Turizm profesyonelleri, Ankara’da düzenlenen Otellerde Dijital Dönüşüm Zirvesi’nde bir araya geldi.

Ankara’nın turizm profesyonelleri Talya Bilişim ve ATİD’in  (Anadolu Ankara Turizm İşletmecileri Derneği) ortak etkinliğinde bir araya geldi. Ankara New Park Otel’de gerçekleşen Otellerde Dijital Dönüşüm Zirvesine ATİD Başkanı Birol Akman, ATİD Genel Koordinatörü Garip Uysal, ATİD başkan yardımcıları ve yönetim kurulu üyeleri ile Ankara turizmini şekillendiren 100 otelin üst düzey yöneticileri katıldı.

Otellerin dijitalleşme süreçleri, nedenleri ve Elektraweb’in otelleri baştan uca nasıl dijital ortamda yönetilebilir hale getirdiğinin konuşulduğu etkinlikte Ön büro, online rezervasyon, kanal yönetimi, akıllı fiyat yönetimi, CRM uygulamaları ve temassız misafir uygulamaları örneklerle anlatıldı.

Elektraweb markasının yaratıcısı Talya Bilişim, yeni geliştirdiği elektrahotels Platformu ile otellerle acenteleri birbirine bağlayarak, sektöre önemli avantajlar sunuyor. Acenteler, otellere direkt bağlanarak otelin gerçek müsaitlik durumunu, fiyatlarını görebiliyor ve otelin belirlemiş olduğu net acente fiyatından rezervasyon yaptırabiliyorlar.

Turizm sektörüne zaman, kolaylık, verimlilik gibi avantajlar sunan elektrahotels yurtiçi ve yurtdışında ilgiyle karşılandı.

ATİD Genel Koordinatörü Garip Uysal ve Talya Bilişim Ankara Satış Yöneticisi Haluk Oral’ın açılış konuşmasının ardından dijitalleşme ile otellerdeki “Maliyetleri ve Risklerin” nasıl azaltılabileceğini ve dijitalleşerek “Yeşil Turizm”e nasıl geçiş yapılabileceğini Elektraweb ürün müdürü Eda Yılmaz, satışların online rezervasyon, kanal yönetimi & tur operatörü entegrasyonu & google entegrasyonu uygulamaları ile nasıl artırılabileceğini Online Rezervasyon ve Kanal Yöneticisi Ürün Müdürü Beyza Taşkıran, otellerin Temassız Misafir Uygulamaları ile yeni satış olanaklarına nasıl kavuştuğunu ve gelişmiş CRM ile misafirlerin nasıl daha iyi tanınabileceğini de Eğitim Destek Uzmanı Gizem Güzey canlı sunumlarla aktardılar.

https://www.turizmguncel.com/haber/nilufer-durukal-dijitallesme-otellerin-rekabet-gucunde-olmazsa-olmaz-bir-unsur

Bize Ulaşın