Elektra Stok ve Maliyet Analizi Programı işletmenizdeki stok hareketlerini görmenizi, alış ve satışlarınızı planlayabilmenizi, müşterilerinizin tüketim eğilimlerini tahmin etmenizi, personelinizin stokları kullanma şeklini analiz edebilmenizi ve nihayetinde hedefleriniz için öngörüde bulunabilmenizi sağlar.
 

STOK, ÜRÜN, REÇETE ve ÜRETİM

Hammadde, yarı mamul, mamul kavramları ile uğraşıyorsanız, muhtemelen hangi malzemeyi ne için aldığınızı, bir porsiyon yemeğin maliyetini ya da hangi malzemelerinizde fire olabileceğini bilmek istersiniz.


 

 

Elektra‘da detaylı stok, ürün ve reçete tanımlamarı ile, stoklarınıza, işletmenize girişten, tüketim ve satış aşamlarına kadar geçen süreçte kullanılmak üzere pratik kimlik tanımlamaları yaparak, üretim ve satış işlemlerinizin hatasız gerçekleşmesini sağlarsınız.


 

DEPO HAREKETLERİ
 
Elektra Depolama sürecinin etkin yönetimi için basit fakat detaylı veri yönetimi sağlar. Günde 20 ayrı firmadan, en az 100 çeşit malzeme geliyor ve 5 ayrı deponuza dağılıyor. Çuvalla mı gelmiş, tenekede mi? Faturaya koli fiyatı yazılmış. İhtiyaç acildi ve malzemelerin bir kısmı depoya girmeden üretime gönderildi, acaba kaçak olur mu?
Elektra ile sizin sınırsız sayıda depo işlemi diye nitelendirebileceğiniz tüm işlemler tek bir ekrandan gerçekleştirilebilir. Mobil terminaller ile saatler alabilecek depo girişlerini birkaç dakikada yapabilirsiniz

 

 

 

Stok kartları ekranından, stok kartlarına tanımlanmış bilgiler  (stok kodları, grupları, ana grupları, KDV, birimler, alış fiyatları…vb) ana ekrandan kullanıcının istediği tasarıma bağımlı olarak tanımlanabilir


 

 

İşlemin türü, giriş deposu, satıcı adı, fatura tarihi, vadesi, malzemenin cinsi ve birimi, satır indirimi – fatura altı indirimi, yüzde indirim-tutar indirimi, nakliye masrafı, girişi hangi personel ne zaman yapmış ve daha birçok istatistiki analiz yapmanızı sağlayabileceğiniz kriterler tek bir depo fişinde tutulur ve bu verilerin girilmesi ise pratik tanımlamalar sayesinde çok hızlı gerçekleştirilir.


 

STOK MODÜLÜ – POS ENTEGRASYONU

Ürünler otelin veya restoranın POS programı ile entegre çalışabilmektedir. Bu entegrasyon ile satışı yapılan ürünlerin reçetelerindeki değerler stoklardan otomatik olarak düşer.

Bize Ulaşın