeyi planlıyor.
Elektra V3 Otel Yönetim Sistemi İstanbul Via Hotel

Anadolu Yakasının en yeni iş ve kongre oteli Via Hotel İstanbul, geçtiğimiz günlerde misafirlerine kapılarını açtı.  Özellikle kongre ve alış veriş turizmini hedefleyen otel, yazılım seçimini de bu yöndeki ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde yaptı. 330 Odası bulunan otelde; Elektra V3'ün Ön büro, Muhasebe, Stok, CRM, Banket vb. bir çok modülü bütünleşik yapıda kullanılıyor.

 
Via Hotel'in ihtiyaçları doğrultusunda yazılımda yapılan geliştirmelerle; konferans ve konaklamanın birlikte olduğu büyük gruplarda hem mali hem de operasyonel detaylar sistemde takip edilebiliyor. Satış ekibi tüm görüşmelerini, verdiği teklifleri sistemde proje gibi değerlendirip planlama sürecinde izleyebiliyor.
 
Gerçek zamanlı çalışan online rezervasyon sistemi sayesinde, internet üzerinden alınan rezervasyon oda müsaitse aynı anda otelin ön büro programnıa yazılıyor, ayrıca onay işlemi gerekmiyor.
Gelişim Hastanesi Medisoft'a Geçti

Gelişim hastanesi, muayene bilgilerinin sadece hastaların gelişi ve yapılan işlemlerin tutulduğu bir otomasyon sistemi kullanıyordu. Ayrıca, sistemlere finans yönetimi ve muhasebe içermiyor ve başka bir muhasebe sistemine entegre çalışmıyordu. 

Sistemdeki ekranlar eski DOS ortamlarında kullanılan ekranlardaki gibi veri girişi yapılan ekranlardı. Bu ekranlarda mouse kullanılamıyor ve ekranların ilkel bir görünümü vardı. Dolayısıyla kullanımı oldukça zor bir sistemleri vardı.
 
Bu sistemde radyoloji tetkik sonuçlarının girilmesi için windows ortamında olan kullanımı daha kolay ayrı bir paket yapılmıştı ve burada girilen sonuçlar otomasyon sistemine entegre değildi. Sistemleri yavaş çalışıyor ve yazılım üreticisi firmanın her bir iki ayda sistemlerine müdahale bulunması gerekiyordu.
 
Hastane günlük 300-400 civarında hasta kabul ediyor ve sistemin yavaşlığı ile hasta kabul bankoları önünde uzun kuyruklar oluşuyordu. Laboratuvar cihazları sisteme entegreydi ama sık sık cihazların entegrasyonlarında sorun oluşuyordu. 
Medisoft kurulumu yapıldıktan sonra eski sistemdeki aktarılabilecek veriler Medisoft'a aktarıldı. Sistemlerindeki 6 cihazın Medisoft'la entegrasyonları yapıldı. Gerekli eğitimler sonrası sistem kullanılmaya başlandı. 
Sistem kullanılmaya başlandıktan sonra doktorlar muayene bilgilerini sisteme girebilmekten ve bunlara istedikleri zaman ulaşabilmelerinden dolayı çok memnun oldular.
 
Sistemin kullanımının çok kolay ve rahat olmasından dolayı hasta kabul bankoları önündeki kuyruklar çok azaldı. Medisoft'un kendi içerisinde finansal yönetim sistemi içermesinden dolayı aynı anda finansal takiplerini ve muhasebe ile ilgili işlemlerini sistem üzerinden yapmaya başladılar. Medisoft'ta girilen tetkik sonuçları otomatik olarak doktorlar tarafından görülebildiği, eski tetkik sonuçları kolaylıkla izlenebildiği için eski sisteme göre doktorların sonuç bekleme süreleri çok azaldı.
 
Medisoft un Medula ile ilgili modülleri hatasız ve kullanımı kolay olduğu için İskenderun Gelişim Hastanesi bölgesinde [ Adana SGK il müdürlüğüne bağlı kuruluşlar (Adana, Mersin, Hatay, Osmaniye) içinde ] Medula işlemlerini tamamlayıp SGK faturasını kesen ilk hastane oldu. Ahmet AHRAZ Bilgi İşlem
 
Montana Pine Resort Elektra

Fethiye'nin en güzel tesislerinden biri olan Montana Pine Resort tüm yönetim sistemlerinde Elektra'ya geçti. Muhasebe, Otel, Personel ve Stok/ POS sistemlerinde farklı progrmalar kullanan Montana tüm ihtiyaçlarına Elektra ile entegre bir çözüm buldu...

Elektra

Elektra'nın yeni versiyonu Arion çok ilgi topladı ve şimdiden yüze yakın otel Arion için anlaşma imzaladı. 

Elektra, Arion'da en gelişmiş yazılım teknolojilerini dünya çapında edindiği otelcilik tecrübesi ile buluşturuyor ve Türkiye de hakim olduğu pazara dünya çapında da çıkıyor.Elektra, Arion ile otel yönetimi konusunda ustalık çağını yaşadığını ve artık tamamen uluslarası pazarları hedeflediğini ifade ederken ülkemizde sektörün en büyükleri de bunu teyit eder gibi Arion'a geçiyor. Sezonun daha başlamamış olmasına rağmen yüze yakın otel Arion sistemine geçiş için anlaşma imzaladı. Joy Grubu, Pegasos Grubu, Riva Grubu, Justininano Grubu, Otium Grubu, WISH Grubu, Yalı Grubu, AquaFantasy, AdamEve , Ela Quality ve Hillside Grubu bu yeni sistemi kullanmaya başlayanlar arasında.
Restoran Zincirleri İçin Call Center Sistemimiz Devrede

Türkiye'nin hızla büyüyen fast food zinciri Ekmekİçi Elektra Call Center sistemini kullanmak için anlaşma imzaladı... Çok yakında 200 fastfood satış noktasına çıkmayı planlıyan Ekmekiçi yıllardır Elektra POS kullanıyordu. Ekmekiçi , Elektra Call Center sistemi ile Türkiye çapında bir merkezden hizmet vererek müşteri memnuniyetini artırıp maliyetleri düşürmeyi planlıyor. Santrale direk bağlı olan Elektra, Caller ID si ile arayanı otomatik olarak taıyor, daha telefonu açmadan müşterinin sevdiklerini ve ve sık sipariş verdiği ürünleri gösteriyor. Adres ve ödeme bilgilerini de öğrenen sistem sipariş almayı hızlandırırken, sürekli müşterilere özel indirimler ve promosyonlu satışlar da yapabiliyor.

Medisoft Hızla Yayılıyor

Akdeniz bölgesinin en büyük hastanlerinden biri olan Ortadoğu Hastanesinden sonra Osmaniye'deki Ibni Sina Hastanesi de Medisoft'a geçme kararı verdi. Türkiye nin en hızlı yayılan hastane otomasyonu olan Medisoft, SGK daki gelişmelere hızla adapte olabilen teknolojisi sayesinde çok tercih ediliyor. Medisoft, hastane otomasyonuna hem Medikal hem de Finansal alanda iddialı ve entegre bir çözüm getirmesi ile tanınmış ; değişik birimlerde farklı programlar kullanan hastaneler için Medisoft tam entegre yapısıyla verimlilik sağlamıştı. Kullanım kolaylığı, güvenli yapısı ile kullanıcılar tarafından da çok sevilen ve tercih edilen Medisoft, SGK daki gelişmlere ve Sağlık.NET uygulamasına en hızlı uyum gösteren sistem olarak biliniyor.

Yıldız Hastanesi de Medisoft'u Tercih Etti

Andeva grubunun en büyük hastanesi Antalya-Yıldız da açıldı. Şehrin en büyük ve en yeni hastanesi olan Yıldız Hastanesi de diğer Andeva sağlık kuruluşları gibi Medisoft ve ETS kullanıyor. Andeva Grubu 3 yıla yakın zamandır 7 kurumunda da Medisoft ve ETS yi merkezi sistemde kullanıyor. 

Tek bir sunucudan 7 hastanenin online ve entegre olarak çalıştığı Andeva grubu Medisoft ve ETS nin çok şubeli sistemini başarıyla kullanıyor. 
Talya Bilişim büyük otel zincirlerini merkezi bir sistemden ERP kullandırmaya 2002 yılında Joy Grubu otellerinde başlamıştı. Daha sonra Riva, Otium, Justiniano gibi otel zincirlerinin de başlattığı bu uygulamaya hastane zincirleri de katılmaya başladı.Merkezi sistem grup oteller ve hastanelerin merkezi olarak yönetilmesini ve kontrolünü oldukça kolaylaştırırken önemli ölçüde donanım ve personel maliyet avantajları da sunuyor.
Hillside Su Elektra

Alarko Turizm Grubu tarafından işletilen 298 Odalı Hillside Su Otel, 15 Ocak 2007 tarihinden itibaren Elektraya geçti. Geçen sene Elektraya geçen Hillside Beach Club ın ardından bu yıl grubun şehir ve imaj oteli olan Su Otel de Elektrayı seçti. Otel önbüro,pos,santral,satış ve pazarlama ile stok ve maliyet yönetiminde elektra kullanıyor.

Medisu Hastanesi Medisoft İle Açılıyor

Antalyanın en yeni hastanesi Medisu da Yıldız Hastanesi gibi Medisoftu tercih etti.

T.C. Ziraat Bankasş Sosyal Tesisleri Elektra Merkezi Yşnetim

ANKARA'daki Akay ve Emek lokallerinden sonra T.C. Ziraat Bankasş' nşn Gölbaşş Sosyal Tesisleri de Elektra POS sistemini kullanmaya başladş.  Stok ve Muhasebe kontrolü merkezi yönetimle saşlanşyor. şubelerde yapşlan satşşlar Banka Intranet aşş üzerinden Merkeze otomatik aktarşlşyor. Maliyet Analizi ve Genel Muhasebe işlemleri tamamşyle entegre bir yapşda merkezde gerçekleştiriliyor. Yeni şube ile birlikte ayrşca ETS V3 uygulamaya geçiyor.

Talya IKS Kurulumları Başarıyla Devam Ediyor

5651 Sayılı yasanın gerekliliklerini yerine getirmek için Talya tarafından sunulan IKS paketi; Marmaris Yazıcı Grubu Otelleri, Adam & Eve ve Tuntaş Otelleri'nin ardından Van Büyük Urartu Otel, Marmaris Ahu Hetman Hastanesi gibi bir çok seçkin kurum tarafından kullanımaya başlandı. Talya IKS sistemi içinde web server, kontrol yazılımları, veri tabanı sunucusu ve giriş çıkış ethernet portlarını barındırıyor.© Copyright 2011 Talya Bilişim. All rights reserved.

Kurumsal Giris