Elektra Otel Yönetim Sistemleri ve Medisoft Hastane Yönetim Sistemlerinin Üretici Firmasıdır

  • facebook
  • twitter
  • wordpress
  • youtube

Medisoft Stok ve Maliyet Analizi Programı

Medisoft Stok ve Maliyet Analizi Programı,  size sadece stok değerlerinizi gösteren salt rakamsal değerler sunmaz , işletmenizdeki stok hareketlerini görmenizi, alış ve satışlarınızı planlayabilmenizi, hastanenizdeki ilaç/malzeme tüketim eğilimlerini tahmin etmenizi, hatta personelinizin stokları kullanma şeklini dahi analiz edebilmenizi ve nihayetinde hedefleriniz için öngörüde bulunabilmenizi sağlar.
En önemlisi tüm bu analizleri yaparken depo görevlisinden , malzeme taşıyıcısına, hemşireden, satın alma sorumlunuza kadar stoklarınıza etki eden tüm personelinizden, kendi görevlerini iyi yapmaktan başka , uzman stok kontrolcüsü olmasını beklemezsiniz.
 
·  (ANALİZCİ) Satınalma
Bu ay ne kadarlık mal alımı yapılacak? Sorusuna verilecek cevap , çok çeşitli malzeme ve birçok satıcı ile çalışıldığında elbette yeterli olmayacaktır. Çünkü bu soruyu onlarca soru takip edecektir. Ve muhtemelen her sorunun cevabını farklı bir birimdeki personelin cevaplaması gerekir.
Ne kadar ağrıkesici almalıyım demek yerine X markanın fiyatları düştü ve cazip promosyonlar var, acaba kullanır mıyız? Yada hemşirelerimiz bu gazlı bezden memnun değil, markayı mı değiştirsek yoksa satıcıyı mı?...
Medisoft'taki stok raporları ,işletmenizin aynası olduğu gibi satınalma gibi detaylı analiz yapmanızı gerektiren süreçlerde doğru analizi yapmanızı sağlar. Satınalma onay aşamaları ise talebi yapan kişiden , departman şefine , satınalma sorumlusundan muhasebeye kadar onay ve takip süreçlerinden geçerek hata ve eksikleri görebilmeyi ve en önemlisi doğru aşamada doğru kişinin müdahale edebilmesini sağlar.
 
·  (HIZLI VE DETAYLI) Depo Hareketleri
Medisoft Stok ve Maliyet Analizi depolama sürecinin etkin yönetimi için basit fakat detaylı veri yönetimi sağlar. Günde 20 ayrı firmadan , en az 100 çeşit malzeme geliyor ve 5 ayrı deponuza dağılıyor. Koli ile mi gelmiş, kutu bazında mı? Faturaya koli fiyatı yazılmış. İhtiyaç acildi ve malzemelerin bir kısmı depoya girmeden servise gönderildi , acaba kaçak olur mu?
Medisoft ile sizin sınırsız sayıda depo işlemi diye nitelendirebileceğiniz tüm işlemler tek bir ekrandan gerçekleştirilebilir. Mobil terminaller ile saatler alabilecek depo girişlerini birkaç dakikada yapabilirsiniz.
İşlemin türü , giriş deposu , satıcı adı , fatura tarihi , vadesi, malzemenin cinsi ve birimi , satır indirimi - fatura altı indirimi , yüzde indirim-tutar indirimi , nakliye masrafı , girişi hangi personel ne zaman yapmış ve daha birçok istatistiki analiz yapmanızı sağlayabileceğiniz kriterler tek bir depo fişinde tutulur ve bu verilerin girilmesi ise pratik tanımlamalar sayesinde çok hızlı gerçekleştirilir.
Yine tek bir tuşla bir malzemeden hangi deponuzda ne kadar var , hangi satıcılardan hangi tarihlerde ne kadar alınmış , deponuzda asgari veya optimal ne kadar bulundurmanız gerekiyor tüm bunları rahatlıkla görebilirsiniz.
 
·  ( PRATİK ) Stok , Ürün , Reçete ve Üretim
Hammadde , yarı mamul, mamul kavramları ile uğraşıyorsanız, muhtemelen  hangi malzemeyi ne için aldığınızı, maliyetinizi yada hangi malzemelerinizde fire olabileceğini bilmek istersiniz. Üretim yapmadan bir ürün kullanıyor olsanız bile nihayetinde bir hizmet üretiyorsunuz ve bu hizmeti üretmek için hizmet (nakliye vb) satın alıyorsunuz.
İşte Medisoft da detaylı stok, ürün ve reçete tanımlamarı ile , stoklarınıza, işletmenize girişten, tüketim ve kullanım aşamalarına kadar geçen süreçte kullanılmak üzere pratik kimlik tanımlamaları yaparak , üretim ve satış işlemlerinizin hatasız gerçekleşmesini sağlarsınız.
Departmana veya alıcıya göre fiyat tanımlama , farklı birimler oluşturma , farklı dövizle çalışabilme , otomatik üretim , nakliye bedeli , zorunlu üretim yeri , cost çarpanı , satış departmanı , gelir grubu, alış indirimi , satış indirimi gibi sabit tanımlamalar dışında işleyişi düzenleyebileceğiniz 150 ila 400 arası dinamik parametre tanımı  yapabilirsiniz.
 
·  (GENİŞ KAPSAMLI) Çok Şubeli Çalışma
Günümüzde artık işletmeler tek bir mekanda faaliyet göstermiyor , işletmelerin farklı ilçelerde, illerde veya ülkelerde faaliyet gösteren şubeleri olabiliyor. Bunun yanında çok şubeli çalışabilmek için güvenli , hızlı ve belki pahalı bir internet ve bilgisayar donanım altyapısı kurmak gerekebiliyor.
Medisoft Stok ve Maliyet Analizi bu noktada işletmelere , neredeyse sıfır maliyetli çok şubeli çalışma fırsatları sunmaktadır. Veri transferinde hem online hem de istenirse hiçbir altyapı yatırımı yapmadan offline çalışma imkanı tanıyor. Medisoft'un diğer ürünlerinde olduğu gibi , stok işlemlerinde de tek merkezden yapılan stok çıkışları ile , şubelerden yapılan satış verilerini , sayım dönemlerinde sadece 2-3 dakikalık bağlantı ile transfer edilebiliyor.
Bu sayede tek bir stok sorumlusu tüm şubelerin stok analizlerini gerçekleştirebiliyor en önemlisi muhasebeye konsolide raporlar sunabiliyor. Hemde tüm bu işlemler için Kiralık Data Hattı , ekstra donanım altyapısı , ekstra personel vb yatırımlara gerek kalmıyor.
 
·  (ANLAŞILIR)  Muhasebe Entegrasyonu
Bu ay 15000 enjektör tüketilmiş demek mali müşaviriniz veya şirket sahipleriniz açısından hiçbirşey ifade etmeyecektir. Anlamlı olacak şey ise enjektör tüketimi geçen yılın aynı ayına göre % 50 arttı bilgisi olacaktır.
Medisoft Stok ve Maliyet Analizi'den alacağınız veriler, muhasebenin tekrar fatura vb veri girişi yapmadan kullanabileceği , bilanço ve gelir gider tablolarına kadar otomatik olarak yansıtabileceği şekildedir. Muhasebe entegrasyonu dışında da patronlarınıza geçmişi ve geleceği analiz edebileceği muhasebe öncesi raporlar sunabilirsiniz. Bütçeleme ekranı ile hedeflerinizi yazabilir ve daha sonrasında bu hedeflerin ne kadarının gerçekleştiğini görebilirsiniz.
 


© Copyright 2011 Talya Bilişim. All rights reserved.

Kurumsal Giris