Elektra Otel Yönetim Sistemleri ve Medisoft Hastane Yönetim Sistemlerinin Üretici Firmasıdır

 • facebook
 • twitter
 • wordpress
 • youtube

BİZDEN HABERLER
Elektra Artık PCI DSS Uyumlu

Kartlı Ödeme Endüstrisi Veri Güvenlik Standardı yani PCI DSS, kredi kartının işlenmesi, iletilmesi ve saklanması aşamalarında uyulması gereken mantıksal ve fiziksel bilgi güvenliği kurallarını tanımlamaktadır. PCI (Payment Card Industry) adı verilen, aralarında American Express, MasterCard Worldwide, Visa, Discover Financial Services gibi üyeleri bulunan bir konsey tarafından geliştirilen ve yayımlanan bu standart sayesinde kredi kartı süreçleri maksimum güvence altına alınmış oldu.

Expedia, Booking vb online kanalların artık zorunlu olarak istediği PCI DSS standardı ile Elektra'nın online rezervasyon ve satış çözümlerindeki kartlı ödeme sistemleri daha da güvenli…

Elektra Kullanıcıları Yeni Yıla Girerken Hangi İşlemleri Yapmalı

Yeni yıla Sıfır bakiye ile girmeyi tercih eden işletmelerimizin; hesaplarını kapatıp, faturalarını kestikten sonra gün sonu işlemi yapmaları gerekmektedir.

Yeni yıla Sıfır bakiye ile girmeyi tercih etmeyen işletmelerimizin; standart gün sonu işlemi yapması yeterli olacaktır

 

31 Aralık 2017 gecesi acil destek talepleriniz için: 0 532 111 0 999

Elektra Türkiye’nin En İyi Yönetilen Otel Yönetim Yazılımı Seçildi

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği’nin (POYD) resmi yayını olan GM Turizm ve Yönetim Dergisi tarafından  organize edilen ve  bu yıl 8. si gerçekleşen Qm Awards 2017 Ödülleri’nde Elektra Otel Yönetim Sistemleri Türkiye’nin En İyi Yönetilen Otel Yönetim Yazılımı Seçildi.

Turizm sektöründe kalitenin önemini vurgulamak amacıyla 2010 yılında başlatılan ve Türkiye’nin en geniş tabanlı turizm ödülü Quality Management – QM AWARDS 2017 ÖDÜLLERİ, 22 Aralık 2017’de Limak Hotels Lara’da gerçekleşen sezon galasında  sahiplerine takdim edildi. Elektra Otel Yönetim Sistemleri adına ödülü Talya Bilişim CEO’su Sn. Kemal Oral kabul etti.

10 Dalda 45 farklı kategoride  turizmin en iyilerinin seçildiği  QM AWARDS 2017 Ödülleri,  22 Kasım – 20 Aralık 2017 tarihleri arasında  yaklaşık 57.666 bin turizm profesyonelinin katıldığı iki aşamalı oylamanın ardından finalize edilerek belirlendi. Bu uzun maratonda bizi yalnız bırakmayan, oy kullanarak Elektra’yı bu ödüle layık gören tüm kullanıcılarımıza ve tüm turizm profesyonellerine teşekkür ederiz.

Elektra Otelleri Trivago'da

Bu entegrasyonla, Elektra kullanan oteller, Online rezervasyon sayfalarındaki fiyat ve müsaitlik bilgilerinin anlık olarak Trivago’da yayınlanmasını sağlayabiliyorlar. Trivago üzerinden gelen ziyaretçi ise otellerin kendi web sitelerinden rezervasyon ve ödeme işlemlerini rahatlıkla gerçekleştirebiliyor.

Her yıl 1,4 milyar ziyaret alan Trivago ile Elektra arasındaki entegrasyon, rezervasyonların her zaman güncel ve hatasız olmasını sağlıyor . Elektra, otellerin herhangi bir kanal yöneticisine ihtiyaç duymadan, online kanallarını sadece ön büro üzerinden yönetilmesini sağladığı benzer bir entegrasyonu daha önce Otelz.com ve Odamax.com ile gerçekleştirmişti.

Düzce Özel Çağsu Hastanesi de Medisoftlu Oldu

Düzce'nin en kapsamlı sağlık kurumlarından biri olan Düzce özel Çağsu Hastanesi de Medisoft Çözümlerini Tercih Etti

Odamax ile Elektra Entegrasyonu Tamamlandı

Türkiye’de ve dünyada 200.000’e yakın tesisiyle misafirlerine online rezervasyon hizmeti sunan ETS Tur’un en yeni markası Odamax.com ile Elektra Otel Yönetim Sistemleri entegrasyonu tamamlandı.

 

Bu entegrasyonla, Elektra kullanan oteller Odamax’a anlık fiyat ve müsaitlik gönderebiliyor, gelen rezervasyon yine anlık olarak doluluktan düşüyor ve otomatik rezervasyon kartı oluşuyor.

Rezervasyonlar Türkçe ve İngilizce olarak yapılabiliyor, hem kredi kartı hem de otele giriş esnasında ödeme alma seçenekleri uygulanabiliyor.

 

Odamax’ın sistemine kayıt olmak isteyen Elektra kullanıcısı otellerimiz aşağıdaki linkten gerekli bilgilere ulaşabilirler;

https://partners.odamax.com/extranet/extranet/signup/landing.jsf

Bakü Otelleri Elektra'dan Vazgeçmiyor

Azerbaycan’ın önemli inşaat firmalarından biri olan C Group bünyesinde açılan 3 yeni Bakü oteli de Elektra teknolojisi ile misafirlerini ağırlamaya başladı.

Aynı gruba ait Ramada Bakü’nün ardından hizmete giren 47 odalı Shah Palace Hotel, 45 odalı Sheki Palace Hotel ve 128 odalı Rich Hotel’de Elektra’nın ön büro, POS, ETS, online rezervasyon ve kanal yönetimi modülleri kullanılıyor. Projelendirme ve satış süreçleri Elektra’nın Azerbaycan ana dağıtıcısı Crea Business Solution tarafından gerçekleştirilen bu otellerle Bakü’de Elektra kullanan otel sayısı 21’e yükselmiş oldu.

Ramada Bakü Elektra'ya Emanet

İş ve tatil oteli konseptiyle misafirlerine kapılarını açan Ramada Bakü, konfor anlayışını Elektra teknolojisi ile birleştirdi. Elektra’nın Ön Büro, POS, Muhasebe ve Stok modüllerini kullanan otel, Elektra’nın Bakü’deki 18. Oteli olma unvanını da taşıyor.

İzmir'in Yeni Elektralısı; Extenso Otel

İzmir Gaziemir’de 101 odasıyla Extenso Otel, Elektra’nın ön büro, muhasebe ve stok modüllerini kullanıyor.

Bakü Otellerinin Tercihi Elektra - Bakü Grand Hotel / Bakü Avenue Hotel

36 odalı Bakü’nün yeni 5 yıldızlı oteli Bakü New Deluxe Hotel Otel Yönetim Sistemleri’ni tercih etti. Projelendirmesi ve satışı, Elektra’nın Azerbaycan ana dağıtıcısı Crea Business Solution tarafından gerçekleştirilen otelde Ön Büro, POS, Muhasebe ve Stok modülleri kullanılıyor.

 

Bakü New Deluxe Hotel ve satışı yeni gerçekleşen Garden Villa Hotel’lerinin de katılımıyla Bakü’de Elektra kullanan otel sayısı 15’e çıktı.

Elektra'nın Yeni Mücevheri Bayır Diamond Hotel & Convention Center

5 yıldızlı, 214 odalı, Elektralı bir mücevher; Bayır Diamond Hotel & Convention Center…

Konya’nın yeni konaklama, toplantı, spor ve SPA merkezi Bayır Diamond Hotel, standartların üzerindeki hizmet anlayışını Elektra teknolojisi ile birleştirdi.

Elektra’nın ön büro, stok, muhasebe, POS, satın alma, demirbaş, insan kaynakları, pdks, banket, OPEX CRM, OPEX çağrı yönetimi, OPEX teknik servis ve cihaz takibi, iSafe internet güvenlik ve loglama sistemi, Kimlikokur modüllerinin yanı sıra online tarafta kanal yönetimi ve online rezervasyon sistem çözümlerini kullanıyor. 2500 metrekare alanda hizmet veren yüzme havuzları, sauna, Türk hamamı, fitness center ve SPA’dan oluşan Bayır Diamond Sağlık Kulübü’nün de ElektraSPA ile yönetildiğini eklemeden geçmeyelim 

Alaçatı'nın Kalbinde Bir Elektralı; Agrovela Hotel

400 yıllık tarihi taşlardan yapılan, bahçesinde doğal bitki örtüsünün her çeşidini kucaklayan gerçek bir Egeli…

Alaçatı’nın en merkezi yerindeki Agrovela Hotel misafirlerini Elektra’nın Ön büro, POS, Stok, Muhasebe ve iSafe internet loglama ve güvenlik sistemleri ile ağırlıyor.

Misafirlerine ise Alaçatı’nın tadını çıkarmak kalıyor

Tatil Cennetinin Business Oteli; Elit Başaran Business Hotel

Farklı konaklama seçenekleri ile özellikle işadamları için kalite ve konforun Antalya’daki yeni adresi Elit Başaran Business Hotel, Elektra’nın ön büro, POS, muhasebe, stok, satış pazarlama, banket, demirbaş, satınalma, personel devam kontrol, CRM, SPA, mobil yönet, isafe internet güvenlik ve loglama sistemi ile kimlikokur modüllerini kullanıyor

Bakü Otelleri Elektra ile Büyüyor New Deluxe Hotel

36 odalı Bakü’nün yeni 5 yıldızlı oteli Bakü New Deluxe Hotel Otel Yönetim Sistemleri’ni tercih etti. Projelendirmesi ve satışı, Elektra’nın Azerbaycan ana dağıtıcısı Crea Business Solution tarafından gerçekleştirilen otelde Ön Büro, POS, Muhasebe ve Stok modülleri kullanılıyor.

Bakü New Deluxe Hotel ve satışı yeni gerçekleşen Garden Villa Hotel’lerinin de katılımıyla Bakü’de Elektra kullanan otel sayısı 15’e çıktı.

TeleTıp Modülü İle PACS'inize Sağlık !

MediPacs kullanan Medisoftlular, TeleTıp modülü ile radyoloji görüntülerini Sağlık Bakanlığı Kriterlerine uygun olarak ilgili veri merkezlerine sorunsuz gönderiyorlar

Ayrıntılı Bilgi İçin

Nihan YILMAZ

0 533 278 80 94 - nihan.yilmaz@talyabilisim.com.tr

Turizm Eğitimi Veren Tüm Okullara Ücretsiz Elektra

3000’den fazla referansıyla Türkiye’nin en çok tercih edilen Otel Yönetim Yazılımı “Elektra” olarak, geleceğin turizm profesyonellerinin güncel turizm teknolojileri hakkında bilgilendirilmesinin sektörün geleceği açısından hayati önemde olduğunu düşünüyoruz.

Bu doğrultuda, sadece eğitim amaçlı kullanılmak şartıyla, konaklama ve otel yönetimi konularında eğitim veren lise, meslek yüksekokulu ve üniversitelere programlarımızın ücretsiz kullanım hakkını veriyoruz.

Bu imkandan faydalanmak için Talya Bilişim adına yazılmış, içinde ilgili kişilerin iletişim bilgilerinin yer aldığı resmi bir talep yazısı yeterli.

Okulların bilgisayar laboratuvarlarına eğitim ve destek uzmanlarımız tarafından gerçekleştirilen online kurulum sonrası, derslerinde Elektra’yı kullanacak olan eğitimcilere program hakkında yine online olarak ön bilgi veriliyor. Eğitimcilerimizin sonraki dönemlerde oluşabilecek soru ve taleplerine yönelik olarak ücretsiz 1 aylık destek hizmeti de bu paketin içine dahil edilmiş durumda.

Eğitimli, vizyoner ve yaratıcı turizmcilere en çok ihtiyaç duyduğumuz bugünlerde, her yıl yaklaşık 7500 gencimizin Elektra bilerek profesyonel hayata başladığını bilmenin haklı gururunu yaşıyoruz.

Tüm eğitimcilerimizi bu eğitim seferberliğinden yararlanmaya çağırıyoruz.

 

Ayrıntılı Bilgi için:

Ekin MAVİ - Halkla İlişkiler Sorumlusu

ekin.mavi@talyabilisim.com.tr

Özel Mehmet Toprak Hastanesi Medisoft İle Tüm Branşlarda Hizmet Vermeye Başladı

Tamamı akıllı sistemlerle donatılmış, 300 yatak kapasiteli, 70 Yoğun Bakım Ünitesine sahip ve 60 poliklinik odasıyla tüm branşlarda hizmet vermeye başlayan Özel Mehmet Toprak Hastanesi, kapsamlı altyapısını Medisoft Hastane Bilgi Yönetim Sistemi ile entegre ederek İstanbul’un en teknolojik sağlık kurumu referanslarından biri olmaya aday…

Elektra'nın En Renkli Kullanıcısı; Colours Side Hotel

Tüm odaları, ortak alanları, sandalyeleri ve duvarları ile rengarenk bir otel… Çocuklu ailelerin yeni tercihi Side Colour Hotel, Elektra Ön büro modülü ile konforlu bir tatilin kapılarını açıyor

Dünya Markası AGT Mobilya, iSafe'i Tercih Etti

5 kıtada 60’dan fazla ülkede satış yapan AGT Mobilya, 400 bin metrekarelik ödüllü üretim tesisinin de bulunduğu Antalya genel merkezinde internet güvenliği ve loglama süreçlerini iSafe ile çözümlüyor.

Spring Hotel ile Bakü’de Elektra Rüzgarı

77 odası ile Bakü’nün yeni 5 yıldızlı oteli Spring Hotel, misafirlerini Elektra teknolojisi ile ağırlıyor. Projelendirmesi ve satışı, Elektra’nın Azerbaycan ana dağıtıcısı Crea Business Solution tarafından gerçekleştirilen Spring Hotel’de Ön büro, POS, Muhasebe, Stok, SPA, Kartlı Ön Ödeme Sistemi, Kapı Kilit Entegrasyonu ve Turnike Entegrasyonu sistemleri kullanılıyor. Bakü’nün en iddialı konaklama işletmelerinden biri olma yolundaki Spring Otel ile beraber Bakü’de Elektra kullanan otel sayısı 13’e yükselmiş oldu.

Dosinia Luxury Resort Elektra'yı Tercih Etti

Antalya Beldibi’nde mavi ile yeşilin buluştuğu sahillerin yeni 5 yıldızlısı; Dosinia Luxury Resort… 222 odaya sahip otel Elektra’nın Ön büro, stok, muhasebe, personel ve kimlikokur modüllerini kullanıyor.

Elektra İle Anlık Kimlik Bildirimi Dönemi Başladı

Konaklama işletmelerinin anlık kimlik bildirimi yapabilmesi için Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından verilmesi gereken teknik bilgiler maalesef bugüne kadar paylaşıma sunulmamıştır

Zorunlu olarak manuel  gerçekleşen kimlik bildirim sürecini kolaylaştırmak, hızlandırmak ve hata riskini azaltmak amacıyla Elektra Otel Yönetim Sistemleri yazılım uzmanları, tamamen kendi olanakları ile, KBS sistemine anlık bildirim yapılabilmesini sağlayan yepyeni bir çözüm ürettiler.

Elektra V4 ya da V5 versiyonlarını kullanıp, destek anlaşması yapmış tüm işletmeler bu çözüme ücretsiz olarak sahip olabileceklerdir.

Kullanım videosu için lütfen tıklayınız

Güncellemeler randevu sistemi ile gerçekleşecektir.

 

Randevu için;

www.etalep.info (Talep Girebilirsiniz)

0 850 777 0 444

Not: Geliştirilen çözüm bir entegrasyon olmayıp, AKBS sistemindeki olası değişiklerde tekrar güncellenecektir.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü

15 Temmuz 2016’da gerçekleşen darbe teşebbüsü, demokrasi, insan hakları, özgürlük anlayışımız ve cumhuriyet değerlerimizle kesinlikle bağdaşmayan bir girişim olarak siyasi tarihimizdeki yerini almıştır. Türk halkının sivil direnişi, demokrasiye bağlı Türk Silahlı Kuvvetleri ile emniyet güçlerinin üstün çabalarıyla önlenen bu teşebbüs, birlik ve beraberliğimizi sürdürmemizin ne kadar hayati ve vazgeçilmez olduğunu bir kez daha bize hatırlattı. Bu vesileyle cumhuriyet tarihimiz boyunca vatan ve özgürlük uğruna hayatlarını kaybeden tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününü kutluyoruz

Yeni Elektralı: Granada Luxury Belek

Granada Otel Grubu’nun yeni gözdesi Granada Luxury Belek, 872 odası ve muhteşem tesisiyle Elektra Ailesine katıldı. Elektra’nın ön büro, ETS, Personel, SPA, Kimlikokur, OPEX Operasyon yönetimi, e-fatura, e-arşiv, acente entegrasyonu ve merkezi yönetim modüllerini kullanan otel, Belek’in en iddialı tesisi olma yolunda…

Elektra - Otelz.com Entegrasyonu Tamamlandı

Artık otelz.com’da listelenen fiyat ve kontenjanlarınızı  elektra yönetim paneli üzerinden kolayca güncelleyebilir. Otelz.com üzerinden gelen rezervasyonlara Elektra yönetim panelinden erişebilirsiniz.  

Bu yönetimsel kolaylıktan faydalanmak için ne yapmalısınız?

Otelz.com ile çalışmanız mevcut ise;

 • Otelz.com extranetinize (Admin Paneli) giriş yaparak sırasıyla Ayarlar > Kanal Yönetim Ayarları menüsüne giriş yapın.
 • Fiyat ve kontenjanlarınızı güncellemek için bir kanal yönetim sistemi (channel manager) kullanıyormusunuz? Sorusu için Evet seçin.
 • Fiyat ve kontenjanlarınızı güncellemek için kullandığınız kanal yönetim sistemi seçin? Sorusunun altındaki kutudan “Elektra” yı  seçmeniz yeterli olacaktır. 
Orhangazi Zeytin Tıp Merkezi Medisoft'u Tercih Etti

Bursa Orhangazi'nin En Köklü ve Tecrübeli Tıp Merkezi, Medisoft Çözümlerini Tercih Etti

XANADU Resort Hotel Belek: High Class Elektra Deneyimi

Türkiye’nin en önemli otel markalarından biri olan Xanadu, Elektra’nın ön büro, stok, muhasebe, SPA, Opex CRM, Opex çağrı yönetimi, Opex teknik servis, kimlikokur ve e-fatura modülleriyle “High Class” farkını yaşıyor.

Bodrum’un Yeni Elektra’lısı: Golden Beach Hotel

Bodrum’un muhteşem koylarından biri olan Turgutreis’te, misafirperverlik, konfor ve koşulsuz hizmet Elektra farkıyla sunuluyor. 

Kazdağları'nda Bir Elektra'lı; Ramada Resort Kazdağları Thermal & SPA

Dağ, deniz, oksijen ve termal hizmetini Kaz Dağları’nın muhteşem manzarasında birleştiren bir Elektra’lı… 20’si süit 121 odası, ön büro, POS, stok, muhasebe ve SPA modülleriyle 5 yıldızlı Ramada kalitesi…

EMITT, Elektra V5 ile Tanıştı

Bu sene 21'incisi gerçekleştirilen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı'nda Elektra Otel Yönetim Sistemleri yeni versiyonu V5’i turizmciler ile tanıştırdı. 80 ülkeden 450 katılımcıyı ve 46 bin 670 ziyaretçiyi ağırlayan fuarda, turizm teknolojileri konusunda en kapsamlı ve güncel çözümleri sunan Elektra, yine ziyaretçilerin uğrak noktası oldu. Yeni versiyonu V5’in avantajlarını ve online rezervasyon konusundaki teknolojik gelişmeleri ziyaretçileriyle paylaşan Elektra Otel Yönetim Sistemleri, özellikle zincir otellere yönelik “Merkezi Rezervasyon Sistemi” “Kanal Yöneticisi” ve “Call Center Yönetimi – CRM” modülleri ile göz doldurdu. 18 kişilik kalabalık bir ekip ile katılım gösteren Elektra Otel Yönetim Sistemleri, aynı zamanda kardeş şirketi ERS’nin seyahat acenteleri ve tur operatörlerine yönelik çözümlerini ve değişen 1774 sayılı kanununa uygun kimlik bildirme çözümü “Kimlikbildir” hakkında ziyaretçilerine bilgi aktardı.

Adana Güzelyalı Hastanesi Medisoft Ayrıcalığını Yaşıyor

Kendine has mimari yapısıyla Adana’yı butik hastane konseptiyle tanıştıran Güzelyalı Hastanesi, Medisoft Hastane Bilgi Yönetim Sistemi’nin ayrıcalıklarını yaşıyor. Kadın Hastalıkları ve Doğum, Çocuk Hastalıkları, Yeni doğan Yoğun Bakım, Genel Cerrahi, Dâhiliye, Plastik ve Estetik Cerrahi, Cildiye (Dermatoloji), Diyet ve Beslenme ve Acil Servisi ile 24 saat kesintisiz hizmet veren hastane, misafir odaklı yaklaşımı ve tecrübeli hekim kadrosu ile Adana‘da kaliteli sağlık hizmetinin öncüsü olmayı hedefliyor

Değişen Kimlik Kanununa Göre Hazırlanmış Yepyeni Bir Çözüm: KİMLİKBİLDİR

Değişen Kimlik Kanununa Göre Hazırlanmış Yepyeni Bir Çözüm: KİMLİKBİLDİR
1774 sayılı kanuna göre konaklama hizmeti veren tüm işletmelerin oda sınırlandırması olmadan AKBS ve KBS sistemlerine kimlik bildirimi yapmaları zorunlu hale geldi.
 
Öğrenci yurtları, pansiyonlar, misafirhaneler, konukevleri, huzurevleri, hastaneler ve günlük kiralama yapan evler gibi küçük konaklama işletmelerini kapsayan bu yeni düzenlemenin gerekliliklerini yerine getiren en kapsamlı çözüm olan Kimlikbildir, Talya Bilişim güvencesi ile kullanıcılarının beğenisine sunuldu.
 
Kimlik bildirim dışında check-in, check-out, folyo, fatura, kasa işlemleri ile günlük polis, maliye, müşteri, kasa ve doluluk raporları da sunabilen web tabanlı bir otel yönetim yazılımı olan Kimlikbildir, Elektra Otel Yönetim Sistemleri’nin kimlik bildirim bölümü ile aynı yapıda çalışmaktadır. Bu nedenle Türkiye’de en yaygın ve en uzun süredir kullanılan kimlik bildirim sistemidir.
 
Hiçbir yazılım ve donanım maliyeti gerektirmeyen sisteme sadece 990 TL bedelle sahip olabilen işletmelere, ilk yıl için barındırma, servis, destek ve güncelleme hizmetleri de ücretsiz olarak veriliyor.
 
Emniyetten tesis kodunu alan işletmeler sadece birkaç dakika içinde online olarak satın alıp hemen kullanmaya başlayabiliyorlar.
 
 
KimlikBildir Nasıl Çalışır? Kullanım Videosu için Tıklayın
 
 
Ayrıntılı bilgi için: www.kimlikbildir.com
 
 
KimlikBildir'i online olarak satın almak için  Tıklayın
İzmir Travel Turkey Fuarı ndaydık

Elektra Otel Yönetim Sistemleri İzmir Travel Turkey Fuarı'nda misafirlerini ağırladı. Türkiye'nin en kapsamlı otel yönetim yazılımı olan Elektra, bu yıl Ön Büro, POS, iSafe, Kimlikokur, Stok ve Muhasebe modülleriyle beraber Online Rezervasyon, Kanal Yönetimi ve CRM'in de öne çıktığı toplam 28 modülü hakkında ayrıntılı bilgi verdi. Yurtiçi ve yurtdışı pek çok otel ve online seyahat acentesi ile görüşmelerin gerçekleştirildiği bu fuarda, Expedia ve Amadeus ile varolan işbirlikteliklerimizin geliştirilmesi  hakkında da çalışmalar yapıldı. Kanal Yönetiminde var olan portföyümüze yeni online kanalların eklenmesi kararlaştırıldı

Kaya Otelleri, Elektra İle Bir Adım Önde

9 resort, 3 şehir, 1 termal oteliyle Türkiye’nin en büyük gruplarından biri olan Kaya Otelleri, 10 yıl boyunca Elektra Otel Yönetim Sistemi Teknolojisi ile misafirlerini ağırlayacak.

Farklı konseptlerdeki toplam 13 otelinin tüm operasyonel ve finansal süreçlerini Elektra Otel Yönetim Sistemi ile yönetme kararı alan Kaya Grubu, aynı zamanda online rezervasyon sistemlerini merkezileştirerek  ekonomik ve etkili bir pazarlama stratejisi de izlemeye başladı.

Elektra Otel Yönetim Sistemleri’nin Ön Büro başta olmak üzere, Restoran Yönetimi, Stok, Personel, Demirbaş, SPA, Banket, Satış Pazarlama, CRM, iSafe İnternet Loglama ve Kimlikokur’un da yer aldığı 28 modülünün hepsini devreye alan Grup, otellerin lokasyonlarına bağlı olarak programın Türkçe, İngilizce ve Farsça versiyonlarını kullanacak.

Travelaps.com “Merkezi Rezervasyon” altyapısının kullanıldığı ve tüm online satış kanallarının “Kanal Yönetimi” çözümü ile otellerin Elektra ön büro modüllerine entegre edildiği sistemde, hem son tüketicilere, hem acentelere, hem de kurumsal müşterilere ortak veri havuzundan online satış gerçekleştirilebiliyor. Dahili kontrat yapısı ile hızlı ve hatasız online rezervasyon olanağı sağlayan Travelaps, aynı zamanda CRM sistemine entegre Sadakat Yönetimi ile misafir memnuniyetini üst seviyelere çıkarıyor.

Türkiye’nin en kapsamlı Otel Yönetim Sistemi olan Elektra’nın tüm modüllerini kullanan Kaya Otelleri’nin SEO optimizasyonları da anlaşma çerçevesinde Elektra tarafından gerçekleştirilmekte.

Corendon Otelleri Merkezi Rezervasyonun Avantajlarını Yaşıyor

4 Grup Oteli Elektra’nın Merkezi Rezervasyon Portalı’nın yanısıra Kanal Yönetimi modülleri ile hızlı, hatasız ve ekonomik rezervasyon almanın keyfini yaşıyor

Elektra’nın Ege Hali…

164 odasıyla Ayvalık Sarımsaklı sahilinin yeni ve modern yüzü olan Musho Hotel’de Elektra’nın ön büro, stok, kimlikokur, iSafe internet loglama modülleri ile kapı kilit entegrasyonu kullanılmaktadır.

Otel ve Residence'da Elektra Farkı

112 odasıyla hem otel hem de residence hizmeti veren Edirne’nin en kapsamlı oteli unvanına sahip RYS Hotel’de Elektra’nın Ön büro, POS, Stok, Online Rezervasyon, Mobil Yönet, CRM,  satış Kanalları, e-Fatura, e-Defter, e-Arşiv entegrasyonları kullanılıyor

Wyndham Grubu Yine Elektrayı Tercih Etti

Dünyanın en büyük otel markalarından biri olan Wyndham’a bağlı Hawthorne Suites Tekirdağ Otel Yönetim Sistemi olarak Elektra’yı tercih etti.

Elektra'nın 4 Prensesi

Almanya'nın Güçlü Firmalarından FIT Grubu'na Bağlı Alaçatı, Lebedos, Labranda ve Excelsior Princess Otelleri, Elektra ile Prenseslere Layık Bir Hizmet Kalitesinin Keyfini Sürüyor.

Büyükada'da Elektra Dokunuşları

1926 yılında Atatürk’ün direktifi ile sosyal ve medeni hayatın gelişmesine katkı sağlamak amacıyla kurulan, günümüze kadar Türkiye’nin önemli siyasi, ekonomik ve akademik kişilerinin üyeliği ve faaliyetleri ile kuruluş amaçlarını gerçekleştirmeye çalışan Anadolu Kulübü, Türkiye’nin en eski sivil toplum kuruluşlarından biri. Anadolu Kulübü’nün İstanbul Büyükada’daki 27.000 metrekare alan üzerine kurulu sosyal tesisleri, kulübün tarihinde önemli bir yer teşkil ediyor. Atatürk’ün sıklıkla ziyaret ettiği ve önemli yabancı diplomatları ağırladığı tesislerde Cumhuriyet öncesi ve sonrası tarihi dokunuşların izlerini sürmek mümkün.

Günümüzde, İkiz Köşkler, Sarı Bina, Tarihi, Bina ve Yeni Bina olmak üzere beş büyük yapı, tenis kortu, olimpik yüzme havuzu, ayrı yaş grupları için iki tane çocuk yüzme havuzu, basketbol sahası, restoranı ve geniş yeşil alanıyla kulüp üyelerinin ve ziyaretçilerinin gözdesi olmaya devam eden tesis 2016 yılı itibariyle revizyona gitti.

Tüm dernek üyeleri,  Elektra Üye Yönetim Programı ile yönetilen “Dernek Kartları” ile tesise giriş yapabilecekler. Para yükleme özelliği sayesinde tüm harcamalarını da bu karttan yapabilecek olan üyeler aynı zamanda satın aldıkları paketlere göre havuz, tenis kortu ve plaj girişlerindeki turnike sistemlerinden geçiş yapabilecekler.

Büyükada Tesisleri içinde 2 ayrı binada hizmet veren 103 odalı otelin yönetimi de Elektra Otel Yönetim Sistemleri’ne emanet edildi. Bununla beraber restoran ve kafelerin POS sistemleri, yazarkasa entegrasyonları ve genel olarak derneğin stok, muhasebe ve personel işlemleri de Elektra ile takip edilecek.

Anadolu Kulübü ile Elektra’nın bu projedeki birlikteliği, üyelik sistemi ile çalışan kurum ve işletmelerin yönetimi için komple çözümler sunmak konusunda önemli bir referans niteliği taşımaktadır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tüm dernek üyeleri,  Elektra Üye Yönetim Programı ile yönetilen “Dernek Kartları” ile tesise giriş yapabilecekler. Para yükleme özelliği sayesinde tüm harcamalarını da bu karttan yapabilecek olan üyeler aynı zamanda satın aldıkları paketlere göre havuz, tenis kortu ve plaj girişlerindeki turnike sistemlerinden geçiş yapabilecekler.

Büyükada Tesisleri içinde 2 ayrı binada hizmet veren 103 odalı otelin yönetimi de Elektra Otel Yönetim Sistemleri’ne emanet edildi. Bununla beraber restoran ve kafelerin POS sistemleri, yazarkasa entegrasyonları ve genel olarak derneğin stok, muhasebe ve personel işlemleri de Elektra ile takip edilecek.

Anadolu Kulübü ile Elektra’nın bu projedeki birlikteliği, üyelik sistemi ile çalışan kurum ve işletmelerin yönetimi için komple çözümler sunmak konusunda önemli bir referans niteliği taşımaktadır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nil Thermal Hotel & SPA ile Ultra Elektra

300 oda kapasitesi ile Ayfon Bölgesi'nin en büyük oteli konumundaki Nil Thermal Hotel & SPA, Elektra'nın tüm modülleri ile misafirlerine ilk kez Ultra Her Şey Dahil Termal Tesis deneyimi yaşatıyor.

Elektra İran'da

İran Tebriz’deki Kaya Grubu’nun yeni 5 yıldızlı oteli Laleh Park Otel, Elektra Otel Yönetim Sistemleri’nin avantajlı ve esnek çalışma sistemini tercih etti.  Elektra’nın, kullanıcı dil seçeneği özelliği sayesinde, Farsça kullanıldığı 220 odalı otelde, aynı zamanda Miladi ve Hicri Şemsi takvimin eş zamanlı kullanımı sağlanmış durumda. Kısa bir süre önce misafir kabul etmeye başlayan Laleh Park Otel, Elektra Otel Yönetim Sistemleri’nin tüm modüllerini entegre bir şekilde kullanmaktadır. 

Emitt 2016'nın Parlayan Markası: ELEKTRA

28 Şubat tarihinde başlayan ve 4 gün süren fuar süresince oteller, turizm acenteleri ve tüm turizm profesyonellerinin buluşma noktası haline gelen standımızda, Türkiye’nin en kapsamlı otel yönetim yazılımı olan ELEKTRA’nın 28 modülü ile Acentelere yönelik Online Seyahat Portalı çözümlerimiz hakkında ayrıntılı bilgilendirme yaptık.
Standımızı ziyaret eden herkese teşekkür ederiz.

Orange County Resort Otel Alanya'da Elektra Farkı

Yerli ve yabancı misafirlerin ilk tercihleri arasında bulunan Orange County, Alanya’daki otelinde Elektra Otel Yönetim Sistemi’ni kullanmaya başladı

Ramada Sakarya da Elektra'yı Seçti

Konaklama sektörünün en önemli markalarından biri olan Ramada, Sakarya’daki yeni oteli için de Elektra’yı tercih etti.

Ön Büro, POS, Muhasebe, e-Fatura, Personel Bordro, Satış Pazarlama, CRM, Banket, Demirbaş, Satın alma, Kimlikokur, Personel Devam Kontrol ve SPA modülleriyle müşterilerine hatasız hizmet vermenin rahatlığı yaşanacak.

Elektra'nın Yeni Meleği: Angels Marmaris

Marmarisin seçkin oteli 182 odalı Angels Marmaris'te Otel yönetim sistemi, POS, Muhasebe, CRM, Satınalma ve SPA modülleriyle Elektra ayrıcalığı yaşanıyor.

Yücelen Hastaneleri Medisoft'u Tercih Etti

Muğla Bölgesinin en etkin sağlık kuruluşlarından biri olan Yücelen Hastaneleri’nin, Muğla Merkez, Ortaca ve Marmaris’teki hastanelerinde artık Medisoft kullanılıyor. Hastane Yönetim Sistemi, Muhasebe, e-Fatura, Mediweb, Personel, Demirbaş ve Satın alma modülleri ile herkesin sağlığı güvende…

Qaradağ Hill Hotel Elektra Ailesi’ne Katıldı

Azerbaycan’daki ana bayimiz Crea Business Solutions & Consulting – Ahmet Keser’in müşteri ihtiyaçlarını ön plana çıkaran yaklaşımı ve disiplinli proje takibi sayesinde Elektra ailesine katılan Qaradag Hill Hotel, 110 odasıyla Bakü’nün önemli konaklama tesislerinden biri durumunda.

e-Arşiv/e-Fatura Kurulum ve Kullanım Kılavuzu

Elektra Kullanıcılarına Özel e-Arşiv/e-Fatura Kurulum ve Kullanım Kılavuzuna http://efatura.724help.me adresinden ulaşabilirsiniz.

e- Dönüşüm Sürecinde Sıkça Sorulan Sorular

1.    Kimler e-Arşiv kapsamındadır?

2014 yılı brüt satış hasılatı 5 milyon TL olan VE internet üzerinden satış yapanlar kapsam dahilindedir. Gelirler İdaresi internet satışı kavramını, siparişin ve ödemenin alıcı ile satıcının karşı karşıya gelmeden gerçekleştiği işlemler olarak değerlendirmektedir. Yani oteller için internet üzerinden rezervasyon alınması ve ödemenin de yine internet üzerinden gerçekleşmiş olması durumunda 5 milyon TL ciro şartı da sağlanıyorsa zorunluluk söz konusu olacaktır.  

2.    e-Arşiv Faturası Düzenleyen Bir İşletme Eski Usulde de Fatura Kesmeye Devam Edebilir mi?

e-Arşiv faturası kesmeye başlayan bir işletme Ödeme Kaydedici Cihaz (yazarkasa fişi) dışında kağıt fatura basamaz. e-Arşiv uygulamasına geçtikten sonra e-Fatura mükellefi olanlara elektronik fatura, bunun dışındaki herkese de e-Arşiv faturası düzenlemek zorundadır.  

3.    Son Kullanıcı e-Arşiv Faturasını Nasıl İade eder?

Müşteri kendisine sms –email vb yolla iletilen e-Arşiv faturasının kağıt çıktısını alarak iadeye ilişkin alanları doldurup geri gönderecektir. İade bölümünde malı iade edenin adı soyadı, adresi, imzası, iade edilen mala ait cins, miktar, birim fiyat ve tutar ibareleri bulunacaktır.  

4.    e-Arşiv Mükellefi Olanlar Aynı Zamanda e-Fatura ve e-Defter Mükellefi de Olmak Zorunda mıdır?

e-Arşiv mükellefi olanlar e-Fatura mükellefi de olmak zorundadırlar. Ancak isterlerse e-Defter uygulamasına geçmeyebilirler. Bu durum sadece e-Arşiv nedeniyle e-Fatura mükellefiyeti doğan işletmeler için geçerlidir.  

5.    e-Fatura’da Saklama Hizmeti Almakla e-Arşiv Yapmış Olur musunuz?

e-Fatura ve e-Arşiv faturaları tamamen farklı fatura türleri olup, e-Arşiv uygulamasının e-Faturanın saklanmasıyla bir ilişkisi yoktur. E-Arşiv fatura uygulaması, e-Fatura mükellefi olmayan kişilere elektronik fatura düzenleyebilme hakkını getiren yeni bir uygulamadır. İnternet üzerinden satış yapan ve 2014 yılı brüt satış hasılatı (internet satışı değil, tüm satışı) 5 milyon TL üzerinde olan mükellefler için 1 Ocak 2016 tarihinden itibaren zorunlu hale getirilmiştir.  

6.     e-Arşiv Uygulamasına Geçmeme Cezası Nedir?

Bu zorunluluğa uymayanlar için aşağıdaki yaptırımlar uygulanacaktır:
1) Süresinde e-Arşiv faturaya dahil olmaması halinde mükerrer 355.md uyarınca özel usulsüzlük 
2) Süresinde başvuru yapmama 352/7. Bendi…> 2.derece usulsüzlük
3) Hem süresinde başvuru yapmayıp, hem de süresinde e-Faturaya geçmeme durumunda usulsüzlük ve özel usulsüzlük ayrı ayrı kesilir.

Turizm Eğitimcileri Elektra Akademi'de Buluşacak

Değerli Turizm Eğitimcileri;

2600’den fazla referansıyla Türkiye’nin en çok tercih edilen Otel Yönetim Yazılımı olan “Elektra”nın üretici firması Talya Bilişim olarak, geleceğin turizm profesyonellerini yetiştiren eğitimcilerin turizm teknolojileri hakkında bilgilendirilmesinin ve görüşlerinin alınarak teknolojiye yön verilmesinin, sektörün geleceği açısından önemli olduğunu düşünüyoruz.

Bu doğrultuda Elektra Akademi olarak, tüm turizm eğitimcilerini, 26-27 Kasım 2015 tarihinde Akdeniz Üniversitesi Turizm Fakültesi’nde gerçekleşecek ücretsiz eğitim toplantısına davet ediyoruz. Siz değerli eğitimcilerin katılımları ile Elektra Akademi’de, teknolojik yenilikler ve Elektra’daki son güncellemeler paylaşılacağı gibi aynı zamanda sizlerin görüşlerinizi, beklentilerinizi  ve yönlendirmelerinizi de heyecanla dinliyor olacağız.

Eğitimimize katılanlara kendi derslerinde kullanabilecekleri eğitim kiti (Elektra Otel Otomasyonu Programı, Kullanma Kılavuzu, Detaylı sunumlar) ile  Elektra Onaylı Eğitimci Sertifikası verilecektir.

Eğitime katılım ücretsizdir . Konaklama dahil değildir; ilgilenenlere anlaşmalı tesislerin toplantı için özel indirimli fiyatları  gönderilebilir.

Kontenjan sınırı nedeniyle ilgilenen eğitimcilerimizin  telefon fax veya mail ilekayıt yaptırmalarını rica ederiz.

 

Ekin MAVİ

Halkla İlişkiler Sorumlusu

Tel : 312 440 00 65 -  533 278 80 98

ekin.mavi@talyabilisim.com.tr    

 

Elektra Akademi Nedir? Elektra’nın 20 yıllık bilişim tecrübesinin, akademik bakış açılarıyla birleştirilmesini sağlayacak özel bir proje  olarak hayata geçirilmiştir. Bu proje, eğitim organizasyonları ve yayınları ile Türk Turizminin gelişimi için hizmet verecektir.

Londra WTM Fuarı'ndayız

LONDRA'YA DAVETLİSİNİZ...

2-5 Kasım Tarihinde WTM (World Travel Market) Fuarındayız.
Sizi de Bekleriz !

Stant No: TT340
ExCeL - London

e-Arşiv Tanıtım Toplantımız 8 Ekim'de Antalya'da Gerçekleşti.

Türkiye’nin en çok tercih edilen otel yönetim sistemi olan Elektra ile Hastane Bilgi Yönetim Sistemi  Medisoft’un üreticisi olarak, eFinans ile ortaklaşa gerçekleştirdiğimiz toplantıda turizm  ve sağlık sektörü yöneticilerine e-Arşiv uygulaması hakkında ayrıntılı bilgi verdik.

2600’den fazla referansıyla Türkiye’nin en fazla tercih edilen otel yönetim programı olan  Elektra ile Hastane Bilgi Yönetim Sistemi Medisoft’un üreticisi olarak, 8 Ekim tarihinde Crowne Plaza Antalya’da eFinans ile ortak bir toplantı gerçekleştirdik. Turizm ve sağlık sektörü yöneticilerinin  ilgisinin yoğun olduğu toplantıda e-Arşiv sistemi ve uygulamaları hakkında ayrıntılı bilgi verildi. Talya Bilişim Genel Koordinatörü Nilüfer Durukal ve Teknoloji Geliştirme Grubu Başkanı Kemal Oral’ın ev sahipliği yaptığı organizasyona, eFinans  Kanal Yönetim Müdürü İlke Altın’ın sunumu ile başlandı. e-Fatura, e-Defter ve e-Arşiv uygulamalarının yasal prosedürleri, uygulama alanları, farkları ve avantajları üzerine yoğunlaşan sunum, soru-cevap bölümüyle interaktif bir şekilde gerçekleşti. Tanıtım toplantısına, öğle yemeği sonrası, Talya Bilişim yazılım uzmanı Hakan Çiçek’in Elektra Ticari Set Programı ve e-arşiv entegrasyonu üzerine gerçekleştirdiği sunumla devam edildi. Elektra Ticari Set kullanan tesislerin e-arşiv entegrasyonu sürecindeki avantajları ve kendilerine sunulan ekonomik fiyatlar üzerinde önemle durulan sunum sonrası tüm katılımcılara özel bilgilendirme dosyaları ve sunumlar dijital ortamda takdim edildi.

Bilindiği gibi, internet üzerinden mal ve hizmet satışı yapan ve 2014 yılı gelir tablosu brüt satış hasılatı tutarı 5 milyon lira ve üzerinde olan mükellefler, en geç 1/1/2016 tarihine kadar e-Arşiv uygulamasına geçmek zorunda. Bu sistem sayesinde e-Fatura mükellefi olmayan müşterilere e-Arşiv faturası kesilebiliyor ve fatura hem kağıt çıktı olarak hem de elektronik ortamda iletilebiliyor. Faturanın 2. Nüshası elektronik ortamda saklandığından ayrıca bir arşivleme yapmak zorunda kalınmıyor. Faturanın 2.nüshasının elektronik ortamda saklanması ve ibrazı manuel yürüyen muhasebe sürecini çok hızlandırıyor. Ayrıca elektronik ortamda hazırlanan e-Arşiv faturası sayesinde turizm ve sağlık tesisleri misafire ait email, adres vb doğru CRM datasını kolaylıkla elde etmiş ve güvenle saklamış olacaklar.

Vera Yazarkasalar ile Elektra POS Sistemi Entegrasyonu Tamamlandı

Vera Yeni Nesil Yazarkasa ile Elektra POS programımız arasındaki entegrasyonumuz GİB onayından geçti. Elektra'nın donanım bağımsız çalışma prensibi ile tüm tesislerimiz sistemlerine uygun donanımları yine rahatlıkla seçebilecekler.
Elektra - Hotel2Sejour Entegrasyonu Tamamlandı

Artık ELEKTRA kullanan Oteller, HOTEL2SEJOUR kullanan tüm acentelerden ön büroya otomatik olarak rezervasyon aktarabiliyor ve bu kayıtları yönetebiliyor.  

Fiyatlar Oda Sayısının 5 Euro ile çarpılmasıyla hesaplanmaktadır ve minimum 500 Euro'dan başlamaktadır.

 

 

 

Eğitim, Kurulum ve Ayrıntılı Bilgi İçin Aşağıdaki Yetkililerle İletişime Geçebilirsiniz.

Antalya - Servet KUBAY        : 0 533 967 86 66

Ankara - Ekin MAVİ                : 0 533 278 80 98

İstanbul - Simge AHRETLİK   : 0 533 934 89 07

Hillside Beach Club OPEX ile CRM'de Seviye Atladı.

 Leisure sektörünün Türkiye’deki ilk temsilcisi olan Hillside, Fethiye’deki Beach Club otel konseptinde uygulanmaya başlanan OPEX sistemi ile, müşterilerine yaşattığı “hoş zamanlar”ın hatasız, hızlı ve eksiksiz  olmasını sağlıyor.

Hillside Beach Club, 2 ayrı koydaki plajları, spor alanları, havuzu, 350 odası ile eşine az rastlanır büyüklüğe ve dağınık bir yerleşim planına sahip. Misafirler için bu çeşitlilik ve büyüklük keyifli olsa da, otel yönetimi için hata riskinin artması, dolayısıyla daha fazla denetim, anında tespit ve hatta  anında çözüm ihtiyacı anlamına geliyor.

Hillside Beach Club, OPEX uygulamasını 2 ana hizmet başlığı için kullanıyor; CRM ve Çağrı Yönetimi.  Hillside’daki bu sistem, Ön Büro, CRM ve Çağrı yönetimi sistemlerinin tamamen entegre şekilde kullanılmasıyla sektörde bir ilk olma özelliği de taşıyor.

OPEX Çağrı Yönetimi, özellikle housekeeping ve teknik departmanların hizmetlerinin hızlı ve hatasız gerçekleşmesi için avantajlı bir sistem olarak karşımıza çıkıyor. Tüm personel, profesyonel mobil cihazlarla donatılmış durumda. Personel nerede olursa olsun kendisiyle ilgili çağrıları anında takip edebildiği gibi, aynı zamanda kendisi de çağrı açabiliyor.  Bu sistem sayesinde Order taker’a gereksinim tamamen ortadan kalkıyor.

Tüm çağrılar gün, saat, kimin tarafından, hangi konuda açıldığı, içeriği, hangi departmanları ve kişileri ilgilendirdiği, öngörülen müdahale süresi gibi bilgilerle sistemde yer alıyor. Bu durum otomatik iş emirlerinin oluşmasının da önünü açıyor. Örneğin bir odanın ampulünün değişmesi gerekiyorsa, housekeeping tarafından bir çağrı açılıp, teknik departmana otomatik olarak bir iş emrinin oluşması sağlanabiliyor.

Hillside’ın “Hiçbir İş Takipsiz Değildir” anlayışı OPEX’in çağrı yönetimi sistemine de nüfus etmiş durumda. Çağrı açıldıktan sonra, sistem tarafından öngörülen sürede işleme alınmazsa ya da çözümlenmezse, önce departman yöneticisine, kabul edilebilir süreyi aştığında ise işletme müdürüne uyarı mailleri otomatik olarak gönderiliyor.

Opex’in CRM modülü ise tamamen müşteri memnuniyetini ön plana çıkaran bir sistem. Misafir kartına girilen her türlü bilgi arşivleniyor ve yeni bir rezervasyon durumunda ilgili tüm departmanlara iş emirleri otomatik olarak gönderiliyor. Örneğin tercih edilen günlük gazete, ortopedik yatak talebi, misafirin alerjik durumuyla ilgili olarak odada gerçekleştirilecek revizeler ya da devamlı misafirlere sunulacak hediyeler…vb.

Sektörlerindeki yenilikçi ve öncü yaklaşımlarını Türkiye’de ilk kez uygulanan bir projeyle iş birlikteliğine taşıyan Hillside ve Opex, otel yönetimi, CRM ve Çağrı yönetimi konularında uluslararası anlamda bir teknolojik referans olma yolunda hızla ilerliyorlar.

Sirius Deluxe Hotel Elektra ile Yola Çıktı

250 odası ve denize sıfır konumu  ile Alanya’da 5 yıldız konforunu konuklarına yaşatmayı planlıyor.

Ultra herşey dahil konseptinde faaliyet gösteren Sirius Deluxe Hotel’de, toplam 3 restoran ve 4 bar bulunuyor.

 Elektra’yı tercih eden Sirius Deluxe Hotel’de ön büro, ETS V4, stok ve maliyet analizi ve personel modülleri ile Kimlikokur ürünleri kullanılıyor.

Adım Adım, Zirveye Doğru !

BTHaber tarafından uygulanan ve bilişim sektörünün ilk 500 şirketini, ilgili kategoriler bazında sıralayan “İlk 500 Bilişim Şirketi 2014” araştırma sonuçlarına göre Talya Bilişim olarak bir önceki yıla göre 28 basamak birden yükseldik.

Bu yıl 16. kez gerçekleştirilen “İlk 500 Bilişim Şirketi Araştırması”, şirketlerin net satış gelirleri baz alınarak gerçekleştiriliyor. Bilgi Teknolojileri ile İletişim Teknolojileri firmalarının beraber değerlendirildiği en genel sıralamada Talya Bilişim olarak 28 basamak birden yükselerek 346. sırada yer aldık.

 “Bilgi Teknolojileri Şirketleri”  özel sıralamasında ise 260. sırada yer bulurken,

“Türkiye Merkezli Üretici Şirketler” genel sıralamasında 68. sırada,

“Türkiye Merkezli Üretici Şirketler - Yazılım” tablosunda  ise 43. Sırada yer aldık.

İş dünyası için önemli bir referans niteliği taşıyan bu ulusal araştırma, aynı zamanda değişen ihtiyaçları, girişim sermayesi, ar-ge, yatırım öncelikleri, nitelikli işgücü yeterliliği vb stratejik konulara ve yeni rekabet alanlarına da dikkat çekmesi açısından önem arz ediyor.

Şirketimizin ve markalarımızın başarı grafiğini her geçen gün daha yukarılara taşıyan değerli Talya Bilişim çalışanları ile bilişim çözümleri için bizi tercih eden değerli müşterilerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Elektra Ailesi Büyüyor

Otel Yönetim Sistemleri sektörünün pazar lideri ve teknoloji öncüsü Elektra’yı tercih edenlerin sayısı her geçen gün artıyor.

Türk mühendisler tarafından üretilen, sadece Türkiye’de değil, Tunus, Azerbaycan, Tayland gibi ülkelerde de kullanılan bir dünya markası haline gelen Elektra, sizinle büyüyor, sizinle gelişiyor…

Bizi tercih eden tüm tesislerimize ve iş ortaklarımıza teşekkür ederiz

Edremit Körfez Hastanesi'nde Medisoft Ayrıcalığı Yaşanıyor

Medisoft Hastane Yönetim Sistemleri, kapsamlılığı, detaylılığı ve işlevselliği ile tıp kurumlarının tercihlerinde üst sıralarda yer almaya devam ediyor.

2010 yılından bu yana bölgesinin en kapsamlı sağlık kuruluşu olarak hizmet veren Edremit Körfez Hastanesi, Hastane Yönetim Sistemi olarak Medisoft’u kullanmaya başladı. 10.000 metrekare alana kurulu olan ve tüm branşlarda poliklinik hizmeti veren hastane, gelişmiş görüntüleme ve laboratuvar sistemlerinin yanında bölgenin tek yeni doğan yoğun bakım ünitesine sahip kuruluşu… Bölge halkı yanında yerli ve yabancı turistlere de hizmet veren Edremit Körfez Hastanesi, tüm tıbbi ve finansal süreçlerini Medisoft’un birbirine entegre modülleri sayesinde hatasız olarak yönetebilme şansını yakaladı.

Özellikle Medisoft’a geçiş sürecinde özenli bir aktarım çalışması gerçekleştirildi. Tüm eski hasta bilgilerinin Medisoft’a entegre edilmesi, ilerleyen dönemlerdeki tedavi süreçleri için anlamlı bir veri tabanı oluşturulmasının önünü açtı.

Medisoft Hastane programı, ETS stok- maliyet ve muhasebe programı, personel modülü,

demirbaş modüllerinin aktif olarak kullanıldığı hastanede, medikal bölümlerden gelen bilgiler eş zamanlı olarak muhasebe programına da yansıtılıyor. Böylece muhasebe programına ayrıca bilgi girişine veya aktarılmasına gerek kalmadığından zamandan önemli oranda tasarruf sağlanıyor.  Hasta kaydından, laboratuvar tetkiklerine, stoklardan doktorların hak edişlerinin hesaplanmasına kadar tüm işlemlerin ve birimlerin kontrolü gerçekleştirilebiliyor. Radyoloji görüntüleme ve hastane otomasyon sisteminin entegre çalıştığı “MediPACS” modülü de bunlardan biri.  MediPACS sayesinde hasta görüntüleri bir bilgisayar veritabanına hasta bilgileri ile ilişkilendirilerek DICOM formatında dijital olarak kaydedilip, istendiğinde bu görüntülere kısa sürede ulaşılabilmesini sağlıyor.

Yoğun bir çalışma rutininde olan hastane yöneticileri de, Medisoft’a geçiş döneminde unutulmadı.“Rapor Adam” modülü ile hastanenin anlık verilerine istedikleri yerden, tablet ve telefonları ile ulaşabildikleri gibi, sık gerçekleşen mevzuat değişikliklerini güncel olarak takip edebiliyorlar.

Medisoft sayesinde hastalar için de önemli kolaylıklar sağlanıyor. MediWeb Online Randevu ve Laboratuvar Sonuç Programıyla hastalar kendileri ile ilgili tüm işlemlere internet üzerinden ulaşabiliyorlar ve randevu alma, sonuç görüntüleme, reçete bilgilerine ulaşma ve anket doldurma gibi bazı işlemleri gerçekleştirebiliyorlar.

Edremit Körfez Hastanesi ve Medisoft işbirliği, ilerleyen dönemlerde tüm bölgenin sağlık hizmeti anlayışını değiştirecek gibi görünüyor… 

Elektra ve Talya’nın Kuruluş Yıl Dönümlerinde Sektörünün Önde Gelen İsimleri Bir Araya Geldi

Elektra Otel Yönetim Sistemi, Medisoft Hastane Yönetim Sistemi, Kimlik Okur – Kimlik Okuma ve Tanıma Sistemleri, Hoteladvisor.Net ve iSafe markalarında görev yapan tüm Talya Bilişim Ailesi 04-05 Nisan 2015 tarihinde The Sense De Luxe Oteli’nde bir araya geldi. 
Hem eğitim yaptık, hem daha da kaynaştık. Birlikte çok daha güçlü, çok daha başarılı olacağımıza inancımız tam…

“Elektra Otel Yönetim Sistemleri”nin 20. , “Talya Bilişim”in ise 10. yılını kutlandığımız geceye Genel Koordinatörümüz Nilüfer Durukal, Teknoloji Geliştirme Grubu Başkanımız Kemal Oral ve Proje Yöneticimiz Levent Türel ev sahipliği yaptı. Elektra Otel Yönetim Sistemleri’nin dışında Medisoft Hastane Yönetim Sistemleri, KimlikOkur – Kimlik Okuma ve Tanıma Sistemleri, Hoteladvisor.Net ve iSafe markalarında görev yapan tüm çalışanlarımız aileleriyle birlikte, firmamızın davetlisi olarak bir araya geldiler.

Talya Bilişim’de 10. yıllarını tamamlayan çalışma arkadaşlarımıza özel teşekkür plaketlerinin de verildiği kutlamalarda,  Skall International Dünya Başkanı Sn. V. Salih Çene, Skall Antalya Genel Sekreteri Sn. Uğursal Uğur ve Corpus International kurucusu Sn. Mustafa Üstünsöz de bizleri yalnız bırakmadılar. 

Kurulduğu yıldan bu yana istikrarlı bir şekilde büyümeye devam eden ve şu an 2500+ aktif otel kullanıcısıyla turizm sektörü yazılımları pazarında lider konumda olan Elektra Otel Yönetim Sistemleri ve Talya Bilişim, kendi ofisleri, bayileri ve çözüm ortakları aracılığıyla en yaygın destek hizmetini sunmanın yanı sıra, sektörün teknoloji öncülüğünü ve pazar liderliğini de üstlenmektedir. 

Elektra 5. Kez ITB Berlin de

Elektra Otel Yönetim Sistemi, 4 - 8 Mart tarihleri arasında, ITB Berlin Fuarı, 6.1. Salon 104 Nolu Talya Bilişim Standında olacak. Tüm turizm profesyonellerini bekliyoruz.

Justiniano Grubu 6 Oteli ile Elektra Otel Yönetim Sistemi’nin Son Versiyonuna Geçti

Justınıano Club Park Conti otel 451 oda ile , Justınıano Club Alanya 291 oda ile, Justınıano Deluxe Resort 216 oda, Gürkent Hotel 123 oda, Justınıano Club Alanya – Yeni 210 oda, Justınıano Club Park Conti – Yeni 214 oda ile (1500 oda) Elektra Otel Yönetim Sistemi’nin Ön büro, Santral, Stok, Muhasebe, İnsan Kaynakları, Pos modüllerini  V3 versiyonundan Elektra Otel Yazılım’ının son versiyonu olan v4 versiyonuna geçti.  

Litore Grubu’na ait 4 Otel Elektra Otel Yazılımı ile Yönetiliyor

Litore Sun Flower Otel’den sonra Litore Kahya Ankara, Litore Resort Hotel & Spa, Litore Moon Flower Otel de Türkiye’nin en çok tercih edilen yazılımı olan Elektra Otel Yazılım’ını tercih etti. Antalya’da 3, Ankara’da bir otel olmak üzere toplamda 4 otel 640 oda Elektra Otel Yazılım’ının Önbüro, Santral, Stok, Muhasebe, Pos, iSafe, İnsan Kaynakları, KimlikOkur, SPA Kulüp & Üyelik modülleri ile yönetiliyor.

Karaderili Gruba Ait 4 Otel Elektra Otel Yazılımı ile Misafirlerini Ağırlayacak

Karaderili Gruba ait Mio Bianco Bodrum, HLC Kuşadası, Laguna Thermal Resort & Spa, Emet Thermal Otelleri toplamda 761 oda ve 454 devre mülk için Elektra Otel Yazılımı’nı tercih etti. Grup bünyesindeki oteller,  Elektra B2B modülü sayesinde acenteler ile online bağlantıda olacaklar. Her otel kendi web sitesi üzerinden online rezervasyon alıp kredi kartıyla tahsilatı tamamlayabilecek. Oteller, Elektra Otel Yazılım’ının Önbüro, Muhasebe, Stok, İnsan Kaynakları Modüllerinin yanı sıra Elektra’nın Web Tabanlı Devre Mülk Sistemi’ni kullanacaklar. 
 
Elektra Otel Yazılımı Hakkında Tüm Yenilikler Emitt 2015 Fuar'inda

22 - 25 Ocak tarihlerinde Tüyap Beylikdüzü'nde düzenlenecek olan Emitt 2015 Fuar'ında 4. Hall 3522A numaralı Elektra Otel Yönetim Standına sizleri de bekleriz. 
 
Emitt 2015 Fuar'ına ücretsiz davetiye talepleriniz için tıklayınız.
 
Elektra Otel Yazılımı Kullanıcıları Yeni Yıla Girerken Hangi İşlemleri Yapmalı?

1. Yeni yıla sıfır bakiye ile girmeyi tercih eden işletmelerimizin; tüm hesaplarını kapatıp, faturalarını kestikten sonra gün sonu işlemi yapmaları gerekmektedir.
 
2. Yeni yıla sıfır bakiye ile girmeyi tercih etmeyen işletmelerimizin; standart gün sonu islemi yapması yeterli olacaktır.
 
Yılbası Gecesi Elektra Otel Yazılımı ile ilgili acil destek talepleriniz için 0 532 111 0 999
E-Defter Uygulamasına Hazırız

E-Defter ETS ile Daha Kolay
ETS EDEfter modülünü indirip defterlerinizi tek tuşla hazır hale getirebilirsiniz. Eğer E-Defter yapısına uygun olmayan veri girişleri var ise ETS bu fişleri otomatik karşınıza getirerek düzeltmenizi sağlayacak, yapıyı GİB'in istediği formata getirecektir. 
 
E-Defter ETS ile Daha Güvenli
ETS E-Defter verilerini hazırladıktan sonra defterin gönderimini ve 10 yıllık zorunlu arşivleme süresini E-Finans ile ortak yapmaktadır. Böylece hem platform bağımsız bir entegratör kullanarak değişik programlardan hazırlanan defterlerin de gönderimini sağlayabilr hem de arşivleme için  güvenli  bir çözüm kullanmış olursunuz.
 
E-Defter ETS ile Daha Ekonomik
Hali hazırda E-finans  ile özel entegratör anlaşması olan kullanıcılarımız için giriş, gönderim ve saklama ücretleri ilk yıl için alınmayacak, sadece bir sefere mahsus versiyon güncelleme ücreti (1500€) ve özel entegratöre aylık aidatın (75 TL+KDV/AY) ödenmesi yeterli olacaktır. 
 
E-Defter Kim Kullanmalı ?
E-Defter ve E-Fatura kullanan firmalar için yasal zorunluluktur ancak isteyen tüm firmalar gönüllü olarak E-Defter kullanabilir böylece defterlerini notere tasdik ettirme, yazdırma ve 10 yıl saklama zorunluluğundan kurtulurlar.
 
Opex Hastane CRM’i ile Hasta Memnuniyetinizi Artırırken, İş Gücünden Tasarruf Edin

Opex Hastane CRM Programı, İskenderun Gelişim Hastanesi'nde hasta memnuniyetini arttırırken zamandan ve iş gücünden tasarruf sağlayacak. İskenderun Gelişim Hastanesi'nin demirbaşlarına karekod tanımlandı bu sayede demirbaşın karekodu okutulduğunda en son arızası, kalibrasyon bilgileri, son bakım ve servis bilgileri ile kime zimmetli olduğuna dair bilgiler otomatik olarak görülebilecek. Ayrıca konumlarda demirbaş sayım işleri yine karekod okutularak akıllı telefonlar / tabletler vasıtasıyla yapılabilecek böylece ilgili konumda bulunması gereken demirbaşlar, yeri değişenler veya yanlış yerde bulunanlar kolaylıkla kontrol edilebilecek. Aynı zamanda hastalardan gelen şikayet ve öneriler ve hasta/hasta yakınına verilen bilgiler OPEX Sisteminde tutulabilecek. Hastaların memnuniyetini ölçmek adına anket yapılabilecek. 

 

Medisoft Toplantısı 21-22 Kasım'da Grand Park Lara'da

Değerli Medisoft Kullanıcıları;
 
21/22 Kasım 2014 tarihlerinde Antalya GrandPark Lara Otel'de "Medisoft Genel Değerlendirme Toplantısı" yapılacaktır.
 
Medisoft kullanan sağlık kurumlarının yöneticileri ile, Medisoft yazılım ve teknik destek ekibinin katılacağı toplantının amacı sağlık sektöründeki gelişmeleri değerlendirmek, bu gelişmelerin ortaya çıkardığı yazılımsal ihtiyaçlar üzerinde görüş paylaşmaktır. 
 
Toplantımıza günübirlik katılım ücretsizdir. Lütfen katılım isteklerinizi en geç 12.11.2014 tarihine kadar mail yoluyla tugce.kececioglu@talyabilisim.com.tr adresine bildiriniz. 
 
Sorularınız için Tuğçe Keçecioğlu'na 0 533 278 80 98 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz. 
 
 
 
TOPLANTI PROGRAMI
21 Kasım Cuma 
09.00/10.30 Mali süreçler ve Raporlamalar
10.30/11.00 Kahve Molası
11.00/12.00 Mali süreçler ve Raporlamalar
12.00/13.00 Öğle Yemeği
13.00/14.00 Opex / Operasyon Yönetim Sistemi
14.00/15.30 Stok süreçleri (Seri Barkod Kullanımı, Satın Alma, Sayım Süreçleri)
15.30/16.00 Kahve Molası
16.00/18.00 Stok süreçleri (Seri Barkod Kullanımı, Satın Alma, Sayım Süreçleri)
  
22 Kasım Cumartesi
09.00/10.30 Order Sistemi
10.30/11.00 Kahve Molası
11.00/12.00 Order Sistemi
12.00/13.00 Öğle Yemeği
13.00/14.00 ETS V4 – Muhasebe
14.00/15.00 Tablet Ekranları
15.00/15.30 Kahve Molası
15.30/18.00 Genel Konular / Soru-Cevap
 
 
 
OPEX Hastane CRM ile Hastanenizi Yönetmek Çok Kolay

Siz hastalarınıza odaklanın, işlerinizi düzenlemek ve takip etmek için OPEX is basında.

Opex Hastane CRM Ne Yapar? Tıklayınız.

Uyumsoft, Efinans ve İzibiz firmalarıyla yapmış olduğumuz kampanya devam etmektedir.

Elektra ve Medisoft yazılımlarımız üzerinden yapılacak efatura gönderimleri için Uyumsoft, Efinans ve İzibiz firmalarıyla yapmış olduğumuz kampanya devam etmektedir. Kullanıcılarımız adı geçen özel entegratörlerle anlaşma yaparak, herhangi bir giriş ücreti ödemeden ve tarih sınırı olmadan 5000 kontör kullanabileceklerdir. Ayrıca ING, Bimsa ve Koç firmaları için de konnektör yazılımlarımız hazırlanmış olup bu ürünlerde herhangi bir kampanyamız bulunmamaktadır. Kampanya koşulları ve detay bilgi için Servet Kubay ile 533 967 86 66 numaralı telefondan iletişim kurabilirsiniz.

İlaç Raporlarinin Yeni Serviste Yazılması

Değerli Kullanıcılarımız;
01 aralık 2014 günü devreye alınacak olan ilaç raporlarının yeni servisi hakkında kullanım videosu hazırlanmıştır. Tüm işlem adımları detaylı olarak anlatılmaktadır. Eski sistem şu anda devam etmektedir. Bilgi olarak, sistemin şimdiden devreye alınmasında sakınca yoktur.
 
Video desteği için Gölcük Aile Konak hastanemize de teşekkür ederiz.
 
Not: Video izleyemeyenler için aşağıdaki linkten program indirebilirsiniz.
 
link: http://www.gezginler.net/indir/k-lite-codec-pack-full.html
 
Tanıtım Videosu Link: http://www.medisofthastane.com/ftptalya/Medisoft/SUNUM/ilacRaporlarininYeniServisteYazilmasi.rar
Medisoft Veri Yedekleme ve Veri Güvenliği Hakkında

Yakın zamanda bazı kurumlarımızda güvenlik açıklarından dolayı hacker saldırıları, bazı kurumlarımızda da donanım arızalarından dolayı veri kayıpları olduğunu görmekteyiz. Bu durumlar hem ciddi maddi kayıplara hem de işgücü kayıplarına yol açmaktadır.
 
Bu nedenle veri güvenliği ve yedeklemeleri hakkında bazı konu başlıkları aşağıda belirtilmiştir. Tüm kurumlarımıza bu iki konuyu çok ciddiye almalarını, mutlaka profesyonel destek almalarını ve gerekirse makul maliyetlere katlanarak gerekli önlemleri hayata geçirmelerini önermekteyiz.
 
YEDEKLEME
*Mutlaka sık ve düzenli yedek alınmalı.
*Aldığınız yedekleri mutlaka aktif kullanılan server dışında başka bir diske alınmalı.
*Yedeklerinizin bulunduğu pc/harici diskin internet ile bağlantısı olmamasına dikkat edilmeli.
*Mümkünse fiziksel olarak farklı bir mekanda, kurum dışında da yedeklerinizi bulundurulmalı.
*Unutmayın ki verilerin saklanması ve yedeklenmesi kurumun kendi kontrolü ve yönetimindedir. Bu veriler kanuni sorumluluklar da içerir ve saklanması zorunludur.
*Yedeklerin sağlıklı olması herhangi bir server arızası veya hacker saldırısı sonrasında kaybınızı en aza indirerek kaldığınız yerden devam etmenize olanak verecektir.
 
Tam sürüm MsSQL kullanan kurumlarımızda otomatik backup ayarlanabilmekte ve belirlenen dizinlere yedek alınabilmektedir. Ancak MsSQL Express sürüm kullanan kurumlarda bu işlem sql tarafından yapılamamaktadır. Express kullanan ve yedek almayı bilmeyen kurumlarımız için veri tabanı yedek alınmasını 3.5.8.6 ve üstü versiyonunda servisler menüsü altında yedek alma opsiyonu olarak ekledik. (Sürüm detayları aşağıda yer almaktadır.)
 
Önerimiz; günlük olarak ya da günde bir kaç defa yedek almanız ve hatta Medisoft klasörünü de yedeklemenizdir.
 
UYARI: Veri yedekleme konusunda biz yalnızca önerilerde bulunabiliriz. Yedeklemelerin yapılması kurumun sorumluluğundadır.
 
GÜVENLİK
*Kurum network’ünün güvenliği için mutlaka bir firewall cihazı kullanılmalı.
*Personel ve hasta/misafir network’lerini mutlaka ayrılmalı.
*Dışarıdan kuruma bağlantı sağlayacak yetkilileri mutlaka ip bazında yetkilendirilmeli.
*Server’a özellikle uzak masaüstü ile bağlanan kullanıcılara verilen şifreleri belli bir standardın üzerinde belirlenmeli. (mutlaka harf, rakam, noktalama işaretleri, büyük küçük harf kombinasyonları bulunacak ve en az 6 karakter olacak şekilde)
*Hem kurumu güvende tutmak için hem de 5651 sayılı kanunun gereklerini yerine getirmek için mutlaka yasada belirtilen koşullara uygun log tutulmasını sağlayan bir donanım ve program kullanılmalı.
Bu koşulları sağlayan i-Safe ürünümüz ile ilgili bilgi için ofislerimizle irtibata geçebilirsiniz. 
 
MsSQL Express versiyonlarda 3.5.8.6 ve üstü versiyonunda yedekleme: 
 
"Sistem servislerine veritabanı yedek alma servisi eklenmiştir. Bu servis kullanılarak istenildiği zaman veritabanı yedeği alınabilmektedir. Bu servis, SQL Server’da aktif otomatik yedekleme işi tanımlanmamışsa kullanılmalıdır. Servisin sistemde işlem yapılmayan saatlerde kullanılmasını önermekteyiz. Sistemin yoğun kullanıldığı saatlerde servisin çalıştırılması sistemin çok yavaşlamasına neden olabilecektir. Servis çalıştırıldığında konfigürasyon tablosunda Yedekleme bölümündeki 'Yedekleme Dizini' parametresinde belirtilen dizine yedek almaktadır. Yedekleme dizinde belirtilen sürücüler uygulamanın çalıştırıldığı bilgisayarda tanımlı olan sürücülerdir. Eğer ,sürücü olarak ağ sürücüsü belirtilmemişse yedek uygulamanın çalıştırıldığı bilgisayarda alınacaktır. Yedekleme dizini parametresinin varsayılan değeri “C:\Talya Bilişim\Medisoft\Yedek\” tir. Servis haftanın günlerine göre farklı dosyalara yedek almaktadır. Servis, Pazartesi günü çalıştırılırsa yedek dosyasının adı veritabanıadı_Ptesi.bak formatında olmaktadır. Eğer, servis bir sonraki Pazartesi günü tekrar çalıştırılırsa veritabanıadı_Ptesi.bak dosyasındaki eski yedek silinerek aynı dosyaya yeniden yedek alınmaktadır. Servisle alınan veya otomatik olarak alınan veritabanının bulunduğu ortam dışındaki bir ortama alınmasını önermekteyiz. Eğer aynı diske yedek alınırsa diskte bir bozulma olduğunda büyük olasılıkla yedek dosyasına da ulaşılamayacaktır. "
 
Transfüzyon Merkezi Uygulaması

Sayın Yetkili,
Güncel versiyonumuzda bulunan ve yenilenen Transfüzyon Merkezi uygulaması için kullanım videoları hazırlandı. Videoda Medisoft HBYS üzerinde yapılması gereken işlem adımlarına detaylı bir şekilde ulaşabilirsiniz. 
 
Link - Transfüzyon Merkezi:http://www.medisofthastane.com/ftptalya/Medisoft/HSTDB_DIZIN/Transfuzyon_Ekran_Kullanimi.rar 
Resmi Twitter Sayfamız

Aşağıdaki Facebook sayfaları firmamız tarafından güncellenmektedir. 
 
 
Resmi Facebook Sayfalarımız

Aşağıdaki Facebook sayfaları firmamız tarafından güncellenmektedir. 
 
Call Center Numaramız 0850 450 90 50

Değerli Kullanıcılarımız;
Kullanıcılarımızın mesai saatleri içerisinde (09:00-18:00 arasında) daha kaliteli hizmet alabilmesi amacıyla 01.11.2014 tarihi itibari ile 0850 450 90 50 numaralı yeni destek hattımız devreye alınmıştır.
Bilgilerinize sunarız. 
Merkez Bankası Kur Problemi Hak.

Kullanıcılarımızın Dikkatine;
T.C. Merkez Bankası'nın döviz kurlarını yayınladığı sayfada değisiklik olmustur. Bu nedenle Elektra'da olusabilecek sorunlarda kullandığınız versiyona göre yapılması gerekenler asağıda belirtilmistir:
 
Elektra V3 Versiyonu Kullanıyorsanız:
"Gün Sonunda Kurları Otomatik Al" ve "Login Olunca Kur Yoksa TCMB den Al" parametreleri 0 yapılmalı ve bundan sonra kurlar elle girilmelidir. 
 
V3 versiyonunun gelistirilmesi 2013 yılı basında durdurulduğundan güncelleme yapılmayacaktır, kurların otomatik alınması için V4 versiyonunun kullanılması gerekmektedir. 
 
Elektra V4 Versiyonu Kullanıyorsanız:
"Gün Sonunda Kurları Otomatik Al" ve "Login Olunca Kur Yoksa TCMB den Al" parametreleri 0 yapılmalı ve bundan sonra kurlar V4 exe güncellenmesine kadar girilmelidir. V4 güncellemesi yapıldıktan sonra parametreler tekrar 1 konumuna alınabilir. 
 
Güncel exe için:http://www.talyasoftware.com/publicDownload/ONBURO/Elektrav4.exe 
Elektra Kullanıcıları Online Rezervasyonda Çok Avantajlı

Elektra kullanan oteller online rezervasyondan çok kazanıyor.

- Otel web sitesinden online satış 
Kendi web sitenizden online rezervasyon alın

- Online Kanal Yönetimi
Booking, Expedia vb. satış kanallarına anlık fiyat ve doluluk bilgisi gönderin, gelen rezervasyon aynı anda önbüroya kaydedilsin.

-Acente Bağlantısı
Acentelerden de online rezervasyon alın.

5651 Sayili Yasaya Uygun Loglama Yapın

iSafe İnternet Güvenlik Sistemi 5651 Sayılı Yasanın gerektirdiği şekilde loglama yapar.
 
- Otel Yazılımları ile entegredir. 
- Ücretli kullanımında, ücreti folyoya yansır.
- Misafir ve personel için farklı internet hatları kullandırılabilir.
- Misafir ve personel networkleri tek cihazdan yönetebilir.
- Misafir giriş ekranı 4 dili destekler. 
- Misafir giriş ekranına logo, reklam vb. arka plan düzenlemesi yapılabilir. 
 
Elektra Kullanıcıları Yeni Yıla Girerken Hangi İşlemleri Yapmalı?

Yeni yıla sıfır bakiye ile girmeyi tercih eden işletmelerimizin; tüm hesaplarını kapatıp, faturalarını kestikten sonra gün sonu işlemi yapmaları gerekmektedir.
Yeni yıla sıfır bakiye ile girmeyi tercih etmeyen işletmelerimizin; standart gün sonu işlemi yapması yeterli olacaktır.
 
MediPACS Görüntü Yedekleme Yazılımı

MediPACS Görüntü Yedekleme Yazılımı PACS sisteminde depolanan tıbbi görüntülerin ve veritabanının otomatik ve güvenli yedeklenmesi için geliştirilen bir çözümdür. Donanım arızası, virüs bulaşması, hacker saldırısı vs. nedeni ile oluşabilecek sistem çökmelerinde verilerin kaybedilmesini önler. PACS Sisteminde arşivlenen görüntülerin tıbbi olarak beş yıl, adli olarak on yıl saklanma zorunluluğu olduğu bilinmektedir. Resmi makamlar ve hasta tarafından istenildiğinde temini zorunlu olan verilerin yedeklenmesi, teknik bir felaket anında verilere en kısa sürede erişilmesini sağlar. Yedekleme çözümü; SGK’nın tıbbi görüntü linklerinin de zorunlu olarak Medula sistemine gönderilmesini isteyeceği yeni döneme hazır olunmasını sağlayacaktır.

 • Donanımdan bağımsız yedekleme çözümü
 • Online, Near Online, Backup, Ofline seçim
 • Yedekleme rolleri tanımlayabilme
 • Web arayüzünden kolay kontrol
 • Görüntü ve veritabanı birlikte yedekleme
 • Otomatik çalışan Backup Manager yazılımı
 • Bütün yedekleme işlemlerini loglama 
 • SGK yeni döneme hazır girin
 • PACS yazılımı ile entegre yedekleme
 • Sıkıştırarak az yer tutan yedekleme
 • Yedekten kısa sürede dönebilme
 • Zaman, işgücü maliyet tasarrufu
Mediweb e-PACS Sistemi CD ve Film Maliyetlerini Düşürüyor

Mediweb Online e-PACS Sistemi ile hastalar sistemde bulunan Röntgen, MR, CT gibi tüm radyolojik görüntülerini internetten izleyebilir; doktoruna bilgisayardan, telefondan, tabletten izletebilir.
Böylece hastalar ellerinde film veya CD olmaksızın radyolojik görüntülerine dünyanın her yerinden erişme şansına sahip olurlar. 
Hastaneler ise hastalara film veya CD verme zorunluluğundan kurtulur, önemli maliyet tasarrufu sağlarlar. 
 
 • TC Kimlik ve Cep Telefonu onayı ile dünyanın her yerinden güvenli giriş
 • PC, akıllı telefon, tablet ile hastane web sayfasından erişim
 • Doktorlar için DICOM inceleme olanağı
 • Hastalar için film veya CD taşımaya son
 • Hastaneler için zaman, işgücü, maliyet tasarrufu
 
 
Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde Elektra Eğitimi

20- 21 Nisan tarihlerinde Karadeniz Teknik Üniversitesi, Turizm Fakültesi öğrencilerine Türkiye’de en yaygın kullanılan otel otomasyonu Elektra eğitimi verildi.

Talya Bilişim ITB Berlin'de

6 - 10 Mart tarihlerinde ITB Berlin Fuarı Salon 6.1, 120 numaralı Talya Bilişim Standında, Elektra Otel Yönetim Sistemi'nin Web Tabanlı yeni versiyonunu tanıtıyor olacağız. Sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız.  

 
 
İstanbul Ofisimiz 1 Şubat İtibariyle Yeni Adresinde

 

Yeni adresimiz:
Büyükdere Cad.  Ecza Sok.   No: 4/39  (PolCenter)  
34394  Levent      Şişli - İSTANBUL
 
Tel 1 : 0212 – 282 40 22
Tel 2 : 0212 – 282 40 88
Elektra V4 Versiyonu Emitt Fuarında Büyük İlgi Gördü

2300’den fazla referansıyla Türkiye’nin en yaygın kullanılan otel yönetim sistemi unvanını alan Elektra’nın son versiyonu Elektra V4 ilk kez Emitt Fuar’ında kullanıcıları ile buluştu. Uluslararası Satış Kanallarına Online Bağlantı Yazılımı ve Elektra V4 versiyonu ziyaretçilere tanıtıldı. Yeni versiyon ile birlikte Elektra kullanan oteller tüm uluslararası satış ağlarına online bağlanabiliyor hem de satış kanalı yönetimi yapabiliyorlar.

Medisoft İstanbul Health Expo Fuarındaydı

10 -13 Ocak 2013 tarihleri arasında CNR Yesilköy'de düzenlenen olan Health Expo Fuar'ında Medisoft Hastane Yönetim Sistemi sağlık bilişimi alanındaki gelişmeleri ve Medisoft HBYS'de yapılandırılan değişikleri paylaştı.

TÜBİTAK EMDS Projemiz Tamamlandı

 

TÜBİTAK tarafından desteklenen Elektra Merkezi Dagıtım  Sistemi Projesi tamamlandı. Kısa adı EMDS olan proje Elektra kullana tüm otellerin oda doluluk ve fiyat bilgilerini bir merkezde toplayarak dünyadaki satış kanalarına dağıtmayı, bu satış kanallarından gelen rezervasyonları da otellere online olarak aktarmayı amaçlamaktadır.
EMDS aralarında Expedia Booking HRS Hotel'de.de gibi dünyanın en büyük online satış yapan web sitelerinin de bulunduğu 750 web sitesi ile entegre çalışmaktadır. EMDS Türkiye’de satış yapan büyük acentelerin sistemleri ile de çift yönlü iletişim içerisinde bilgi aktarımı sağlamaktadır. 
 
 

 

Elektra Bina Otomasyonu

Elektra Otel Otomasyon sistemi günümüzün modern bina otomasyonları ile entegre çalışmaktadır.

Elektra bina otomasyon sistemine otele gelen veya otelden ayrılan odaların bilgilerini otomatik olarak göndererek odanın ışık, ısıtma ve diğer elektrikli chazlarının kullanımını kontrol eder. 

Oda checkout olduğu halde ışık ve klima sisteminin açık kalması çok ciddi enerji kaybına mal olurken aynı zamanda yüksek bir enerj maliyeti oluşturmaktadır. Elektra'nın bina otomasyon sistemi ile bilgi alışverişi sayesinde bu sorun tamamen ortadan kalkmış olur.

Elektra kapı ve turnike sistemlerine entegre olarak otel müşterilerinin otelde sadece kendilerine izin verilen bölgelere gidebilmesini sağlar. Böylece dışarıdan gelenler  otelin plaj, havuz, kort ve diğer spor alanlarını kullanamaz.

 

 

 

 

 

oteldenrezervasyon.com Yayında

 

Elektra Otel Yönetim Sistemi ile yönetilen otel, kendi resmi web sitesi üzerinden rezervasyon alır, anlık olarak önbüro yönetim sistemine bağlanıp müsaitlik sorgular, uygun odaya rezervasyonu kaydeder ve aynı anda misafire konfirmasyon verir. Elektra Otel Rezervasyon Sistemi hem KARLI hem de KOLAY satış sağlar.
 
Online rezervasyonun getirdiği özelliklerden bazıları:
 
·  Aracı-acenteye ihtiyaç duyulmadığı için komisyon ödenmez.
 
·  Web sitesi için önceden kontenjan ayırmaya gerek duymaz. Müsaitlik bilgisi ön büroya bağlanarak anlık sorgulanır.
 
·  Web sitesinden alınan rezarvasyon otomatik olarak otelin ön bürosuna o an kaydedilir.
 
·  Misafirin ödemesini direk otele yapmasını sağlar, tahsilat sorunlarını ortadan kaldırır.
 
Talya Bilişimde sadece kullanıcı değil, misafir de düşünülür…
 
·  Otelin doluluğuyla ilgili en doğru bilgiye anında ulaşım sağlar.
 
·  Otele direk bağlanarak en uygun fiyatların ve tarihlerin otelin sisteminden direk olarak görülmesini sağlar, güvenilirlik hissi verir.
 
·  Otelin boş oda durumu internetteki ile her daim eş zamanlı olduğu için otelin veya misafirin mağduriyeti engellenir.
 
Otel acentalar veya diğer web siteleri ile satışa çıkardığı odaları acenteye bloke eder. Bu da odanın boş bile kalsa satılamamasına sebep olur. Oysa Elektra’nın Online Rezervasyon özelliği kontenjan ayırma ihtiyacı duymadan tüm odaların satışa açılabilmesini, istenilen fiyattan satılabilmesini sağlar.
 
SSL güvenlik kriterleri Talya tarafından sağlanmaktadır. Sistem, rezervasyon sırasında girilen kart bilgilerinin doğruluğunu kontrol eder. Online Rezervasyon Elektra’nın son 5 yıl içinde çıkmış bütün sürümleriyle uyumludur.
Elektra Microsoft İşbirliği

Elektra’nın web tabanlı otel otomasyon sistemi WebElektra, Microsoft'un bulut mimarisinde bulunan sunucularda yayına başladı. SaaS (Software as a Service) modeli ile otellere sunulan WebElektra kullandıkça veya kullandığı kadar ödeme olanağı sunuyor. Kullanıcı için sunucu ve veritabanı yatırımlarını sorunlarını tamamen ortadan kaldıran WebElektra birden çok otele sahip olan zincirler için merkezi bir yönetim ve pazarlama olanağını sıfır maliyetle sunuyor. Microsoft'un bulut yapıdaki uygulamalar için geliştirdiği Azure için optimize edilmiş yapısı, ASP.Net MVC ve JavaScipt ile geliştirilmiş 3 katmanlı mimarisi ile WebElektra alışılmışın çok üzerinde bir performans sağlıyor. WebElektra sektörün çok detaylı kontratlarını bile kolayca tanımlayabildiği OTA standartlarında online web siteleri ile haberleşen gelişmiş bir yapıya sahip. Bu benzersiz özellikleri ile WebElektra zincir otellerin ve online acentaların ilgi odağı oldu. Hatta Türkiye’nin en başarılı rezervasyon portallarından biri olan Doğan Holding’e ait gezisitesi.com yeni web sitesinde WebElektra kullanmaya başladı.

Elektra Kullanıcıları Yeni Yıla Girerken Hangi İşlemleri Yapmalı

Yeni yıla sıfır bakiye ile girmeyi tercih eden işletmelerimiz; tüm hesaplarını kapatıp, faturalarını kestikten sonra gün sonu işlemi yapmaları gerekmektedir. Yeni yıla sıfır bakiye ile girmeyi tercih etmeyen işletmelerimizin standart gün sonu işlemi yapması yeterli olacaktır.

Akdeniz Üniversitesi Elektra İşbirliği İle Otel Yönetim Sistemi Eğitim Semineri

 

Türkiye’de 2300 referansı ile en yaygın kullanılan otel yönetim yazılımı olan Elektra, teknolojideki yenilikleri eğitimcilerimizle paylaşabilmek için Akdeniz Üniversitesi işbirliği ile Elektra Eğitim Semineri düzenledi.
 
29 – 30 Kasım 2012 tarihinde Akdeniz Üniversitesi Turizm Fakültesi Laboratuvarı’nda bilgisayar başında uygulamalı olarak gerçekleşen toplantıda, Elektra Otel Yönetim Sistemi’nin son versiyonu üzerinden yoğunlukta ön büro olmak üzere ön büro, restoran, muhasebe vb. bir otelde ihtiyaç duyulan tüm operasyonel uygulamalara yer verildi.
 
Eğitimi başarıyla tamamlayanlar, Elektra Eğitimci sertifikası almaya hak kazandı.
 
Firmamız proje kapsamında gerekli olan materyal desteğini (kullanma kılavuzu film ve animasyondan oluşan sunumlar) sağlamış  ayrıca Elektra Otel Yönetim Sistemininin eğitim amaçlı lisansını  katılımcı okullara armağan etmiştir.
 
Böylece öğrencilerimiz eğitimlerinin ilerleyen dönemlerinde yazılım üzerine pratik yapma olanağına kavuşacak ve sektörde en çok kullanılan programı öğrendikleri için kolay iş bulma imkânına erişeceklerdir.
 
YER : Akdeniz Üniversitesi Turizm Fakültesi Laboratuvarı
 
TARİH / SAAT : 29 – 30 Kasım 2012 – 09.00
AKBS Sistemi'nde Değişiklik

AKBS XML gönderim sisteminde köklü değişikler yapılmıştır. Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkanlığından gelen bilgiye göre bu değişiklik sonucunda AKBS Programı (Java Tabanlı Program) kullanılmayacaktır.  

AKBS Gönderimi işlemi 2 şekilde yapılacaktır.
 
1) Web üzerinden XML gönderim:
Elektra içerisinden aynı şekilde XML hazırlanacak,  http://giykimbil.egm.gov.tr/Login.aspx  adresinden kullanıcı adı şifre (AKBS programı üzerindeki şifre ile aynı) girilip hazırlanan XML dosyası gönderilecektir.
 
2) Tek tus ile program içinden gönderim:
Elektra Otel Yönetim Sistemi'nin V4 versiyonunda tek tuş ile (XML hazırlamadan kullanıcı adı şifre girmeden) direk gönderim yapılabilecektir. 
E-Recete ve Isgoremezlik Raporu

 

30.05.2012 tarihinde düzenlenen SGK Toplantısına katılan Yazılım Ekibimizin toplantının gündemindeki e-reçete ve isgöremezlik raporları ile ilgili verdiği güncel bilgiler asağıdadır.
 
 • E-reçete'de E-imza uygulaması 01.07.2012 tarihinde baslatılmayacaktır. E-imza uygulaması ertelenmistir. E-imza yerine doktorlara sifre verilecek, sifreler doktorların mail adreslerine gönderilecektir. Eğer sifresi ulasmazsa doktor, medeczane.sgk.gov.tr/doktor adresinden sifresini temin edebilecektir. Doktor sifresi kullanımı 01.06.2012 tarihinden itibaren baslayacaktır. Bu tarihten itibaren tesis kullanıcısı ile E-reçete gönderimi yapılamayacaktır.
 • E-reçete'de, takip almada kullanılan provizyon tiplerinden Acil Provizyon tipi yoktur. Reçete alt türlerinden Acil Reçetesi, eğer reçete hazırlanırken kullanıcı tarafından seçilmemisse reçete kaydetme sırasında Medula tarafından provizyon tiplerine bakılarak otomatik olarak ayarlanmaktadır.
 • Asistan hekimlerin brans gönderiminde ihtisas yaptığı brans gönderilmelidir.
 • EHU İlaçları için bashekim onayı yapılabilecektir. Bashekim bu onaylama islemini web üzerindeki uygulama üzerinden yapabilecektir.
 • Majistral İlaçlar ile ithal ilaç grubuna giren kisiye özel yurt dısından getirtilen ilaçlar E-reçeteye kaydedilmeyecektir.
 • Aktif ilaçlar listesi metodunda ambalaj bilgilerinin de dönmesi sağlanacaktır.
 • Sağlık-Net reçete veri setindeki kullanım periyodu, kullanım miktarı ile Medula'daki doz1 ve doz2 alanları arasındaki uyumsuzluk konusu yazılım ekibimiz tarafından toplantıda gündeme getirilmistir. Hem, Sağlık Bakanlığı hem de SGK tarafından bu konu incelenecektir.
 • E-reçete ile ilgili Sık Sorulan Soruların incelenmesinde fayda olacaktır.
 • İsgöremezlik Raporlarının Medula sistemine gönderimleri test ortamında baslatılmıstır. 10.6.2012 tarihinden itibaren gerçek ortamda gönderim baslatılacaktır. İlgili versiyon tarafımızdan yayınlanacak ve duyurulacaktır.
 • İsgöremezlik raporları için isgöremezlik web servisi ve medula web servisi kullanılacaktır. İsgöremezlik web servisi üzerinden önseçim bilgileri gönderilecek ve bu servisten dönen rapor takip no ve rapor sıra no ile birlikte rapor Medula web servisine gönderilecektir.
E-Reçete Uygulaması

1 Temmuz 2012 tarihinde tüm sağlık sunucularında baslatılması planlanan E-Reçete uygulaması ile ilgili Medisoft 3.4.2 Beta Sürümü hazırlanmıstır. Pilot bölge hastanelerimizde test çalısmaları sürdürülmektedir. İlk test çalısmalarının ardından E-Reçete Beta Sürümü gelistirme ve güncelleme anlasması bulunan hastanelerimizle paylasılacak, kendi test ortamlarında kullanabilmeleri sağlanacaktır. E-Reçete uygulamaları ile ilgili gelismeler ve duyurular da tüm hastanelerimiz ile paylasılmaya devam edilecektir.

En Hızlı Sağlık.Net Entegrasyonu Medisoft'tan

Sağlık Bakanlığı tarafından sağlık hizmetlerinin doğru sekilde kayda geçirilmesi amacıyla 01.03.12 tarihinden itibaren zorunlu kılınan; otomatik sağlık.net gönderimine Medisoft Hastane Yönetim Sistemi tam entegrasyon sağlamıştır. Medisoft Hastane Yönetim Sistemi kullanıcısı sağlık kurumları, sağlık.net gönderimini hızlı ve hatasız bir şekilde yapabilmektedir.

Elektra Acenta Aksiyon Tanımları Güncellendi

Elektra Otel Yönetim Sistemi'nin güncellenen acenta aksiyon tanımları ile otelinizi yönetmek artık çok daha kolay! Esnek Kontrat Olusturma; Acenta kontratları isletmenizin özelliklerine göre istediğiniz formatlarda hazırlanabilir. Sınırsız Aksiyon Tanımlama;Formül yöntemi ile isletmenizde kullandığınız / kullanmayı planladığınız tüm aksiyonları uygulama önceliğine göre sıralayarak basit formülasyonlarla tanımlayabilirsiniz. Detaylı Acenta Analizi; Çalıstığınız acentanın,Cirolarını, Oda tiplerine göre satısları, Uyguladığınız tüm aksiyonları ( erken rezervasyon, gün indirimi, turbo bonus , uzun kalıs, yas,balayı, vb. ) gün ,ay yıl , market ,acenta, oda tipi, uyruk, pansiyon bazında tek bir ekrandan analiz edebilirsiniz.

KAĞIT yok, KALEM yok, FORM yok

ELEKTRA WEB TABANLI CRM ile anketler online cevaplanabiliyor Misafir otelden ayrıldığı gün anket otomatik olarak mailine düsüyor, istenirse cep telefonundan dahi cevaplanabiliyor. Cevaplar ön büro programına analiz edilmis olarak aktarıldığı için ayrıca uğrasmaya gerek kalmıyor.

Elektra, 12. Ulusal Turizm Kongresi’ndeydi

Düzce Üniversitesi Akçakoca Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu ev sahipliğinde 30 Kasım-4 Aralık 2011 tarihleri arasında 12.Ulusal Turizm Kongresi gerçekleşti. Türkiye genelinden 300 akademisyenin, Dışişleri Eski Bakanı Sayın Yaşar Yakış ve Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Sayın Özgür Özaslan'da bulunduğu kongrede turizm sektöründe kısa, orta ve uzun vadede sürdürülebilir rekabet avantajı elde etmeye yönelik farklı fikir, görüş ve stratejiler tartışıldı. Kongre sponsorları arasında yer alan Elektra Otel Yönetim Sistemi, turizm sektörü paydaşları tarafından büyük ilgi gördü. Turizm Meslek Liselerinde MEB Bakanlığı tarafından zorunlu ders haline getirilen, birçok Turizm Meslek Yüksek Okulunda ve Turizm Fakültelerinde ders olarak okutulan Elektra Otel Yönetim Sistemi öğrenciler ve akademisyenlere Elektra’daki yenilikler hakkında bilgi verdi.

Talya, Hospitality Summit İstanbul’daydi

Talya Bilişim, 21 – 22 Eylül 2011 tarihleri arasında İstanbul Sheraton Otel’de düzenlenen HOSPITALITY SUMMIT zirvesinde Elektra’daki son yenilikleri tanıttı. Turizm sektörünün yerli ve yabancı tüm paydaşlarını bir araya getiren zirvede; Talya ürün yelpazesine yeni katılan Kimlik Okur programı büyük ilgi gördü.

Konya Hastaneleri Medisoft İçin Bir Araya Geldi

Konya ilinde bulunan, tüm özel hastanelerin davet edildiği Medisoft Tanışma Yemeği 2 Haziran 2011 Selçuklu Otel'de gerçekleşti.

Özel Hastaneler Platformu Ve Medisoft Hastane Yönetim Sistemi İşbirliği

SGK ile Özel sağlık kuruluşlarının yaşadığı en önemli sorunlardan biri, hastanelerin vermiş oldukları hizmetlerin fatura edilmesinden sonra SGK tarafından yapılan fatura kesintileridir. Bu kesintilere çözüm üretilmesi ve belirli bir standardizasyona oturtulabilmesi için Özel Hastaneler Platformu tarafından 6 Mayıs 2011 tarihinde SGK Fatura Kesintileri Çalıştay’ı düzenlenmiştir. Medisoft Hastane Yönetim Sistemi SGK kesintilerini minimum düzeye indiren yazılım olarak Çalıştay’da sunum gerçekleştirmiştir.

Sağlik Sektörü Ohsad’ta Buluştu

OHSAD tarafından düzenlenen toplantıda; sağlık sektörünün tüm paydaşları biraraya gelerek sektörün sorunlarına çözüm aradı. Medisoft Hastane Yönetim Sistemi OHSAD Toplantısı süresince standında sağlık sektörüne özgü yeni geliştirdiği çözümleri tanıttı.

Talya CeBIT 2011 Fuarındaydı

Dünyanın önde gelen bilişim ve teknoloji etkinliklerinden CeBIT Hannover 2011'in partner ülkesi bu yıl Türkiye'ydi.. Talya, CeBIT 2011 Fuar'ında Medisoft Hastane Yönetim Sistemi ve Elektra Otel Yönetim Sistemi'nin detaylarını dünya ile paylaştı...

Talya, ITB - Berlin Fuarındaydı

Talya, Elektra Otel Yönetim Sistemindeki son yenilikleri tanıttı Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın 2 bin 558 metrekarelik alanda yer aldığı Berlin ITB Fuarı'na Türkiye'den Talya Bilişim Otel Yazılımları ile ilgili tek firma olarak katıldı.

Hacettepe Üniversitesi Sertifikalarını Aldı

Hacettepe Üniversitesi Sağlık İdaresi Bölümü’nde verilen Medisoft Hastane Yönetim Sistemi’nin 8 Haftalık programı sona erdi.Öğrencilere sertifikalarını, Medisoft Ürün Sorumlusu Evren Balak verdi.

11. Ulusal Turizm Kongresi

Türkiye’de ve dünyada var olan turizm sorunlarının akademik açıdan tartışılması ve uygulamacı işbirliğini güçlendirmek amacı ile her yıl gerçekleşen 11. Ulusal Turizm Kongre’si bu yıl Kuşadası’nda gerçekleşti. Adnan Menderes Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleşen kongreye turizm alanında uzmanlaşan akademisyenler, öğrenciler ve sektörün ileri gelen firmaları davet edildi. Talya Bilişim Genel Müdürü Kemal Oral, Turizmde Yeni Teknolojiler konu başlıklı bildiri sundu. Turizm alanında uzmanlaşan akademisyenlerin ve turizm sektörüne hizmet veren firmaların iş birliği içinde olması gerektiğini belirten Kemal Oral, kongrenin bu bağlamada çok başarılı geçtiğini vurguladı.

Muhasebe – Dönem Kapanış ve Açılış

Elektra Ticari Set kullanan oteller dönem açılış ve kapanış işlemlerini çok kolay bir şekilde yapabiliyorlar.

Sistem - Temel Tanımlar menusunden Muhasebe Dönemleri listesine giriniz.

Ekle diyerej  1.1.2013 - 31.12.2013 arası br dönem oluşturunuz.

Dönem Seç tuşuna basarak çıkınız.

 

Yeni bir dönem oluşturdunuz artık bu döneme ait işlemleri girebilirsiniz. 

 

Talya Bilişim ISO 9001 Belgesi Aldı.

Talya Bilişim’in uygulamaya başladığı Kalite Yönetim Sistemi ve İş süreçleri Standardizasyonu denetlenmiştir. Denetim sonucunda Talya Bilişim uygulamaları İSO 9001 – 2008 Kalite Belgesine uygun görülmüştür.

Genç Mühendis ve Yazılımcılar Sizleri Büyüyen Yazılım Ekibimize Davet Ediyoruz.

 

Hızla yayılan ve sektörlerinde Türkiye'nin lider programları haline gelen Elektra Otel ve Medisoft Hastane Otomasyonlarının geliştirilmesi, eğitim ve desteği için yeni takım arkadaşları alacağız. 
 
Bilgisayar veya programlama bölümü mezunuysanız, kariyerinize Türkiye'nin en büyük ve tecrübeli yazılım ekiplerinden birinde ve alanında lider yazılım projelerinde görev alarak başlamak istiyorsanız sizleri bekliyoruz. 
 
Kabul edilen tüm adaylarımız, Antalya'da vereceğimiz eğitime katılabilecek, il dışından katılanlar için konaklama şirketimiz tarafından sağlanacaktır. 
 
Adaylarımız alacakları eğitim sonrası, isteklerine göre şirketimizin Ankara, Antalya, İstanbul, Adana veya Almanya ofislerinin birinde istihdam edilecektir. 
Hem windows hem de web uygulamaları geliştiren şirketimizin programla dili Delphi ve C# kullandığımız veritabanı MS SQL ve Oracle'dır. 
Geliştirdiğimiz Elektra Otel Otomasyonu Türkiye 'de 2000 e yakın otel ve zincirde , Medisoft Hastane Otomasyonu 250 yakın sağlık kurumunda kullanılmaktadır. 
 
Bizimle yazılım ekibimizde veya eğitim destek kadromuzda birlikte çalışmak isteyenlerin 
info@talyabilisim.net e detaylı özgeçmişlerini göndermelerini veya 
web sitemizden (http://www.talyabilisim.net/ikform.asp) iş başvuru formunu doldurmalarını rica ederiz.
Otel Sahiplerine ve Yöneticilerine Müjde !

Otel Sahiplerine ve Yöneticilerine Müjde! Elektra tarafından geliştirilmiş IPhone uygulaması sayesinde artık kimseden rapor istemenize gerek yok; otelinizi cep telefonunuzla yönetebilir; anlık olarak tüm verilere cepten ulaşabilir ; sizinle ilgili tüm işlemleri cep telefonunuzdan onay vererek durdurup , yürütebilir ve sonuçların kontrol edebilirsiniz. ElektraIphone sayesinde kasanızdaki nakit paradan bir sonraki toplantınızın planlamasına kadar tüm verilere anında ulaşabiliyor ; tüm demeleri, satınalma işlemlerini hatta görevlendirmeleri dahi kontrol altında tutabiliyorsunuz. Tek yapmanız gereken internetten www.elektraphone.com a başlanarak iphone uygulamasın indirmek ve sizin işin özel vereceğimiz kullanıcı kodu ve şifrenizi girmeniz. Bundan sonra istediğiniz anda cep telefonunuz zerinden otelinizdeki verilere anında ulaşabilecek ; kasadaki parayı muhasebe müdürünüzden , doluluğunuzu önbüro müdürünüzden bile önce biliyor olacaksınız ; dahası tüm kontrol ve planlamalar parmağınızın ucuyla yapabileceksiniz. Kısa bir video demosu için lütfen buraya tıklayınız Veya cep telefonunuzdan canlı bir şekilde denemek için demo otelimize bağlanınız : Iphone ve Android işletim sistemi olan tüm cep telefonlardan www.elektraphone.com adresine giriniz ve uygulamanızın linkini masaüstüne kopyalayınız. Kullanıcı Kodu : DEMO Şifre : 123 girerek canlı bir şekilde deneyiniz. Otelinizdeki gerek verilere bağlanarak kullanmak isterseniz lütfen bizi arayınız . Bu uygulama nerde alıyor ? Uygulama dünyanın cloud computing konusunda en güvenilir datacenterlarında birisi olan Amazon.com un Amerika California daki üssünde çalışıyor. Güvenli midir ? Uygulama kullandığı teknoloji ile en gelimi ve güvenilir teknolojiyi kullanıyor. Otelinizdeki verilere sizin dışınızda kimsenin ulaşması ve görmesi mümkün değil. Neler yapılıyor ? Uygulama başladığında en alttaki statusbarda 4 ana başlık beliriyor. 1. Raporlar, 2. Günlük Yönetim, 3. Anlık Durum, 4. Onaylar Sağ üst köşedeki tarih günün tarihi ile gelecektir ama siz istediğiniz tarihe de geri dönebilirsiniz. 1-Raporlar menüsü altında tüm bilgiler ETS ve Elektra’ya entegre bir şekilde online olarak görülebiliyor. Finans Raporlar Borç-Alacak Durumu : Otele borçlu ve alacaklı olan tüm cari hesapların son bakiye durumu Kasa Durumu : Muhasebe kasa toplamlar listesi Banka Durumu : Banka hesap durumlar Gelir Gider Durumu : Gelir ve gider hesaplarımızın anlık durumu. Otel Doluluk Raporu : Seçtiğiniz tarihten sonra 30 gün boyunca oda kişi gelir durumu Acenta Analizi : Seçtiğiniz tarihten sonra 30 günlük dönemde acentalara göre oda kişi gelir toplamlar önKasa Listesi : önkasadaki anlık para durumu (Avans+DövizBozma+Tahsilat dahil) Banket Listesi : İleri tarihte otelde yapılması planlanan toplantı seminer düğün ve benzeri organizasyonlar 2-stenile tarihe ait Günlük Yönetim Raporu alınabiliyor. 3-Oteldeki Anlık Durum son 3 gün içerisindeki hareketliliği de dikkate alarak tüm oda kişi değişimlerini listeliyor. 4-Yöneticinin onay ile gerçekleşmesi planlar tüm işlemler listeleniyor ; onaylama reddetme ve bekletme tuşlar ile işlem tamamlanıyor. Onaylar otelde kullanılan modellere göre 4 ayrı kategoride takip ediliyor. Satın Alma Onaylar : Otelde muhasebe onay gemi Genel Müdür onayında bekleyen tüm satınalma kalemleri deme Onaylar : İleri tarihli yapılacak tüm deme ve tahsilatlar Randevu Onaylar : Otelinizdeki yöneticilerle veya diğer firmalardan gelen randevu planlamalar Görevlendirme Onay : Otelinizdeki yeni işe alma ve görevlendirme işlemleri

Turizm Eğitimcilerinin Elektra Otel Otomasyonu Eğitimi

Elektra Otel Programı turizm okullarının eğitmenlerinin eğitimi için 5-6 kasım 2010 tarihinde saat 9:00-18:00 arasında Antalya Ramada Otelde iki günlük bir kurs verecek. Bu eğitimi Elektra’ yı geliştiren uzmanlar ve turizm sektöründe uzun süre yöneticilik yapmış olan uzmanlar veriyor. Eğitimciler ; bu eğitime katılarak sertifika ve okulunuzda kullanabileceğiniz eğitim kitini alabilirsiniz. 

Elektra Online Rezervasyon Modülü Daha Çok Kazandırıyor.

Otel programı ile entegre çalışan rezervasyon sistemi doluluğu proğramdan alıyor ve rezervasyonu tekrar programa kaydediyor. Ödemeyi kredi kartından otelinizin banka hesabına otomatik aktararak sizi aracılardan ve gecikmelerden koruyor ; daha çok kazandıryor. 
ELEKTRA ONLINE REZERVASYON SİSTEMİ ÖZELLİKLERİ: Yapılacak olan online rezervasyon sisteminde ileriye dönük doluluk durumunu aynı ekranda görebilir 
Promosyonlu fiyatlardan faydalanabilir 
Tatiller ve haftasonlarındaki fiyat değişimlerini görebilir Giriş günü olmayan (Önceki günlerden girilmesi gereken ) günleri belirleyebilir. Oda tipi , yatak tipi ve benzeri özellikleri rezervasyon esnasında seçebilir; fiyat farklarını hesaplatabilir. Online kredi kartı ile ödeme yapabilir İstenirse kredi kartına blokaj konarak opsiyonlu bilet alabilir. Banka kredi kartı anlaşmasına uygun olarak kredi kartına taksitli satış yapılabilir. SMS ve mail ile rezervasyon konfirmasyonu alabilir. Sistem doluluk durumunu direk otele bağlanarak alır. Ardından bankaya bağlanır. Banka otorizasyonu sonrasında tamamlanan rezervasyonu ise aynı anda oteldeki Elektra Otel Otomasyonuna gönderir. Online rezervasyon sisteminin hazırlanması ve entegrasyonu sözleşmeden sonra 15 gün sürecektir. Banka online bağlantı masrafları kullanıcıya aittir… 
Karebarkod Uygulaması İlgili Versiyonlarımızda Devreye Alınmıştır

Sağlık bakanlığının ilgili tebliği uyarınca karebarkod uygulaması ilgili modüllerimizde kullanıma sunulmuştur. Detaylı bilgi için bağlantıya geçiniz.

Adana Ortadoğu Hastanesi MediPACS Uygulamasına Geçti

Adana nın en büyük özel hastanelerinden olan Adana Ortadoğu Hastanesi medisoft ürün yelpazesinin bir ürünü olan MediPACS'ın hastanelerinde kullanımına başladılar. Hastane yönetim sistemi olarak medisoft u kullanan hastanemiz film baskısından ve beraberinden getirdiği film maliyetlerinden kurtulmak, radyolojik görüntüleri saklamak ve bu görüntülerin iletiminde hızlanmak adına aldıkları yatırım kararını MediPACS ürünümüzü devreye alarak gidermeyi uygun görmüşlerdir.

Konya Nakiboğlu Hastanesi Medisoft'u Seçti

Konya nın saygın hastanelerinden Nakiboğlu Hastanesi, hastane yönetim sistemi ve PACS modülü kullanımında ürünümüz medisoft u seçerek medisoft ailesine katıldı.

Medisoft Kullanıcılarının Dikkatine (16.08.12)

Saglik.net gönderim zorunluluğu olmasına karşın "Sağlık-Net Muayene Özet Bilgi’’ ve "Sağlık-Net Klinik Özet Girişimsel İşlem" gönderimlerini yapmayan kurumlarımızın 24 saat içerisinde gönderim yapmaları gerekmektedir. Bu zaman sınırı içerisinde gönderimlerinizi yapmamanız durumunda poliklinik kapatma cezası uygulanacaktır. Gönderim yapılıp yapılmadığının Sağlık Müdürlüklerinden yada Sağlık Bakanlığından öğrenebilirsiniz. Gönderim yaptıysanız lütfen duyuru dikkate almayınız.

Medisoft PACS Uygulamasş Hayata Geşti.

Talya Medisoft ürün grubuna bir ürün daha ekledi. Medisoft PACS olarak adlandşrşlan ürünümüz, hastanelerimizin radyolojik görüntülerinin digital ortama aktarilmasi ve Medisoft la tam entegre çalışması sağlamaktadır. Ürünümüzün ilk uygulandığı hastanelerimiz Mardin Park Hastanesi ve iskenderun Gelişim Hastanesidir.

MEDİLAB ile Tetkik Sonuçlarını Web Üzerinden Takip Edebilirsiniz.

MEDİLAB ile tetkik sonuçlarını web üzerinden takip etmek mümkün. Hastalar için ve kurumlar için olmak üzere iki farklı gruba tetkiklerini web üzerinden görme şansı veren sistemimiz; tamamlanmış ve ödemesi yapılmış tetkik sonuçlarını online olarak sisteme aktarmaktadır. Hastalarınız kendi T.C. kimlik numaraları ile giriş yaparak ödemesini yaptıkları ve sonucu belli olan tetkiklerine web ortamında evlerinden yada işyerlerinden hastanenize gelmeksizin anında ulaşabileceklerdir. Kurumlar ise hastalarına ait olan tamamlanmış tetkik sonuçlarını anında kolayca web üzerinden takip edebileceklerdir.

Otellerde Yiyecek İçecek KDV Oranı %18 Oldu

 

15 Temmuz tarihli resmi gazetede açıklanarak yürülüğe giren uygulamaya göre 3 yıldız ve üzeri oteller ile turistik restoranlarda 2007 den beri uygulanmakta olan KDV indirimi kaldırıldı. 
 
Buna göre, Kararname'nin 2 nolu ekindeki 'Diğer Mal ve Hizmetler' bölümünün 24’üncü sırasında yer alan ifadeye "Birinci sınıf lokanta ruhsatı ya da işletme belgesine sahip olan yerler ile üç yıldız ve üzeri oteller, tatil köyleri ve benzeri tesislerin bünyesindeki lokantalar hariç" ifadesi eklenerek, otellerdeki restoranlardan alınan KDV oranı yüzde 8’den 18’e çıkarıldı.
 
Elektra ve Arion kullanan otellerimiz sistem-kuruluş-tanımlar-gelir grupları bölümünden KDV oranlarını % 18 yapmaları yeterli olacaktır.
 
Bu durumda ayın 15 inden sonra kesilecek tüm faturalarda konaklaması eski tarihli olsa bile yiyecek içecek gelirleri %18 üzerinden hesaplanmış olacaktır. 
 
Meduline'ın Yeni Sürümü Çıktı

 

Kullanmakta olduğunuz Meduline.exe sinin bulunduğu klasörün kopyasını mutlaka almalısınız!
 
Kullanmakta olduğunuz Meduline programından Sistem->Versiyon Güncelle butonuna basarak versiyon güncellenecektir 
 
Eğer programda Muayene ekranlarına girişte herhangi bir hata alırsanız aşağıdaki parametreleri kontrol edip, program kapatıp açarsanız gerekli güncellemer yapılacaktır :
 
Sistem->Servis->Çalışma Parametreleri ile açılan konfigürasyon tablosunda : 
 
'Test modunda calis’ parametresinin değeri ‘0’ 
'Medula Surum 3 Guncellemesi Hazırlık’ parametresinin değeri ‘0’
‘Medula Surum 3 Guncellemesi’ parametresinin değeri ‘0’
‘Medisoft Eksik Tablolar olusturuldu’ parametresinin değeri ‘0’
‘Surum 3 Kullanim Baslangic Tarihi’ parametresinin değeri ’01.04.2009’
Elektra Personel Modülü Yeni Güncellemeleri ile Devrede

 

5510 sayılı kanun ile ilgili güncellemeler tamamlandı.
 
5510 Sayılı Kanun Kapsamında Yapılan Güncelleme Detayları 
 • Ücret Harici SSK ya tabii ödemelerin SSK Matrahını aşan kısmının 2 ay boyunca devretmesi
 • Firma bilgilerine Nace Kodu bilgisinin eklenmesi
 • Analık ve Hastalık Primlerinin kaldırılıp yerine GSS primi eklenmesi
 • SGK formları. (Yeni dizayna göre hazırlanmış)
 • Personel Sicil Kartlarında Öğrenim durumu bilgisinin yeni kanuna göre güncellemesi
 • Personel Sicil Kartlarında Askerlik durumu bilgisinin yeni kanuna göre güncellemesi 
 • İşverenin 5 puanlık Hazine İndiriminden Faydalanması 
 
Diğer Güncellemeler 
 • Personel Zimmet Sistemi Eklendi.
 • PDKS Sistemi eklendi. (PDSK Sistemi için Kart Tanımlama ve Giriş Çıkış takibi , Raporlamalar)
 • Performans Değerlendirme 
 • Performans Değerlendirme Sisteminin Web konsolidasyonu.
 • Elektra Muhasebe Programı ile Entegrasyon (Ay içinde oluşturulan personel bordro bilgilerinin muhasebe sistemine otomatik aktarımı)
 • Haftalık Çalışma Programları
 • Banka Talimatları Hazırlama
 • Personel Sicil Kartındaki Değişkiliklerinin History Kayıtlarının Tutulması
 • Aktif Döneme Göre Çalışan Personel Listesi
Talya Internet Kontrol Sistemi (IKS) Satışa Sunuldu

 

Resmi gazetede yayınlanan ve uygulamaya giren 5651 nolu yasa kapsamında içerik sağlayıcı, yer sağlayıcı, erişim sağlayıcı ve toplu kullanım sağlayıcıların yükümlülük ve sorumluluklarını yerine getirmesini sağlayan sistem Talya tarafından geliştirildi. 
İlgii yasa tam içeriğine resmi gazeteye ait aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz :
23 Mayıs 2007 Tarihli Resmi Gazete 5651 Kanun Metni 
 
Yasanın gerektirdiği bu erişim kontrolünü sağlamak için otellerimiz bir kaç yüksek maliyetli erişim cihazını (hotspot veya firewall logger gibi) değişik yazılımlar ile birlikte alıp ayrıca bunları konfigüre edecek teknik danışmanlara ihtiyaç duyuyorlar buna rağmen yasanın istediği şekilde tam ve güvenli bir bilgi birikimi sağlıyamıyorlardı. Sonuçta onbinlerce dolara mal olan bu sistem yüksek maliyeti dışında kullanımı ve yönetimi için de bir uzmanlık ve ek işgücü gerektiriyordu. 
Bu nedenle Talya Intenet Kontrol Sistemini (IKS) geliştirdik. Bu sistem oteldeki networkle internet arasında bir Gateway Server gibi çalışıp bu yasal soruna efektif bir çözüm getiriyor. Aynı zamanda kurulumu ve kullanımı oldukça kolay. Sadece Talya IKS Serverı internet hattı ile network arasında koyup fişe takıyorsunuz. Talya IKS sadece internet erişim güvenliğini sağlamakla kalmıyor interneti tesisinizde daha efektif şekilde kullanmanızı sağlıyor, ayrıca otelinize ek gelir sağlayabileceğiniz ve reklam yapabileceğiniz bir sunum ortamı yaratıyor. 
 
Yasa Neyi Gerektiriyor :
Özet olarak olarak oteller internet erişimi sağladıkları misafirlerine ait kimlik bilgileri ile internette erişim yaptıkları web sitesi adreslerini eşleyerek kaydetmek ve istendiğinde göstermek üzere saklamak zorundadırlar.
 
Talya IKS, yasanın gerektirdiklerini şu şekilde sağlamaktadır :
1-Tüm kullanıcılar kimlik bilgilerini vererek kiosk veya resepsiyondan kendilerine ait bir erişim kodu ve şifresi almaktadırlar.
2-Internete kendi bilgisayarlarından ilk bağlandıklarında karşılarına çıkan kullanıcı kodu ve şifresini girerek sisteme kendilerini tanıtmaktadırlar. Böylece sistem kullanıcının tüm girdiği web sitesi adreslerini izleyerek kaydetmektedir. 
 
Neden Talya IKS benzeri sistemlerden çok daha avantajlı:
 • Çünkü Talya IKS donanım bağımlı olmayan bir teknolojidir. Networkünüzdeki modem, firewall ve kablosuz erişim cihazlarıyla çalışır, yeni bir donanım almanızı gerektirmez.
 • Kullanımı çok kolaydır. Sadece internet erişiminizi sağlayan kablo ile networkünüzün arasına takıp açtığınızda çalışmaya başlar.
 • Şifre verme ekranı ve kullanıcının ilk giriş ekranı oldukça kolay ve kullanıcı dostu bir arayüze sahiptir.
 • Talya IKS ile internetinizi ücretli ve zaman sınırlı hale getirebilir ve gelir sağlayabilirsiniz. 
 • Talya IKS kullaıncı giriş ekranında otelinize ait tanıtım ve duyuruları yapmanıza, yasanın gerektirdiği zorunlu giriş ekranını kendi reklam alanınız gibi de kullanabilmenizi sağlar.
 • Talya IKS ile kullanıcılarınızın internet kullanım yoğunluğunu dosya indirme ve yükleme kotalarını ve çalışma sürelerini de kolayca sınırlayabilirsiniz. Bu sayede internet içindeki yavaşlama ve yüksek dosya indirimlerinden kilitlenmeyi de kolayca önleyebilrisiniz.
 • Turizm sektöründeki kullanıcılarına ileri teknolojiyi hep avantajlarla sunan Talya, şimdi internet kullanımı yasası ile zorunlu hale getirilen ve internet alanındaki suçlarla mücadele için kurulması zorunlu olan bu sistemi, yine kullanıcılarına çok ekonomik şartlarla ve önemli kazançlarla sunmaktadır. Sistem hakkında daha detaylı bilgi alabilmek için ofislerimizi veya yetkili satıcılarımızı arayınız.
Medisoft 2.3 Sürümü Yayınlandı.

2.3 Sürümü'nün en önemli yeniliği 'Çift Kuruma faturalama' özelliğidir. 
Tamamlayıcı sigorta sistemi ile çalışan kurumlarımızdan aldığımız yorumlar ve yoğun bir test döneminden sonra yeni versiyonumuzu yayınlamış bulunmaktayız. 
Elektra Hotel Network Kuruyor

Elektra, Türkiyenin en seçkin otel ve tatil köylerinin oluşturduğu 1700 'e yakın tesisin online olarak bağlı olduğu bir otel ağı oluşturuyor. Bu ağ otellere online oda satış imkanı sunarken acentalar ile direk iletişim kurarak daha hatasız ve hızlı rezervasyon ve faturalama imkanı sağlıyor. 1700 e yakın otel ile Türkiye çapında 100 milyonu aşan gecelemeyi yöneten Elektra gelecek sene içerisinde bu rakamın %10 luk bölümünü online olarak sağlamayı planlıyor. Elektra Hotel Network' e kaydolmak Elektra kullanan oteller için ücretsiz bir servis. Eğer otel kredi kartı ile online rezervasyon almak isterse ONLINE acentasını kendi sisteminde yaratması kontenjan ve kontratını oluşturması yeterli oluyor. Elektra doluluğa ve kontenjana uygun bir şekilde rezervasyonu alıp ödemeyi aynı anda otelin banka hesabına aktarabiliyor. Bu şekilde yüksek sezonlarda boş kalan geceleme aralıklarını daha kolay dolduran oteller %100 doluluğu garanti ederken müşterilerine direk ve daha ekonomik çözümler de sunmuş oluyorlar. Sistem başlangıç olarak müşterilerin online rezervasyonu ile kullanılacak, sonradan acentalar da özel bir kod ile rezervasyon gönderebilecek hatta kullandıkları sisteme de otomatik aktarabilmeleri mümkün olacak
Elektra Kimlik Tarama Modülü Devrede

Otele girişte çok zaman alan aynı zamanda bir çok hatalı kayıda da sebeb olan misafir kimlik bilgilerinin alınması işlemini Elektra geliştirdiği bir yöntemle çok hızlı ve kolay bir şekilde almaktadır. Kimliğin tarayıcıya konulduğu anda fotoğrafi ile bilikte resim kaydını yapıp içindeki bilgileri sisteme aktaran Elektra bu görüntüyğ aynı zamanda misafir kartıyla birlikte süresiz olarak saklıyor.
Medisoft 112 Acil KKM Entegrasyon Çalışmasını Tamamladı.

Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün 03.04.2008 tarih ve 10261 Sayılı yazısı ile, hastaneler arası sevklerin koordinasyonunun sağlanması amacıyla 112 Komuta Kontrol Merkezleri’nde 2008 yılı Mart ayı itibari ile tüm illerde ‘Dijital Operasyon Yönetim Sistemi’ alt yapısı kurulmuş ve çalışmaya başlamıştır. 
Bakanlığa bağlı yataklı tedavi kurumlarında, Sağlık Bakanlığı tarafından istenilen bilgilerin hastane otomasyon sisteminden on-line olarak 112 Acil Komuta Kontrol Merkez’inde bulunan Dijital Operasyon Yönetim Sistemi’ne aktarılması için MEDISOFT Hastane Yönetim Sistemleri çalışmalarını tamamlamıştır. 
Bakanlık tarafından on-line gönderimi istenilen bilgiler şöyledir : - Kritik Yatak ( Acil , Yoğun Bakım , Yanık, vb.) durumları
 • Kritik Cihaz ve donanım durumları 
 • Nöbetçi Doktor ve Nöbetçi Sağlık Personel durumları
 • Vaka Bildirimleri
Medisoft 112 Acil KKM Entegrasyonu Kullanım Kılavuzunu buradan indirebilirsiniz.
Elektra Özyeğin Üniversitesi’nde

Özyeğin Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu’na bağlı Otel Yöneticiliği Bölümü, alanında ilk ve tek akademik eğitim veren programdır. Öğrencilere turizm sektöründe kendi işlerini kurabilmelerini ve uluslararası zincir otellerde üst düzey yöneticilik yapabilmelerini hedef edinen Özyeğin Üniversitesi, eğitimini uygulamalı ve teorik olarak vermektedir. Bu amaçla otel teknolojileri konulu Information Technologies in Hotels  dersinde Elektra Otel Yönetim Sistemi uygulamalı olarak gösterilmiştir. 

Otel Yöneticiliği Bölümünde 14 Mayıs tarihinde yapılan Information Technologies in Hotels  dersine  ortaklarımızdan Levent Türel konuk eğitmen olarak katılmış, turizm sektöründe gerçekleşen teknolojik yenilikleri, yazılım adaptasyonu sırasında dikkat edilmesi gereken hususları ve önemli konu başlıklarını öğrencilerle  paylaşmıştır. 
Likya World Grubu İle İnsan Kaynakları Yönetim Sisteminde Anlaşma

Sektörün en seçkin gruplarından biri olan Likya grubu otellerinde İnsan Kaynakları Yönetimi ve Planlaması konusunda elektra ile anlaşma imzaladı.
Elektra muhasebe ve finans alanlarında olduğu gibi İnsan Kaynakları konusunda da otellere yönelik bir çok avantaj sunuyor. Servis ve lojman organizasyonundan, personellerin eğitim ve kariyer planlamasına kadar bir çok konuda iddalı olan sistem otelde çalışan insan kaynağının en verimli ve doğru şekilde yönetimesini amaçlıyor.
Likya insan kaynakları grup koordinatörü Levent Ercebeci "..insan kaynakları planlama yönetim ve değerlendirmesinde en güvenilir ve kolay sistemin Elektra olduğuna karar verdik ve çok kısa bir sürede önemli adımlar attık örneğin bu sene şirketlerimizde tüm performans değerlendirme formlarının elektronik ortamda yapacak; ortak çalıştığımız kariyer portalları ve web sistemizdeki işbaşvurlarını Elektra üzerinden yöneteceğiz.." diyor.
Talya, www.otel360.com İşbirliği

Talya, oteller için web tasarımı, sanal sunum ve tanıtım filmi konularında OTEL360.com ile stratejik çözüm ortaklığı başlattı.
Yeni Ticaret Kanununda Önemli Tarihler

Türk Ticaret Kanunu 1 Temmuz’da uygulamaya geçiyor, yeni muhasebe standartlarına göre tutulacak ilk kayıtlar 1 Ocak 2013’te.

Yazılımlarımız kanunun gerekliliklerine göre yenilenmektedir. Değişiklikleri web sayfamız üzerinden takip edebilirsiniz.

1 Temmuz 2012
 
Kanun 1 Temmuz’da yürürlüğe giriyor, 1 Temmuz ile 31 Aralık 2012 tarihleri arasında şirketlerin geçiş hazırlıklarını tamamlamaları ve 1 Ocak 2013 itibariyle tüm açılış kayıtlarını TMS (Türkiye Muhasebe Standartları)’na uygun olarak tutmaya başlamaları gerekiyor. Yasa yürürlüğe girdikten sonra Fatura, İrsaliye, Gider Pusulası, Makbuz vb. her türlü belgede şirketin sicil numarası, yöneticilerinin ve ortakların isimleri, taahhüt edilen ve ödenmiş sermaye miktarları vb. bilgilerin yazılma zorunluluğu geliyor. Bu nedenle muhasebe programı (ETS) kullanıcılarımız, eğer basılı belgelerinin üzerinde yeterli boş alan varsa, ETS programında fatura tasarımını değiştirterek bu bilgilerin yazılımdan gelmesini sağlayacaklar. Kanundaki “tüm şirket belgeleri” ifadesi nedeniyle, uygulamanın fişleri de kapsıyor olduğu anlaşılıyor. Bu nedenle yasanın bu bölümünde bir düzeltme veya değişiklik bekleniyor. Zira küçük bir yazar kasa fişinde tüm yöneticilerin adının yazılması pek mümkün görünmüyor. Evrakların Fotokopi/Yedeklerinin Saklanması İşletmeye ait tüm belgelerin bir kopyasının yazılı veya elektronik ortamda saklanması gerekiyor. Aksi halde 4-20 bin TL arasında adli para cezası, ödenmemesi halinde hapis cezası bulunuyor.

1 Ocak 2013
 
Muhasebe açılış kayıtları, mali tablolar TFRS (Türkiye Finansal Raporlama Standartları) ‘na göre tutulmaya başlanacak. Ancak kanunda karşılılaştırma ilkesi olduğundan 31 Aralık 2013 te sunulacak kapanış defterleriyle beraber 31.12.2012 defterlerinin de verilmesi gerekiyor. Bu nedenle de 2012 kayıtlarının hem VUK’a (Vergi Usul Kanunu) hem de TFRS ye göre tutulması lazım.
1 Mart 2013
 
Bağımsız Denetmen atanması için son tarih, şirketler seçmezse mahkeme otomatik olarak atama yapıyor.
 
30 Haziran 2013
 
Tüm ticari defterlerin kapanış kayıtlarının en geç 30 Haziran’a kadar noterden tasdik edilmesi gerekiyor. Defterlerde açılış tasdikinden sonra hiçbir kayıt yapılmamış olsa dahi, kapanışın noterden tasdiklenmesi zorunlu. Kullanıcılarımız ticari defter statüsündeki tüm defterlerini Muhasebe Programlarımızdan alabilecekler. Yasaya göre mevcut ticari defterlerin yanı sıra her işletmenin tutması zorunlu olan defterler şöyle: Pay Defteri - Yönetim Kurulu Karar Defteri - Genel Kurul Toplantı ve Müzakere Defteri - İnternet Defteri (Yasada adı belirtilmemiş ancak İnternet sitesinde açıklanan bilgilerin yazıldığı bir defter olarak bahsediliyor)
 
1 Ekim 2013 
 
Bu tarihten itibaren tüm ticari işletmelerin bir web sitesi olması ve bu site üzerinde tüm mali bilgilerinin yayınlanması zorunluluğu getiriliyor. Kullanıcılarımız, internette yayınlanması gereken rapor ve analizleri Muhasebe Modülümüzün içinden alıp web sayfalarına aktarabilecekler. Şirketin finansal tabloları (gelir, gider, kasa ve bankalardaki paralar, borçları ve alacakları), denetim raporları, yönetim kurulu üye ve yöneticilerin ücretleri, seyahat giderleri ve yönetim kurulunun yıllık raporlarının şirketin internet sitesinde yayınlanma zorunluluğu getiriliyor. İnternet sitesinde yayınlanan bilgilerden finansal raporların 5 yıl süreyle, diğer bilgilerin ise 6 ay süreyle herkesin erişimine açık olması gerekiyor. İnternet sitesindeki bilgilerin eksik olması durumunda 3 aya kadar hapis 100 gün adli para cezası bulunuyor. Sitenin hiç yapılmamış olması halinde hapis cezası 6 aya, adli para cezası 300 güne çıkıyor.
Elektra'da Yeni Yıl ve Değişen KDV Uygulaması

 

YENİ YILDA KDV UYGULAMASI
01.01.2008 tarihinden itibaren otellerdeki KDV oranları aşağıdaki şekilde değişmiştir.
 • Konaklama % 8 
 • Yiyecek % 8 
 • İçecek % 8 
 • Alkollü İçecek %18 
 • SPA , Çamaşırhane, Telefon vb % 18 
 
ELEKTRA'NIN ÇÖZÜMÜ 
Aynı departmanda birden fazla KDV Oranı kullanılmasından dolayı ELEKTRA Gelir Grupları kavramını geliştirmiş ve KDV Oranlarını departmanlar yerine gelir gruplarına bağlamıştır.
Bu sayede her departmanda istenildiği kadar değişik KDV oranları kullanılabilinecek ve eskisi gibi departman analizleri yapılabilinecektir.
Ayrıca ürünlere Gelir Grubu tanımlanarak her ürünün bağlı olduğu KDV oranı belirlenir. Böylece POS sistemi aynı departmanda satılan farklı KDV deki ürünleri folyoya doğru KDV oranlarıyla aktarır. 
Aynı departmanda çoklu KDV oranları çözümü sadece Elektra ya aittir ; 2007 yılı öncesi tüm eski kullanıcılarımız bu versiyona %10 değişim ücreti ile geçebilirler.
 
YENİ VERSİYONA NASIL GEÇİLİR ? 
ELEKTRA'NIN KDV için hazırlamış olduğu Setup Dosyasını alıp yüklemek yeterlidir. Bu Setup dosyası yüklendiğinde hem çalışan programları hem de değişmesi gereken fatura, folyo ve rapor çıktılarını otomatik güncellemektedir.
 
Setup yüklemek için buraya tıklayınız
 
Yeni programda bir otelde kullanılan gelir grupları kendiliğinden otomatik olarak açılmaktadır. Bunların sistem - kuruluş - gelir grup tanımları bölümünden kontrol edilmesi kullanıcının sorumluluğundadır.
Kullanıcı ayrıca Departman Tanımlarına girip , her departmanın standart gelir gruplarını da kontrol etmelidir.
Stok ve POS sistemi kullananlar ayrıca ürün listesinde her ürünün bağlı olduğu gelir gurubunu seçmelidir.
 
 
YENI YILA GİRİŞTE YAPILMASI GEREKENLER 
 
1-Yeni yılda KDV oranları değiştiğinden dolayı, 31.12.2007 tarihinde tüm hesapların kapatılıp, faturaların kesilmesini tavsiye ederiz. Tahsilat yapılamayan hesaplarda da krediye kaldırılarak kapatma işlemi yapılabilir.
2-Gün Sonu işlemleri yapılıp, yeni güne geçiş yapıldığında öncelikle gelir grup tanımlarındaki KDV oranları değiştirilmelidir. Sonra da krediye kaldırılan extra ve oda hesapları iade işlemi ile tekrar açılabilir. 
 
KONAKLAMAYA 2007 DE BAŞLAMIŞ OLANLARIN 2008 DE FATURALANMASI
 
Otellerde faturalar çıkış anında kesildiği için 2007 de konaklamaya başlasa dahi 2008 de çıkan misafirlerin extra ve konaklama faturaları yeni yılın KDV oranları üzerinden kesilmelidir.
 
Elektra 04.01.2008 tarihli güncellemesiyle Fatura hazırlama kısmına aşağıdaki geliştirmeyi eklemiştir :
Acenta faturası hazırlarken fatura tarihi 31.12.2007 ise sadece 31.12.2007 ve öncesi işlemleri eski KDV oranından getirmektedir. Dolayısıyla 31.12.2007 tarihinden önce girip 1.1.2008 ve sonrasında çıkan odaların %18 üzerinden faturalanması mümkündür.
Bu rezervasyonlara ayrıca çıkış tarihleriden fatura kesilirken de sadece 01.01.2008 tarih ve sonrasındaki işlemleri getirmekte ve yeni KDV oranlarını kullanmaktadır. 
Bu şekilde 2007-2008 geçiş döneminde konaklayan misafirlere kesilen acenta faturaları doğru olmakta ve kendi dönemlerinde kalmaktadır.
 
Bu şekilde fatura kesmek için aşağıdaki işlemler yapılmalıdır :
1-Fatura Listesine Geçip Ekle Yapınız
2-Acentayı Seçiniz
3-Fatura Tarihini 31.12.2007 Yapınız
4-Menüden Acenta Fatura Hazırla Seçiniz
5-Gelen Listede Fatura Hazırlanması İstenen Misafirleri Seçiniz
6-Folyodan Hazırla diyerek faturaya aktarınız.
7-Aynı işlemleri bir de COUT günü tarihli faturada yaparsanız 2008 dönemini de tamamlamış olacaksınız.
Elektra, Hotel Fuarının Gözdesiydi...

Talya Bilisim olarak çözüm ortakları arasında olduğumuz Hoteq (Hotel Ekipmanları Fuarı 14-17 Aralık Tüyap İstanbul) fuarında Elektra ve Arion'un yeni özelliklerini tanıttık.
 
Turizm sektöründe 1500 tesisiyle otomasyon lideri olan Elektra fuarda yine büyük ilgi gördü.
 
Teknolojik yenilikler dışında, Elektra sektöre 01.01.2008 de uygulamaya geçecek olan KDV yasası konusunda da bilgi verdi ; programdaki uygulamayı anlattı.
 
 
Standımız ziyaretçilerin en yoğun ilgi gösterdiği yer olurken fuarın teknoloji firmaları arasında da "en iyi dizayn edilen stand" ödülü aldı. 
 
 
Otellerde Barkodlu Stok Sayımı Dönemi Başladı

Elektra Barkodlu Stok Sayım Sistemi
 • Elektra barkodlu stok sayım sistemi sayesinde ay sonu stok sayımlarınızı her depoda yerinde online olarak yapabilir ve sayımlarınızı Elektra cost analizine vakit geçirmeden ve hatasız olarak aktarabilirsiniz.
 • Sipariş sistemi için kullandığımız el bilgisayarlarına takılacak olan barkod okuyucu ile barkodklu ürünler kutularının üzerinden okutularak diğer barkodsuz olanlar içinse sistem tarafınfdan üretilen barkodlar kullanılarak sayım yapılabilecektir.
 • Barkodu olmayanlar için kod ve addan kolay ve hızlı ulaşım sağlanacaktır.
 • Barkod okutulduğunda gelen kart üzerinde stoğun o ayki toplam hareketleri ve olması gereken stok bakiyesi görülecek böylece stok sayımı yaparken kullanıcı hata yapmamaya yönlendirilecektir.
 • Ayrıca stok sayımı yapılırken unutulan ve bakiyesi olması gereken ürünler hatırlatılacak ve sayılmadan atlanması önlenecektir.
 • Elektra barkodlu stok sayım sistemi sizin ihitiyaçlarınız doğrultusunda ve sizin elinizdeki cihazlara uygun olarak yazılacak olup size min miktarda donanım yatırımı sağlıyacaktır. 
1.1.2008 de Uygulamaya Geçecek KDV Uygulaması

"3- 2007/12143 sayılı Kararnamenin 7 nci maddesiyle II sayılı listenin B bölümüne eklenen 24 üncü sıra ile, otel, motel, pansiyon, tatil köyü ve benzeri konaklama tesislerinde sunulan geceleme hizmetlerinde uygulanan KDV oranı %8 olarak belirlenmiştir. Bu düzenleme 01/01/2008 tarihinde yürürlüğe girecektir.
Geceleme hizmeti bu işletmelerde oda veya yer tahsis etmek suretiyle verilen, tesiste günlük yatma-barınma-kalma hizmetidir. Konaklama tesislerinde geceleme hizmetinin dışında ayrıca yemek, eğlence, spor, ütü, kuru temizleme gibi hizmetler de verilebilmektedir. Kararnamede yapılan düzenleme ile bu tür hizmetler Kararnamenin 7 nci maddesiyle eklenen 24 üncü sırası kapsamı dışında tutulmuştur. Konaklama tesisinde verilen bu hizmetlerden geceleme hizmeti satın almaksızın yararlanılması halinde bu hizmetler ayrıca tabi oldukları oranda vergilendirilecektir. Bunun yanı sıra geceleme hizmeti satın alanlara verilen bu hizmetlerin, konaklama tesisleri tarafından ayrıca faturalandırılması ya da geceleme hizmetine ilişkin faturada geceleme bedelinin dışında ayrıca gösterilmesi halinde de indirimli KDV oranı uygulanmayacaktır.
Ancak geceleme hizmeti dışında olup mutat olarak geceleme hizmeti kapsamında sunulan hizmetlerin, geceleme bedeli içinde belirlenmesi ve bu şekilde geceleme-konaklama bedeli olarak tek bir bedel alınarak sunulması ve fatura edilmesi halinde geceleme hizmeti ile birlikte bu hizmetler de geceleme bedeli kapsamında % 8 oranında KDV'ye tabi olacaktır.
Bu şekilde sunulan hizmet kapsamında yer alan alkollü içeceklere ait yüklenilen KDV tutarları, konaklama tesisleri tarafından hesaplanan KDV tutarlarından indirilemeyecektir. Örneğin konaklama tesisleri tarafından verilen ve her şey dahil sistem olarak bilinen konaklama hizmet türünde, tek bir fatura düzenlenmekte ve bu bedel içerisinde müşteri konaklama tesisinde verilen hizmetlerin tamamından ya da pek çoğundan oda fiyatı kapsamında mutat olarak yararlanabilmektedir. Böyle bir durumda, müşteriye verilen hizmete uygulanan KDV oranı % 8 olacak, ancak bu hizmetlere isabet eden alkollü içeceklere ilişkin yüklenilen KDV tutarları konaklama tesisleri tarafından indirim konusu yapılamayacaktır. Alkollü içecekler, Özel Tüketim Vergisi Kanununa ek (III) sayılı listenin kolalı gazozlar hariç olmak üzere (A) cetvelinde yer alan içecekleri ifade etmektedir." 
 
Bu açıklama T.C. Gelir İdaresi Başkanlığı KATMA DEĞER VERGİSİ ORANLARINA İLİŞKİN SİRKÜLER TASLAĞI'ndan alınmıştır. 
 
Bu yeni düzenlemeler kapsamında sektörde en yaygın kullanılan otel otomasyon sistemi olan Elektra Otel Programı yapısındaki değişiklikleri tamamlamış ve yeni versiyonu kullanıcılarına sağlamıştır. 
1-1.1.2008 tarihinden itibaren oteldeki tüm geceleme hizmetlerini %8 diğer tüm ürün ve hizmetleri yasada belirlenen %8 veya %18 üzerinden KDV ayıracak şekilde gelir kaydedilmesi ve faturalandırılması 
2-Faturada ayrı KDV oranlarına ait matrah ve tutarların birlikte gösterilmesi için gerekli fatura çıktılarının dizaynı 
 
Gazetenin tam metnine aşağıdaki linkten ulaşılabilinir : 
http://rega.basbakanlik.gov.tr/eskiler/2007/05/20070530-5.htm
Medisoft Medula İle Entegre Çalışan En Başarılı Program Seçildi.

Medisoft , kullanıcılara medula entegrasyonunda olağanüstü kolaylıklar ve avantajlar sağlıyor. Medisoft bünyesinde sadece Medula konusunda uzmanlaşan bir grup tüm yenilikleri ve değişiklikleri sürekli takip ederek daha test aşamasındayken Medisoft ekleyip uygulamları konusunda yüzlerce işeltmeye danışmanlık hizmeti de veriyorlar.
Yurt Çapında 100 ün Üzerinde İşletmeye Ulaşan Meduline' a Yeni Modüller Eklendi.

Talya Bilişim küçük ve orta ölçekli kurumların Medula Sistemine entegre olabilmesi için geçtiğimiz Mart Ayı'nda MeduLINE Hasta Kayıt programını satışa sundu. MeduLINE yaklaşık 2 ay gibi bir süre içinde 35 sağlık kurumunda aktif olarak kullanılmaya başlandı. MeduLINE hakkında detaylı bilgi almak için Medisoft Hastane Otomasyonu web sitesini ziyaret edebilirsiniz Bilindiği gibi Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından 25 Mayıs 2007 tarihinde yayınlanan "Sosyal Güvenlik Kurumu Sağlık Uygulama Tebliği" ile 15 Temmuz 2007 tarihi itibariyle Medula web servisleri üzerinden (elektronik ortamda) müstehaklık sorgulaması yapılmamış hastalara ait ödemelerin yapılmayacağı duyurulmuştur. …
Elektra YTL/TL Geçişine Hazır.

01.01.2009 Tarihi itibariyle fatura, tahsilat makbuzu vb resmi evrakların üzerindeki Yeni Türk Lirası ve Yeni Kuruş ibareleri değişecek ayrıca veritabanı içerisinde kullanılan tüm YTL döviz kodları TL olarak yeniden düzenlenecektir. Elektra bu değişiklikleri tümüyle otomatik olarak yapan yeni versiyonunu çıkartmıştır. Bu versiyona geçiş bedeli tüm modüller için toplam 200 YTL’den az olmamak kaydı ile oda başı 2 YTL olarak belirlenmiştir. Bu yeni versiyona geçmek isteyen kullanıcılarımızın aşağıdaki formu doldurup bize ulaştırmaları yeterlidir. Elektra YTL/TL Geçiş Sözleşmesini indirmek için tıklayınız.
Elektra Eğitim Semineri

Türkiye’de 2300 referansı ile en yaygın kullanılan otel yönetim yazılımı olan Elektra, teknolojideki yenilikleri eğitimcilerimizle paylaşabilmek için Akdeniz Üniversitesi işbirliği ile Elektra Eğitim Semineri düzenleyecektir. 29 – 30 Kasım 2012 tarihinde Akdeniz Üniversitesi Turizm Fakültesi Laboratuvarı’nda bilgisayar başında uygulamalı olarak gerçekleşecek toplantıda, Elektra Otel Yönetim Sistemi’nin son versiyonu üzerinden yoğunlukta ön büro olmak üzere ön büro, restoran, muhasebe vb. bir otelde ihtiyaç duyulan tüm operasyonel uygulamalara yer verilecektir. Eğitimi başarıyla tamamlayanlar, Elektra Eğitimci sertifikası almaya hak kazanacaktır. Firmamız proje kapsamında gerekli olan materyal desteğini (kullanma kılavuzu film ve animasyondan oluşan sunumlar) sağlayacaktır. Eğitimcilere verilecek eğitimle. Ayrıca Elektra Otel Yönetim Sistemi katılımcı okullara armağan edilecektir. Böylece öğrencilerimiz eğitimlerinin ilerleyen dönemlerinde yazılım üzerine pratik yapma olanağına kavuşacak ve sektörde en çok kullanılan programı öğrendikleri için kolay iş bulma imkânına erişeceklerdir. Konaklama, yemek ve yol masrafı kurum tarafından karşılanacaktır. Eğitim kontenjanı 60 kişi ile sınırlı olduğundan başvuru sırasına göre kayıt alınacaktır.

YER : Akdeniz Üniversitesi Turizm Fakültesi Laboratuvarı

TARİH – SAAT : 29 – 30 Kasım 2012 – 09.00

İlaç Raporlarinin Yeni Serviste Yazılması

Değerli Kullanıcılarımız;
01 aralık 2014 günü devreye alınacak olan ilaç raporlarının yeni servisi hakkında kullanım videosu hazırlanmıştır. Tüm işlem adımları detaylı olarak anlatılmaktadır. Eski sistem şu anda devam etmektedir. Bilgi olarak, sistemin şimdiden devreye alınmasında sakınca yoktur.
 
Video desteği için Gölcük Aile Konak hastanemize de teşekkür ederiz.
 
Not: Video izleyemeyenler için aşağıdaki linkten program indirebilirsiniz.
 
link: http://www.gezginler.net/indir/k-lite-codec-pack-full.html
 
Tanıtım Videosu Link: http://www.medisofthastane.com/ftptalya/Medisoft/SUNUM/ilacRaporlarininYeniServisteYazilmasi.rar
Medisoft Kullanıcılarının Dikkatine (16.08.12)

Saglik.net gönderim zorunluluğu olmasına karşın "Sağlık-Net Muayene Özet Bilgi’’ ve "Sağlık-Net Klinik Özet Girişimsel işlem" gönderimlerini yapmayan kurumlarımızın 24 saat içerisinde gönderim yapmaları gerekmektedir. Bu zaman sınırı içerisinde gönderimlerinizi yapmamanız durumunda poliklinik kapatma cezası uygulanacaktır. Gönderim yapılıp yapılmadığının Sağlık Müdürlüklerinden yada Sağlık Bakanlıklarından öğrenebilirsiniz. Gönderim yaptıysanız lütfen duyuru dikkate almayınız.© Copyright 2011 Talya Bilişim. All rights reserved.

Kurumsal Giris