TALYA BİLİŞİMDEN TURİZM SEKTÖRÜNDE WEB TABANLI DİJİTAL DÖNÜŞÜM

Talya Bilişim’den turizm sektöründe web tabanlı dijital dönüşüm Pandemi döneminde sosyal mesafe kurallarını en iyi şekilde uygulayan tesislerin en büyük yardımcısı temassız uygulamalardı. Bu da sektörlerdeki dijitalleşmeyi hızlandırdı. Talya Bilişim’in turizm sektörüne özel olarak geliştirdiği Türkiye’nin ilk web tabanlı ve en kapsamlı otel yönetim yazılımı Elektraweb sunduğu gelişmiş iletişim modülleriyle sosyal mesafeye dijital dönüşüm getiren öncü bir yazılım olarak dikkat çekiyor. Elektraweb temassız konuk deneyimleri için de içerisinde güçlü uygulamalar barındırıyor ve bulut yapısıyla kullanıcılara verimlilik, karlılık ve veri güvenliği avantajı sağlıyor. Elektraweb ile yurt dışına açılmayı hedeflediklerini dile getiren Talya Bilişim Yönetici Ortağı Nilüfer Durukal, “Yurt dışında bugün 100’ün üzerinde tesis Elektraweb’e geçti. Öncelikli hedefimiz, Afrika pazarı ve Balkan ülkeleri” diyor.

TeknoLojik gelişmelerle birlikte hayatımıza esasına göre fiyatlandığı için kullanıcılar o yıla ait lisans bedeli ödeyerek yazılımı kullanabiliyor. Çağrı destek hattı ise 7/24 destek hizmeti veriyor. büyük bir hızla giren bulut bilişim, yapay zeka, nesnelerin interneti gibi kavramlar alışkanlıklarımızı da aynı hızla değiştiriyor. Sektörleri etkisi altına alan bu akıllı uygulamalar, konaklama, sağlık gibi pek çok sektörün her basamağında akıllı değişimler olarak karşımıza çıkıyor. Pandemi koşullarıyla birlikte tüketicilerin en az temasla hizmet almak istemesi de sektörlerdeki dijitalleşmeyi hızlandırıyor. 25 yılı aşkın süredir turizm ve sağlık sektörlerine yönelik teknolojik çözümler geliştiren Talya Bilişim, geliştirdiği yazılımlarla tesislerin operasyonel, finansal ve idari yönetiminin tek bir platform üzerinden gerçekleştirilmesini sağlayan çözümlere imza atıyor. Talya Bilişim, Elektra Otel Yönetim Sistemleri, Medisoft Hastane Yönetim Sistemleri, KimlikOkur – Kimlik Okuma ve Tanıma Sistemleri, Hoteladvisor.net ve iSafe markalarıyla kullanıcılarına kalite, verimlilik ve karlılık avantajı sağlayan dijitalleşme hamlelerine hız kazandırıyor.

Türkiye’nin ilk web tabanlı, verileri bulutta barındıran otel yönetim yazılımı olma özelliği taşıyor Pandemi döneminde sosyal mesafe kurallarını en iyi şekilde uygulayan tesislerin en büyük yardımcısı temassız uygulamalardı. Talya Bilişim’in turizm sektörüne özeL olarak geliştirdiği Elektraweb de sunduğu gelişmiş iletişim modülleriyle sosyal mesafeye dijital dönüşüm getiren öncü bir yazılım olarak öne çıkıyor. Elektraweb, Türkiye’nin ilk web tabanlı, verileri bulutta barındıran otel yönetim yazılımı olma özelliği taşıyor. Kullanıcılarına sağladığı hız, güvenlik ve mobilite avantaj la rıy la alanında öncü olan Elektraweb, bir tesisin ön bürodan kanal yönetimine, online otel rezervasyonundan e-faturaya, satın almadan SPA’ya kadar tüm departmanlarının dijital ortamda yönetebilmesini sağlayan 23 modülüyle Türkiye’deki en kapsamlı otel yazılımı. En yeni web teknolojileriyle geliştirilen Elektraweb, hızlı, fonksiyonel ve kullanıcı dostu bir uygulama. Farklı paketlerLe geniş bir ürün gamına sahip olan Elektraweb, modüler yapısıyla butik otel, resort, glamping, restoran gibi farklı konseptlerdeki işletmeLerin ihtiyaçlarına uygun özelleştirilebilir çözümler sunuyor. Elektraweb, yıllık ödeme esasına göre fiyatlandırdığı için kullanıcılar o yıla ait lisans bedeli ödeyerek yazılımı kullanabiliyor. Çağrı destek hattı ise 7/24 destek hizmeti veriyor

“Öncelikli avantajı ilk yatırım maliyeti olmaması”

Turizm tesislerinde kullanılan otel otomasyon sistemlerinin otel yönetiminin önemli bir parçası haline geldiğini anlatan Talya Bilişim Yönetici Ortağı Nilüfer DurukaL, dijital dönüşümde vveb teknolojilerinin önemine dikkat çekiyor. Elektraweb ve masaüstü versiyonu Elektra V5 Otel Yönetim Sistemi kullanan toplam 4500 kullanıcı olduğunu söyleyen Durukal, şu bilgileri veriyor: “Elektraweb’in öncelikli avantajı ilk yatırım maliyeti olmaması. Tesislerin birkaç yılda bir yenilenmesi gereken sunucu, sunucu lisansları, virüs programları, yedekLeme gibi maliyetleri yoktur. Uygulamayı kullanmak için sadece internet bağlantısı, akıllı bir telefon, tablet ya da bilgisayara ihtiyaç vardır. Mobil kullanılabilmesi de özellikle evden çalışmanın hız kazandığı pandemi döneminde idari personelin kolaylıkla çalışabilmesine olanak veriyor. Elektraweb, bir otelin tüm departmanlarını ve işlerini yönetebilecek modüllerden oluşuyor. Tesisler ihtiyaçlarına uygun modülleri kullanarak tesisi entegre yapıda tek programla yönetilebilir hale geliyor. Bu sayede de hem hızlı hem de verimli bir yönetim akışı oluşuyor.” Elektraweb, temassız konuk deneyimleri için içerisinde güçlü uygulamalar barındırıyor. Otel yönetim sistemiyle entegre çalışan çözümLer sayesinde konuklar temassız şekilde kolaylıkla hizmet alabiliyor. Durukal, “Online rezervasyon ve online check-in özelliğiyle konuklar dilerse kimlik ve imza sürecini online olarak programdan yapıyor ve resepsiyona gitmeden doğrudan odalarına geçebiliyor. Dilerlerse restoranda rezervasyon yapabiliyor, dijital menü üzerinden yemek siparişini verebiliyor, ödemesini gerçekleştirebiliyor” diyor. “Otellerin veri güvenliğini garanti altına alıyor” Turizm sektöründe özellikle oteller veri ihlalinin en çok yaşandığı tesisler. Otellerin sahip olduğu hem kişisel hem de finansal çok sayıda veri, onları siber saldırıLarın hedefi haline getiriyor. Durukal, “Web teknolojilerini özellikle bulut yapıda çalıştırdığınızda işletmeye ciddi bir tasarruf sağlıyor. Daha da önemlisi verilerinizi güvenli bir alanda tutuyor. Çünkü bulut sistemler hem çok ciddi şekilde korunuyor hem de dünyanın farklı lokasyonlarında verilerin eş zamanlı kopyalarını tutarak veri güvenliğini garanti altına alıyor. Üstelik Elektraweb’de işlenen ve saklanan biLgiler Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK) ve Avrupa Birliği Veri Koruma Yönetmeliği (GDPR) kapsamına göre kayıt altına alınıyor” diyor.

“Yurt dışında bugün 100’ün üzerinde tesis Elektraweb’e geçti”

Otel otomasyonunun Türkiye’deki öncü lideri olan Elektraweb ile yurt dışına açılmayı hedeflediklerini dile getiren Durukal, ilk etapta her ülkede dağıtıcılar kanalıyla çalışmalarını sürdüreceklerini belirtiyor. Durukal, “Azerbaycan’da 60’a yakın otelde Elektra kullanılıyor. Makedonya ve Romanya’da yeni birer dağıtıcımız var. Yurt dışında bugün 100’ün üzerinde tesis Elektraweb’e geçti. Her ülkede bir dağıtıcı üzerinden büyümeyi hedefliyoruz. Öncelikli hedefimiz, Afrika pazarı ve Balkan ülkeleri… Dünyadaki en büyük otel havuzu olan Amerika ve Avrupa pazarıyLa da eLbette ilgileniyoruz.” Her yıl Elektraweb bilen 10 bin kalifiye personel yetişiyor 2006 yılından bu yana Millî Eğitim Bakanlığına bağlı turizm meslek liselerinde zorunlu ders olarak okutulan Elektra’nın web tabanlı versiyonu da oldukça ilgi görerek 100’den fazla turizm fakültesinde yerini aldı. Böylece her yıl Elektraweb bilen yaklaşık 10 bin kalifiye personel sektöre kazandırılmış olacak.

Bize Ulaşın