Silence İstanbul’da Talya Bilişim tarafından şubat ayında piyasaya sunulan Elektra’nın son versiyonu olan V4 kuruldu. Elektra’nın son versiyonu olan V4 sürümünde birçok önemli gelişme yapıldı. Talya Bilişim Genel Koordinatörü Nilüfer Durukal ürünleri ve Slience İstanbul projesi hakkında Resort’e bilgi verdi.

Talya Bilişim 20 yılı aşkın süredir Elektra Markasıyla Turizm Sektörüne yönelik çözümler sunuyor. Elektra Otel Yönetim Sistemi, otelin ön bürosunda misafir girişiyle başlayan operasyonun, otel içindeki tüm süreçlerini yönetebilecek kapsamda, 22 farklı modülden oluşuyor. Amacımız, otellerimizin yazılıma yönelik tüm ihtiyaçlarına cevap verebilmek olduğu için modül sayımızı ve içeriğini sürekli geliştiriyoruz. Ön büro, Muhasebe, Stok, Maliyet Yönetimi gibi standartlaşan modüllerimizin yanı sıra 5651 sayılı yasanın gerekliliklerini yerine getiren i-Safe; özellikle termal tesislerde tercih edilen Devre Mülk Yönetimi, akıllı telefonlardan tesisin yönetimini sağlayan Mobil Yönet gibi uygulamalarda, otellerimizin hem ihtiyaçlarını karşılıyor hem de teknolojideki son gelişmeleri misafirlerine sunmalarını sağlıyoruz. Diğer kullanıcılarımızda olduğu gibi Slience İstanbul’da sistem tesisin hızlı ve kusursuz hizmet vermesine alt yapı oluşturacak şekilde kurgulandı. Amacımız otelimizin misafir memnuniyetini en üst seviyede tutarken giderlerini minimize etmesine yardımcı olmak. Bunun için Elektra, hem operasyon sürecini optimize ediyor, hem de detaylı analizlerle yönetime doğru kararları hızla alabilmesini sağlayacak verileri sunuyor. Kurulum ve eğitim adaptasyon süreçleri aynı zamanda kurulum sonrası destek hizmetleri Antalya bölgesinde bayimiz olan Spectra Yazılım tarafından yürütüldü.

Slience İstanbul’da şubat ayında piyasaya sunulan Elektra’nın son versiyonu olan V4 kuruldu. Elektra’nın V4 sürümünde birçok önemli geliştirme yapıldı. Bunların en önemlisi otellerimizin GDS (Global Distrubition System, Amadeus, Galileo, Worldspan, Sabre) ve IDS (Internet Distribution System, Expedia, Booking, HRS… vb.) bağlantısının hazır hale gelmiş olması. Bu bağlantıyla otel, tm odalarını fiyat ve müsaitlik bilgisini anlaşması olan tüm internet satış noktalarına aynı anda gönderebilecek, gelen rezervasyonu aynı anda Elektra ön büro programına otomatik olarak kaydedecek. Otelin acentelerle çalışmasını kolaylaştıran bir diğer uygulama, rezervasyon entegrasyonuyla sağlandı. Eskiden acentenin faks veya emaille gönderdiği rezervasyon, Elektra ön büroda otomatik rezervasyon kartı oluşturuyor. Böylece rezervasyonun eksik veya hatalı girişi engellenmiş olduğu gibi, iş gücü ve zamandan da önemli ölçüde tasarruf sağlanmış oluyor. Böylece rezervasyonun eksik veya hatalı girişi engellenmiş olduğu gibi, işgücü ve zamandan da önemli ölçüde tasarruf sağlanmış oluyor. Bavel ile yaptığımız entegrasyon sayesinde de faturalama sistemi benzer şekilde otomatize olmuş oldu.

İstanbul’da birçok seçkin otel referansımız bulunuyor. Klassis Golf & Country Club, Klassis Resort Hotel, Elite Küçük Yalı, Elite Dragos Hotel, Eser Diamond Otel, Ağaoğlu My Village Residence, İpek Palas Otel, İstanbul Vilayetevi, Adamar Otel, Ascot Otel, Europark Otel bunlardan bazıları.

Bize Ulaşın