Dünya trendlerini yakından takip ettiklerini ifade eden Shabani, ancak bunun yeterli olmadığını, sektörün içinde bulunup ihtiyaçları yerinde analiz ederek, o doğrultuda teknoloji üretmek gerektiğini vurguluyor. Temelde turizm (Elektra Otel Yönetim Sistemi) ve sağlık (Medisoft Hastane Yönetim Sistemi) sektörlerine yönelik yazılımlar ürettiklerini söyleyen Shabani, “Ürettiğimiz yazılımlarda önem verdiğimiz noktalardan biri işletmelerin tüm ihtiyaçlarını tek programla karşılayabilmek. Bu nedenle programımız birbiri ile entegre çalışan 32 farklı modülden oluşuyor. Otelin kurulum aşamasında gerekli görülen modülleri kuruyor, sonrasında ekleme yapabiliyoruz.

“HotelAdvisor Kanal Yönetimi ile Otellerin Karlılığı Artıyor”

Son dönemde seyahat hizmetlerinin online satışı üzerine bir çalışmamız oldu. HotelAdvisor alt yapısını kullanan oteller kendi web siteleri üzerinden odaları ile birlikte uçak, transfer, araç kiralama hizmetlerini de dinamik paketleme yaparak birlikte satabiliyorlar. HotelAdvisor Kanal Yönetimi sayesinde otel, tüm odalarını dünyanın büyük satış acentelerinde aynı anda satabiliyor ve gelen rezervasyon otomatik olarak önbüroya yansıyor. Otel, oda envanterini en verimli şekilde yönetebiliyor, acente bağımlılıkları ortadan kalkıyor ve karlılıkları artıyor” diyor.

“Otel Konseptiyle Orantılı, Tasarruf Sağlayan Teknolojiler öne Çıkıyor”

Elektra Otel Yönetim Sistemi ile hizmet verdikleri turizm sektörünün sürekli geliştiğini belirten Shabani, konu ile ilgili şunları aktarıyor; “Oteller misafir memnuniyetini arttıracak en son teknolojiyi uygulamak istiyorlar. Otelde uygulanacak teknoloji; konsept ile orantılı olarak iş gücü, zaman ve maliyetten tasarruf sağlamalıdır. Yasaların işletmelerden istediği bazı zorunlu uygulamalar var. Örneğin 5651 Sayılı İnternet Yasası’nda, ortak kullanıma sunulan alanlarda internete bağlanan kişilerin günlük kayıtlarının tutulması gerekiyor. Otellere önerdiğimiz iSafe çözümümüz internet yasasının gerekliliklerini tam anlamıyla yerine getirirken işletmeye de avantaj sağlıyor. Otel internet hizmetini ücretli yapmak isterse ücret, süre, kişi vb. bilgilerini entegre çalıştığı Elektra önbüro ve muhasebe programlarına aktarıyor ve otelin tüm ağ trafiği de yine iSafe üzerinden kontrol ediliyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yayımlanan genelgeye yönelik ise KimlikOkur modülümüz kullanılıyor. Sistem nüfus cüzdanı, ehliyet ve pasaportu 3 saniye gibi kısa bir sürede misafir kartına aktarıyor. Check-in işlemi yapılırken manuel bir giriş olmadığı için misafirler bekletilmiyor, hatalı kayıtların önüne geçiliyor, kağıt ve toner masrafından tasarruf sağlanıyor. Tüm ürünlerimiz en son teknoloji ile işlevsel özelliklerin bileşimini yansıtmaktadır. Son dönemde online rezervasyon sistemi, mobil ve e-Fatura uygulamaları ile OPEX ISO:10002 Müşteri Memnuniyeti Standardı modülleri gündemimizde. OPEX Arıza Takip Sistemi otelin misafir memnuniyetini maksimum seviyeye çıkarabilmesi için her türlü geri bildirimin detaylı olarak yazılım üzerinde takip edilmesini sağlıyor.IS0:10002 Müşteri Memnuniyeti Standardının tüm özelliklerini kapsayan sistemde; işlemler tablet ve akıllı telefon üzerinden oluşturulabiliyor, ilgili kişiler ofisinde bulunmasa bile sistem sürekli çalışıyor. Günlük enerji tüketimleri, en çok alınan şikayetler, hangi odaların sürekli arızalandığı vb. tüm bilgileri sistem anında raporlayabiliyor. Sistem’in CRM kısmında ise; Kiosk ve tabletlerden online olarak anketleri alıp, değerlendirme sonuçları ilgili departmanlarla paylaşılabiliyor. Bu sayede çalışan inisiyatifine izin verilmeden doğru sonuca ulaşılmış oluyor.”

Bize Ulaşın