Talya Bilişim’den Sektöre 4 Yeni Ürün

Elektra markasıyla turizm sektörüne yönelik çözümler sunan Talya Bilişim bu yıl KimlikOkur, Mobil Yönetim, Devre Mülk Yönetimi ve İnternet Satış Kanalları Yönetimi gibi 4 yeni ürünü piyasaya sundu.

Talya Bilişim, 20 yılı aşkın süredir Elektra markasıyla turizm sektörüne yönelik teknolojik çözümler sunuyor. Elektra Otel Yönetim Sistemi otelin ön bürosunda misafir girişiyle başlayan operasyonun otel içindeki tüm süreçlerini yönetebilecek kapsamda 22 farklı modülden oluşuyor. Amacımız otellerimizin yazılıma yönelik tüm ihtiyaçlarına cevap verebilmek olduğu için modül sayımızı ve içeriğini sürekli geliştiriyoruz. Ön büro, muhasebe, stok ve maliyet yönetimi gibi standartlaşan modüllerimizin yanı sıra 5651 sayılı yasanın gerekliliklerini yerine getiren i-Safe, özellikle termal tesislerde tercih edilen Devre Mülk yönetimi, akıllı telefonlarda tesisin yönetimini sağlayan mobil yönet gibi uygulamalarla otellerimizin hem ihtiyaçlarını karşılıyor hem de teknolojideki son gelişmeleri misafirlerine sunmalarını sağlıyoruz.  Yazılımla birlikte sunduğumuz danışmanlık hizmeti kapsamında, otelin büyüklüğü ve ihtiyaçları doğrultusunda hangi modüllerimizin kullanılacağına ve kullanılacak modüllerin otelin çalışma şekline uygun hale getirilmesi için yazılımlarda ne gibi adaptasyon çalışmaları yapılacağına birlikte karar veriyoruz. Aslında işin en önemli kısmı burası, zira her otelin konsepti doğrultusunda çalışma şekli birbirinden farklı oluyor, yazılımın da esnek yapıda olup bu farklılıklara cevap verebilir nitelikte olması gerekiyor. Elektra ile otellerimiz tüm idari, finansal ve operasyonel süreçleri kolaylıkla kontrol altında tutabiliyorlar.

Bu yıl 4 yeni ürün bize katıldı

Turizm sektörüne yönelik bir diğer çalışmamızı da eğitim kurumlarıyla birlikte sürdürüyoruz. Elektra 2006 yılından itibaren MEB’na bağlı turizm meslek liselerinde ve aralarında Çukurova, Uludağ, Dokuz Eylül, Özyeğin, Başkent, Osmangazi Üniversitelerinin de olduğu birçok eğitim kurumunda ders olarak okutuluyor. Geçtiğimiz Kasım Ayı’nda, Türkiye’nin farklı illerinden gelen 60 hocamızın katılımıyla düzenlediğimiz Elektra Eğitim Semineri, Akdeniz Üniversitesi Turizm Fakültesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşti. İlerleyen günlerde bu eğitimleri tekrarlamaya gayret edeceğiz. 2012 yılında Elektra ailesine 4 yeni ürün katıldı. KimlikOkur, Mobil Yönetim, Devre Mülk ve İnternet Satış Kanalları Yönetimi. KimlikOkur, check-in sırasındaki işlemleri 3 saniye gibi çok kısa sürede tamamlanmasını sağlayan yazılım + donanım çözümü; aynı zamanda fotokopi ve toner kullanımını da çok azalttığı için çevre dostu olan bir ürün. Mobil Yönetim, otel programına IOS ve Android işletim sistemli cihazlarda kullanımını sağlıyor, sadece görüntüleme değil aktif olarak sistemin kullanımına da imkan verdiği için muhasebede bekleyen ödemelere onay vermekten, doluluğu görmeye kadar pek çok işlem mobil olarak yapılabiliyor. Bu yıl geliştirdiğimiz ürünlerin içinde otellerimize en yüksek getiriyi sağlayacak olan ürün, hiç şüphesiz İnternet Satış Kanalları Yönetimi Modülü. Bu ürünle otellerimiz müsaitlik ve fiyat durumunu anlık olarak dünyadaki 650 bin acenta ve Booking, Expedia, HRS vb. gibi anlaşmalı oldukları 850 satış portalına açabilecekler ve son dakika fırsatlarını tüm dünyaya aynı anda duyurabilecekler.

İnternet Satış Kanalları Yönetim Modülü’nü tüm dünyaya açacağız.

İnternet Satış Kanalları Yönetimi Modülü ile 2013 yılında tüm otellerimizi dünya pazarına açmayı planlıyoruz. 2013 yılı planlarımızın arasında oda sayısı az olan otelleri Elektra ile tanıştırmakta var. Projesi tamamlanan Web Tabanlı Elektra Programı’nın birçok otelin tercihi olacağını düşünüyoruz. Amacımız son teknolojiyi bize tercih eden işletmelere iletmek. Bu yıl Ramada İzmit – Ramada Tekirdağ – Ramada Malatya projelerinde Wellborn Luxury Otel – İzmit, Naturland Vocation Eco Club, Mirada Otelleri, Hilal ve Akkuş Termal Tesisleri, Ünisite Yaşam Merkezi birçok projeyi tamamladık. Elektra zaten Adam&Eve, Hilliside, Auqa Fantasy, Ramada Antalya, Klassis gibi seçkin oteller ile Orduevleri, Tedaş, Tüpraş gibi Kamu kurumlarında kullanılıyor. Alanımızda 2000’den fazla referansa sahibiz.

Bize Ulaşın