Turizm sektörüne 20 yılı aşkın süredir  “Kapsamlılık, Pratiklik, ve Detaylılık” mantığı ile teknolojik çözümler geliştiren Elektra Otel Yönetim Sistemleri, Banket Yönetim Sistemi ve Kimlikokur ürünleri ile Kongre Odaklı İş Otelleri’nin ihtiyaçlarına cevap veriyor. Kongre ve iş Otellerinin işleyiş yapılarına bağlı olarak ürünlerinde çeşitli geliştirmeler ve özelleştirmeler yaptıklarını ifade eden Elektra Otel Yönetim Sistemleri Genel Koordinatörü Nilüfer Durukal, bu otellere yönelik çözümleri hakkında şöyle konuştu; “Kongre odaklı iş otellerinde operasyon, daha satış aşamasından başlayıp, misafirlerin otelden ayrılmasına kadar süren uzun ve ayrıntılı bir süreç… Bu sürecin her aşamasında farklı departmanlar aktif rol oynuyor. Operasyonu bir bütün olarak izlemek, tüm departmanları organize ederek iş emirleri oluşturabilmek ve hata payını minimize etmek çok önemli.

OTELLERE KAPSAMLI VE ENTEGRE ÇÖZÜMLER

Elektra ile otellerimiz tüm grup operasyonunu; görüşmeler, randevular, teklifler, kontratlar, oda rezervasyonu ve banket salonları rezervasyonlarını “tek bir proje kartı” içinden yönetebilmekteler. Proje daha operasyon aşamasındayken, tüm girilen bilgiler ışığında organizasyon detay raporu alarak departmanlara mail ortamında gönderebiliyoruz.Bu sayede hiçbir ayrıntı atlanmadan organizasyonlar hızlı ve hatasız bir şekilde gerçekleştirilebiliyor. Elektra “Banket Yönetimi” konusunda otellerimize kapsamlı ve entegre çözümler sunuyor. Birden çok salonun tarih ve saat olarak rezervasyon işlemlerini tek bir ekrandan takip etmek mümkün. Salonların definite, tentetive durumlarına göre bloke edilebilmesi, salon ekipmanlarının bloke edilebilmesi, aynı zamanda tüm rezervasyonların esnek bir şekilde değiştirilebilmesi Elektra ile çok kolay. Bunun yanı sıra salondaki organizasyonun özellikleri, kaç kişinin katılacağı, oturma düzeni, müşterinin teknik beklentileri, görevli personel, müzik, yemek menüsü, kahve ikramı  gibi pek çok ayrıntı banket modülümüzden ayrıntılı olarak izlenebiliyor. Banket modülümüz farklı otel yönetim yazılımlarına da entegre edilebiliyor. Tekelci değil, birleştirici bir vizyonumuz olduğunu buradan tekrarlamak isteriz.

“İŞLEM KAYDINDA MİNİMUM ZAMAN ÇÖZÜMÜ SUNUYORUZ”

Kongre odaklı iş otellerine sunduğumuz bir başka çözüm ise “Kimlikokur”. Aynı anda birçok kişinin işlem kaydının yapılmak zorunda kalınması gereken işletmelerde ve özellikle turizm tesislerinde yoğun olarak kullanılıyor. KimlikOkur, dünyadaki tüm kimlik ve pasaportları okuyup tanıyabilen, resim ve metin olarak saklayıp, Windows ortamındaki tüm programlara aktarabilen bir yazılım. Tüm kurumlarda kayıt için harcanan zamanı en aza indirip, hatayı ortadan kaldırıyor ve böylece müşteri memnuniyetini artırıp hizmet kalitesini yükseltiyor. Örneğin TC Nüfus cüzdanlarını %99 oranla,  tüm ülke pasaportlarını ve çizgi kodlu ülke kimliklerini  %100 doğrulukla okuyabiliyoruz. Ayrıca kimliğin tipini, önünü ve arkasını otomatik olarak algılayabildiği gibi, Türkçe karakterleri İngilizceye çevirebilme özelliğine de sahip.

Elektra ile tüm tesisler idari, finansal ve operasyonel süreçlerini kolaylıkla kontrol altında tutabiliyorlar. ISO 9001 ve 270001 kalite belgelerimiz ile uluslararası standartlardaki üretimimizin devamlılığını sağlayabiliyoruz.

Bize Ulaşın