Medisoft Hastane Otomasyonu hakkında detaylı bilgi için medisoft.com.tr ‘ web adresini ziyaret edebilirsiniz.

MEDİSOFT HASTANE OTOMASYONU HAKKINDA KISA KISA

 • Medisoft Hastane Otomasyonu’nda medikal, finansal ve idari süreçlerin tamamının takibini sağlayan ve entegre çalışan 33 modül bulunur.
 • Esnek yapısı sayesinde yazılımsal çözümlere gerek kalmadan işletmenin yapısına uyum sağlar.
 • Ön muhasebe ve resmi muhasebe işlemlerinin yapısında bulunan muhasebe sistemiyle kolaylıkla takip edilir.
 • Tamamen özel sağlık işletmelerinin hastane yönetimine yönelik olarak tasarlanmıştır.
 • JCI ve Sağlık Bakanlığı Özel Hastaneler Kalite Standartlarınca belirtilen uygulama kontrol süreçleri ve istatistikler sahiptir.
 • Tüm depolarda miktar ve son kullanma tarihi bazında detaylı stok takibi yapar.
 • Detaylı kurum antlaşmalarının (hizmet, Hizmet grubu, tıbbi gaz, kesi türü ve özel sigortalı hastaya SGK faturası düzenleyebilmeyi sağlayan 2’li kurum anlaşması)takibine olanak sağlar.
 • Detaylı Doktor Hakediş (Kuruma, ayaktan yatan hastaya, uygulanan – isteyen doktora, ameliyat ekibinde tanımlanan anestezist ve yardımcı doktora göre farklı oranlarda ve masraflar düşüldükten sonra masraf hesaplayabilme)
 • SGK, Medula V3 web servisine tanımlanan işlem kriterlerine göre hatasız bilgi gönderimi sağlar.
 • Sağlık.Net, İlaç Takip Sistemi, Emniyet Kimlik Bildirimi ve 112 Acil Web servisleri ile entegrasyon imkanı tanır.
 • Çok şubeli işletmeler için merkezi hastane yönetimi modülü bulunur.
 • Detaylı Log Kayıt (kayıt bazında saat ve ip bilgisi ile beraber ilk kaydeden, değişiklik yapan ve değiştirilen bilginin önceki ve sonraki değeri) izler.
 • Laboratuvar Bilgi Sistemi Modülü ile Laboratuvar ve Radyoloji cihazlarının entegre çalışmasını sağlar.
 • Sıramatik – Doktor Bekleme Ekranlarına sahiptir.
 • Hasta Online Randevu ve Online Laboratuvar Sonuç Modülleri vardır.
 • PACS Sistemi (Görüntü Paylaşım ve Arşiv Modülü) bulunur.
 • Kardiyoloji, Göz, Kadın Doğum, Çocuk, FTR, Diyaliz Branş Kartları Ve Özel Tasarlanabilir Doktor Muayene Ekranı bulunur.

Medisoft Hastane Programı Medikal & Finansal olmak üzere 2 temel bölümden oluşur.

 MEDİSOFT HASTANE BİLGİ SİSTEMİ MEDİKAL BÖLÜMLERi;

Hasta Kayıt Kabul Medikal Raporlar
Doktor Muayene Barkotlu Takip
Poliklinik Ve Uygulama İşlemleri Müdahale Ve Uygulama
Randevu Yatan Hasta
KBB Ameliyathane Yönetimi
Göz Eczane ve Stok Yönetimi
Kadın Doğum Doktor Hakkediş
Tüp Bebek Fiyat Listeleri
Çocuk Kurum Anlaşmaları
Kardiyoloji İcmal ve Toplu Faturalama
Diş Medula İşlemleri
Fizik Tedavi Sağlık Net İşlemleri
Diyaliz Turizm Departmanı
Ek Branşlar Teknik Servis ve Arıza Takibi
Laboratuvar Ve Radyoloji İşlemleri Vezne ve Ödeme Alma
Medilab Laboratuvar Sonuçlarının İinternetten izlenebilmesi 112 KKM ( Armakom Ve Aşkom) – Yetkilendirme – Halkla  İlişkiler

 

MEDİSOFT HASTANE BİLGİ YÖNETİM SİSTEMİ FİNANSAL ve İDARİ BÖLÜMLERİ: 

Muhasebe Sistemi
Cari Hesaplar
Kasa, Banka
Çek, Senet, Bordro
Nakit Akış Planlama
Mali Tablolar
Resmi Defterler

 

MEDİSOFT HASTANE BİLGİ YÖNETİM SİSTEMİ İDARİ BÖLÜMLERİ:

Demirbaş Yönetim Sistemi
Satın Alma  Sistemi
Medisoft İnsan Kaynakları Yönetim Sistemi

EK MODÜLLER:

(ihtiyaç doğrultusunda sonradan da ilave edilebilir)

Medisoft Pacs Sistemi
Medisoft Demirbaş Yönetim Sistemi
Medi-Rez, Web Üzerinden Online Randevu Sistemi
Kimlik Tarama ve Aktarım Modulü
IVR Sesli Yanıt Sistemi
Doktor Sıramatik Ekranları
Kartlı Kapı Giriş Kontrol Sistemi
Restoran Yönetim Sistemi

NEDEN MEDİSOFT HASTANE BİLGİ SiSTEMi FARKLIDIR?   

1. Bütünleşik bir sistemdir
Medikal bölümlerden gelen bilgiler eş zamanlı olarak muhasebe programına da yansır. Böylece muhasebe programına ayrıca bilgi girişine veya aktarılmasına gerek kalmaz. Zamandan tasarruf sağlarken hata olasılığı sıfıra iner (Verilen bir enjeksiyon işlemi ayni anda stoktan düşer, muhasebede mali tablolara yazılır, doktora hak ediş oluşturur, eczaneye talep fişi gönderir, hasta dosyasına kaydolur ve uygulamayı yapan kişiye iş emri gönderir).

2. Kapsamlıdır
Bir sağlık işletmesinin Hasta kaydından, Laboratuvar tetkiklerine, Stoklarından Doktorların Hak edişlerinin hesaplanmasına kadar tüm birimlerini kontrol edebilecek kapsamda 33 farklı bölümden oluşur.

3. Pratik ve Kolaydır
Bilgisayarla ilgili olmayan kişiler bile kendi branşlarına ait bölümleri birkaç saat içinde kullanır hale gelirler.

4. Mevzuattaki değişikler yakından takip edilir
Güncellemeler hızla yapılıp uygulamaya geçirilir. Kurumlarla online veri alışverişi program içinden yapılır. Medula entegrasyonu açıldığı günden itibaren aktif olarak kullanılmaktadır.

5. Detaylı Maliyet ve Gelir analiz raporları alınır
İşlem, personel bazında aylık, haftalık, günlük ve dönemlik ayrıntılı işletme raporları alınabilir.

6. Veri Güvenliği Gelişmiştir
Medisoft MS SQL Veri tabanını kullanır. Kullanıcı sayısı ya da veri miktarı ne kadar artarsa artsın programda yavaşlama olmaz. Her gün istenilen zaman(lar)da otomatik yedekleme yapılır.

7. Kullanıcı Güvenliği Gelişmiştir
Detaylı yetkilendirme sistemi sayesinde herkes sadece kendi ilgili olduğu ekranları görüntüleyebilir. Ayrıca tüm işlemlerin detaylı LOG kaydı tutulur. Bu sayede hangi bilgisayarda kimin ne işlem yaptığı, silinen kayıtların neler olduğu bilgilerine kolaylıkla ulaşılabilir.

8. En Karmaşık Konularda Bile Kolay Çözümler Üretilmiştir
Hak ediş Hesaplama, Kurum Anlaşmaları gibi çoklu parametrelerin kullanılmasının gerektiği durumlarda anlaşılır, basit, pratik çözümler sunulmuştur. Tüm Kurum Fiyatlarıyla aynı anda çalışılabilir.

9. Size Özel Çözümler Geliştirilir
Esnek yapısı sayesinde işletmenin çalışma şekline uyum sağlayacak değişiklikler yapılabilir.

10. Sınırsız Raporlama Yapılabilir
Medisoft’un bünyesindeki raporlama araçlarıyla geliştirilebilen sınırsız sayıda rapor ve analizlerle karar verme süreçleri hızlanır. Tüm çıktılar istenilen formatta Excel’e, Web’e, XML veya text olarak alınabilir.

11. Servisi Yaygın ve Ucuzdur
Talya Bilişim Türkiye çapında 38 bayisi ve 3 bölge ofisinde çalışan uzman teknik kadrosuyla 7 gün 24 saat kesintisiz destek vermektedir.

12. Çok Şubeli İşletmelerde Tek Merkezden Yönetim İmkanı Mevcuttur
Bu sistemde şubeler sadece kendi bilgilerine erişebilirken, merkez tüm bilgileri konsolide olarak görüp müdahale edebilirler.

 

Medisoft Stok ve Maliyet Analizi Programı

Medisoft Stok ve Maliyet Analizi Programı,  size sadece stok değerlerinizi gösteren salt rakamsal değerler sunmaz , işletmenizdeki stok hareketlerini görmenizi, alış ve satışlarınızı planlayabilmenizi, hastanenizdeki ilaç/malzeme tüketim eğilimlerini tahmin etmenizi, hatta personelinizin stokları kullanma şeklini dahi analiz edebilmenizi ve nihayetinde hedefleriniz için öngörüde bulunabilmenizi sağlar.
En önemlisi tüm bu analizleri yaparken depo görevlisinden , malzeme taşıyıcısına, hemşireden, satın alma sorumlunuza kadar stoklarınıza etki eden tüm personelinizden, kendi görevlerini iyi yapmaktan başka , uzman stok kontrolcüsü olmasını beklemezsiniz.
·  (ANALİZCİ) Satınalma
Bu ay ne kadarlık mal alımı yapılacak? Sorusuna verilecek cevap , çok çeşitli malzeme ve birçok satıcı ile çalışıldığında elbette yeterli olmayacaktır. Çünkü bu soruyu onlarca soru takip edecektir. Ve muhtemelen her sorunun cevabını farklı bir birimdeki personelin cevaplaması gerekir.
Ne kadar ağrıkesici almalıyım demek yerine X markanın fiyatları düştü ve cazip promosyonlar var, acaba kullanır mıyız? Yada hemşirelerimiz bu gazlı bezden memnun değil, markayı mı değiştirsek yoksa satıcıyı mı?…
Medisoft‘taki stok raporları ,işletmenizin aynası olduğu gibi satınalma gibi detaylı analiz yapmanızı gerektiren süreçlerde doğru analizi yapmanızı sağlar. Satınalma onay aşamaları ise talebi yapan kişiden , departman şefine , satınalma sorumlusundan muhasebeye kadar onay ve takip süreçlerinden geçerek hata ve eksikleri görebilmeyi ve en önemlisi doğru aşamada doğru kişinin müdahale edebilmesini sağlar.
·  (HIZLI VE DETAYLI) Depo Hareketleri
Medisoft Stok ve Maliyet Analizi depolama sürecinin etkin yönetimi için basit fakat detaylı veri yönetimi sağlar. Günde 20 ayrı firmadan , en az 100 çeşit malzeme geliyor ve 5 ayrı deponuza dağılıyor. Koli ile mi gelmiş, kutu bazında mı? Faturaya koli fiyatı yazılmış. İhtiyaç acildi ve malzemelerin bir kısmı depoya girmeden servise gönderildi , acaba kaçak olur mu?
Medisoft ile sizin sınırsız sayıda depo işlemi diye nitelendirebileceğiniz tüm işlemler tek bir ekrandan gerçekleştirilebilir. Mobil terminaller ile saatler alabilecek depo girişlerini birkaç dakikada yapabilirsiniz.
İşlemin türü , giriş deposu , satıcı adı , fatura tarihi , vadesi, malzemenin cinsi ve birimi , satır indirimi – fatura altı indirimi , yüzde indirim-tutar indirimi , nakliye masrafı , girişi hangi personel ne zaman yapmış ve daha birçok istatistiki analiz yapmanızı sağlayabileceğiniz kriterler tek bir depo fişinde tutulur ve bu verilerin girilmesi ise pratik tanımlamalar sayesinde çok hızlı gerçekleştirilir.
Yine tek bir tuşla bir malzemeden hangi deponuzda ne kadar var , hangi satıcılardan hangi tarihlerde ne kadar alınmış , deponuzda asgari veya optimal ne kadar bulundurmanız gerekiyor tüm bunları rahatlıkla görebilirsiniz.
·  ( PRATİK ) Stok , Ürün , Reçete ve Üretim
Hammadde , yarı mamul, mamul kavramları ile uğraşıyorsanız, muhtemelen  hangi malzemeyi ne için aldığınızı, maliyetinizi yada hangi malzemelerinizde fire olabileceğini bilmek istersiniz. Üretim yapmadan bir ürün kullanıyor olsanız bile nihayetinde bir hizmet üretiyorsunuz ve bu hizmeti üretmek için hizmet (nakliye vb) satın alıyorsunuz.
İşte Medisoft da detaylı stok, ürün ve reçete tanımlamarı ile , stoklarınıza, işletmenize girişten, tüketim ve kullanım aşamalarına kadar geçen süreçte kullanılmak üzere pratik kimlik tanımlamaları yaparak , üretim ve satış işlemlerinizin hatasız gerçekleşmesini sağlarsınız.
Departmana veya alıcıya göre fiyat tanımlama , farklı birimler oluşturma , farklı dövizle çalışabilme , otomatik üretim , nakliye bedeli , zorunlu üretim yeri , cost çarpanı , satış departmanı , gelir grubu, alış indirimi , satış indirimi gibi sabit tanımlamalar dışında işleyişi düzenleyebileceğiniz 150 ila 400 arası dinamik parametre tanımı  yapabilirsiniz.
·  (GENİŞ KAPSAMLI) Çok Şubeli Çalışma
Günümüzde artık işletmeler tek bir mekanda faaliyet göstermiyor , işletmelerin farklı ilçelerde, illerde veya ülkelerde faaliyet gösteren şubeleri olabiliyor. Bunun yanında çok şubeli çalışabilmek için güvenli , hızlı ve belki pahalı bir internet ve bilgisayar donanım altyapısı kurmak gerekebiliyor.
Medisoft Stok ve Maliyet Analizi bu noktada işletmelere , neredeyse sıfır maliyetli çok şubeli çalışma fırsatları sunmaktadır. Veri transferinde hem online hem de istenirse hiçbir altyapı yatırımı yapmadan offline çalışma imkanı tanıyor. Medisoft’un diğer ürünlerinde olduğu gibi , stok işlemlerinde de tek merkezden yapılan stok çıkışları ile , şubelerden yapılan satış verilerini , sayım dönemlerinde sadece 2-3 dakikalık bağlantı ile transfer edilebiliyor.
Bu sayede tek bir stok sorumlusu tüm şubelerin stok analizlerini gerçekleştirebiliyor en önemlisi muhasebeye konsolide raporlar sunabiliyor. Hemde tüm bu işlemler için Kiralık Data Hattı , ekstra donanım altyapısı , ekstra personel vb yatırımlara gerek kalmıyor.
·  (ANLAŞILIR)  Muhasebe Entegrasyonu
Bu ay 15000 enjektör tüketilmiş demek mali müşaviriniz veya şirket sahipleriniz açısından hiçbirşey ifade etmeyecektir. Anlamlı olacak şey ise enjektör tüketimi geçen yılın aynı ayına göre % 50 arttı bilgisi olacaktır.
Medisoft Stok ve Maliyet Analizi’den alacağınız veriler, muhasebenin tekrar fatura vb veri girişi yapmadan kullanabileceği , bilanço ve gelir gider tablolarına kadar otomatik olarak yansıtabileceği şekildedir. Muhasebe entegrasyonu dışında da patronlarınıza geçmişi ve geleceği analiz edebileceği muhasebe öncesi raporlar sunabilirsiniz. Bütçeleme ekranı ile hedeflerinizi yazabilir ve daha sonrasında bu hedeflerin ne kadarının gerçekleştiğini görebilirsiniz.
Bize Ulaşın