Elektra Otel Yönetim Sistemleri Yönetici Ortağı Nilüfer Durukal, online büyüme trendine bakıldığında turizm tesislerinin, acentelerin ve sektördeki tüm tedarikçilerin gelişen online pazara uyum sağlamasının kaçınılmaz olduğuna dikkat çekiyor

Türkiye’nin 60 milyar TL’lik e-ticaret pazarının 23 milyar TL’sini online tatil ve seyahat harcamaları oluşturuyor. Bu rakam her yıl katlanarak büyüyor. Otel yönetimi, online rezervasyon, CRM gibi pek çok iş sürecinin artık ileri teknoloji ürünü yazılımlara emanet olduğunu söyleyen Elektra Otel Yönetim Sistemleri Yönetici Ortağı Nilüfer Durukal, Türkiye otel yönetim yazılımı pazarında sektör lideri konumunda bulunduklarını, ülke genelinde 3.500‘den fazla büyük otel, otel zinciri ve konaklama merkezinde Elektra Otel Yönetim Sistemleri‘nin kullanıldığını belirtti.
Durukal, Elektra ile otelin tüm departmanlarındaki operasyonların elektronik ortamda yüksek hızda verimli bir şekilde yönetilebildiğini söyledi.

Yeni nesil teknolojiyi bilerek sektöre giriyor
Özellikle yeni nesil turizm profesyonellerinin teknolojiye daha yatkın olduğunu kaydeden Durukal, “Elektra, MEB‘e bağlı turizm meslek liselerinde ve birçok üniversitenin turizm ve otelcilik fakültelerinde ders olarak okutuluyor ve sektöre giriş yapan kalifiye personel tarafından önceden biliniyor. Yeni jenerasyona ulaşmak için hem meslek liselerinde, hem meslek yüksekokullarında hem de üniversitelerde programlarımızı ücretsiz olarak kuruyor ve eğitimlerini veriyoruz. Her yıl Elektra bilerek mezun olan 9.000 turizmci sektöre giriş yapıyor” dedi.

Bize Ulaşın