Pandemi ve yasaklar nedeniyle online satışa geçen işletmeler için satış sistemleri de doğal olarak yenileniyor. Şartlar paralelinde online satışa geçen otel, tesis ve restoranlar için ücretsiz dijital menü ve paket sipariş programı Bisiparis.com da bu başlıktaki yeniliklerden biri. Bu yapı ile işletmeler dakikalar içinde kendi internet adreslerinde online satış sistemlerini açıp, müşterilerini başka sistemlerle paylaşmak zorunda kalmadan ve komisyon ödemeden satışa başlayabiliyor. Bulut ve web tabanlı otel yönetim sistemi ElektraWeb‘in CEO’su Kemal Oral, “Bisiparis.com; restoran, kafe, kulüp, plaj veya sosyal tesis gibi ağırlama sektöründe çalışan işletmeler için geliştirilmiş en kapsamlı menü, üyelik ve online satış sistemi. 2021’de bin işletmede kullanılmaya başlanacağını öngörüyoruz” bilgisini verdi. Bisiparis.com yapısının, 25 yıldır ağırlama sektörüne hizmet veren Elektra Otel Yönetim Sistemleri’ni yaratan ekip tarafından geliştirildiğini vurgulayan Kemal Oral, “Bu önemli. Çünkü Elektra, Türkiye’de 4 bin 500’den fazla işletmede kullanılan sektör lideri bir marka. İhtiyaçları, beklentileri, karşılaşılacak problemleri görüyor ve ilk elden çözümlüyoruz” bilgisini verdi. 7/24 destek ve yetkin bayi yapısıyla geniş bir hizmet ağına sahip olduklarını belirten Kemal Oral’ın verdiği bilgiye göre, Bisiparis.com Elektraweb POS Restoran Yönetim Programı, stok takip, muhasebe ve personel modülleri ile de entegre çalışabiliyor. Detayları Kemal Oral anlattı:

Pandemi süreci ile restoranlar ve kafelerin iş stratejisi ne olmalı?
Pandemi kimsenin beklemediği bir dönemdi. Kimse bu kadar hızlı bir şekilde dönüşüm yaşanacağını tahmin etmedi. Ama Türkiye hızlı adapte oldu ve hızla online satışa geçtik. Market, tekstil, gıda sektörü online’a döndü. Türkiye’de online alışverişin girmediği bir ev kalmadı. Online satışta, tekstil veya aksesuar alışverişlerinde sipariş 2-3 gün sonra gelse de çok sorun olmuyor. Ancak yemek siparişinde durum böyle değil. Daha kısıtlı bir zaman ve daha çok detay var. Fiyatını anlamak, gramajını belirtmek, ürünü sıcak gönderebilmek, ödeme sistemi ve daha birçok detay var. Çok iyi takip etmeniz lazım. Türkiye’de 500 binin üzerinde yiyecek içecek işletmesi var. Bu işletmelerin birden bire online siparişe geçmesi imkansız. Ufak bir restoranın veya şehir lokantasının buna gücü ve zamanı yok. Online satış işi zor. Restoranlar için tek yol online ve telefonla sipariş. İnternette aramalarda görünürlük önemli. Aksi takdirde dükkanınız kapalı kimse size ulaşamaz. Yiyecek içecek sektöründe online sipariş ve küçük işletmelerin internette görünür olması şart.

Program nasıl çalışıyor?
Bisiparis.com web tabanlı olduğu için kurulum yapılmıyor ve internet bağlantısı olan her cihazdan sisteme ulaşmak mümkün. Her kullanıcı, yetkisi dahilinde sisteme ulaşıyor. Kullanıcılar mobil cihazlarını kullanarak ürünlerinin fotoğraflarını, bilgilerini, fiyatlarını, alt limit, servis bölgesi gibi paket servis koşullarını sisteme tanımlayabiliyor. Bisiparis.com restoranlara avantaj ve yetenekler sunuyor. Örneğin; menüde yemeğin içindeki alerjenleri de göstermek ya da masadaki karekodu okutarak ödemeyi çok daha hızlı ve temassız almak mümkün. Üyelik yönetimi ve sadakat uygulamaları sayesinde bir üyenin gönderdiği link üzerinden başka bir üye sipariş verdiğinde puan kazanılıyor. Kazanılan puanlar işletmenin başka tesisi varsa orada da geçerli oluyor. Ayrıca, tüm bankalar ile direkt bağlantı sayesinde aracı kurumlara komisyon ödemeden, e-cüzdan ile ön ödeme alıp hesap açarak QR Kod ile hızlıca ödeme yapmaları sağlanabiliyor.

Bu yapıyı farklı kılan özellikleri neler?
Yemekle birlikte opsiyonlar sunulmasını, misafirlerin ek taleplerinin mutfağa iletilebilmesini sağlayabiliyoruz. Gel-al, arabaya, masaya, şezlonga ve odaya servis seçenekleri sunulabiliyor. Online gelen siparişler mutfak ekranında görülebiliyor ve mutfak yazıcılarında otomatik olarak yazdırılabiliyor. Siparişin alınması, hazırlanması, gönderilmesi ve teslimatı elektronik olarak takip edilebilir. Çok Dilde Dijital Menü ile yabancı uyruklu kişiler de kolayca sipariş verebilir. Dijital menüde karekod okuyarak otomatik yüklenme, kredi kartı, banka nakit kart veya aracı kurum üzerinden online ödeme alabilme özelliklerimiz bulunuyor. Güvenliğin de çok önemli olduğu online kredi kartı prosesi için uluslararası standart olan PCI DSS sertifikasyonuna sahip. Tüm sayfalar 3D SSL ile şifrelenmiş olarak çalışıyor ve sunucular KVKK ve GDPR uyumlu olması için gerekli tüm sertifikasyonları en yüksek standartlarda sağlıyor. Küçük bir işletmenin bu standartları sağlaması için önemli bir bütçe ayırıp, zaman ve emek harcaması gerekirken, bisiparis.com tüm bu zorunlulukları hazır bir şekilde sunuyor. Aynı durum online ödeme almak için gerekli sanal POS için de geçerli. Bankalar ile sanal POS konusunda anlaşmaya varamayan işletmeler, Bisiparis üzerinden bakiyem.com sistemine entegre olup sanal POS’larına kolaylıkla kavuşabiliyor. Üstelik çok avantajlı koşullarla…

Bisiparisinizvarsa…

Bize Ulaşın