Elektra Otel Yönetim Sistemleri ve Medisoft Hastane Yönetim Sistemlerinin Üretici Firmasıdır

  • facebook
  • twitter
  • wordpress
  • youtube

MediLIS Laboratuvar Yönetim Programı

MediLIS Laboratuvar Yönetim Programı bir laboratuardaki tüm medikal ve finansal süreçlerin elektronik ortamda yönetilmesini sağlayan otomasyon sistemidir.
 
MediLIS ile laboratuvarda tetkik başlangıcından uzman onaylama sürecine kadar tüm durum değişikliklerini kontrol edebilirsiniz. İçerisinde bulunan muhasebe programı sayesinde tüm finansal işlemleri program üzerinden muhasebeleştirebilir, kurum veya test bazında tek bir tuşla faturalama yapabilirsiniz.
 
MediLIS Nerelerde Kullanılır?
Dış laboratuvar olarak çalışan laboratuvar firmalarında ve hastanelerin laboratuvar birimlerinde kullanılır.
 
NEDEN MediLIS?
Kolay Faturalama
Program üzerinden hastaya veya kuruma fatura kesebilirsiniz. Belirli tarihler arasında kriterler uygulanarak bir veya birden fazla teste fatura kesebilirsiniz ( A hastanesine B türünde yapılan tahliller vb.).
 
Güvenli Finansal Süreç
Tam entegre muhasebe programı sayesinde resmîleştirilmiş istem veya testlerin muhasebe onayı olmadığı takdirde değiştirilemez; bu sayede kesilen faturayla hasta istemleri arasında kopukluk olması engellenmiştir. Finansal süreci tamamlanmış işlemler silinemez ancak üzerinde durum değişiklikleri yapılabilir, örneğin testin tekrar çalışılması ya da uzman onayı istenmesi gibi.
 
Detaylı Stok Yönetimi
MediLIS programının içerisinde bulunan stok programı ile laboratuvarınızda kullanılan tüm testler için reçeteler tanımlanabilir. Bu sayede testlerde kullanılan kit ve tüp benzeri stoksal kullanımları sistemde takip edebilirsiniz. 
 
Gelişmiş Laboratuvar Cihaz Entegrasyonu
Laboratuvarda kullanılan ve bilgisayar üzerinden veri alışverişi yapabilen tüm cihazların istem okuma ve sonuç gönderme işlemi kolaylıkla yapabilirsiniz.
 
Web Sayfasından Sonuç İzleme
Kurumların hasta ve istem kaydını web sayfasından izleyebilir ve hasta/kurum bazında istem sonuçlarını raporlayabilirsiniz.
 
Çalışılan Tüm Kurumlarla Entegrasyon
Birlikte çalıştığınız hastane, tıp merkezi gibi kurumlar ayrıca bir entegrasyona gerek olmadan laboratuarınıza tam entegre olarak bilgi gönderimi ve bilgi alımı yapabilirler. 
 
MediLIS Connect ile Hatasız Hasta Gönderimi
İşbirliği yaptığınız sağlık kurumlarında otomasyon kullanılmıyorsa dahi MediLIS Connect ile laboratuarınıza hasta gönderimi yapabilir ve bu hastaların sonuçlarını izleyip, raporlayabilirler. Tüm süreç eş zamanlı olarak laboratuarda da görüntülenir.
 
Entegre Muhasebe Programı 
MediLIS Programına entegre ETS Muhasbe programı ile tüm ön muhasebe ve genel muhasebe kayıtlarını tutulabilirsiniz. Ön muhasebe de Cari, Kasa, Banka, Gelir Gider kartlar, Serbest Meslek Makbuzunun yan sıra Stok, Satın alma, Ürün, Reçete, Üretim, Sayım, irsaliye ve Fatura, Cari işlem girişi, Çek Modülü bulunmaktadır. Genel muhasebe de ise Hesap Plan, Masraf Merkezi Tanımlar, Muhasebe Fişleri, Ba-Bs Formlar, Mizan, Muavin, Yaşlandırma Raporu, Mutabakat formu, Mali Tablolar ve Resmi Defterler, Bütçe İşlemleri, Gelir ve Gider Analizleri bulunmaktadır.


© Copyright 2011 Talya Bilişim. All rights reserved.

Kurumsal Giris