Turizm işletmeleri için en önemli tasarruf kalemlerinden biri “zaman”dır. Bu nedenle müşterilerimizin hizmet kalitesini yükselten ve hızlandıran ürünler geliştirmeyi amaçlıyoruz.

Elektra ürün ailesindeki tüm modüller otellerimize bir yönetim sistematiği sunarak hem “zaman” tasarrufu sağlıyor hem de ileri kontrol mekanizmaları sayesinde verimliliklerini artırıyorlar. Son zamanlarda öne çıkan 2 modülümüzden biri olan KimlikOkur, dünyadaki tüm kimlik ve pasaportları okuyup tanıyabilen, resim ve metin olarak saklayıp, Windows ortamındaki tüm programlara aktarabilen bir yazılım. Özel tarayıcısıyla kimliğin okunması sadece 3 saniye sürüyor. Bu sayede kayıt için harcanan zamanı en aza indirip, hatayı ortadan kaldırıyor ve müşteri memnuniyetini artırarak hizmet kalitesini yükseltiyor. Sistem tüm bilgileri dijital olarak arşivlediği için aynı zamanda fotokopi maliyetleri de ortadan kalkıyor.

Diğer bahsetmek istediğim ürünümüzse OPEX Misafir Memnuniyeti Yönetim Sistemi. OPEX, CRM + Teknik Servis + Çağrı Yönetimini birleştirerek büyük ve dağınık yerleşkelere sahip otellerde operasyonu çok hızlandırarak misafir memnuniyetini en üst seviyeye taşınmasını sağlayan bir ürün. OPEX ile otel personeli, mobil cihazlar aracılığıyla, arıza, şikayet, talep vb her tür ihtiyaç için, anında çağrı açıp ilgili departmanlara iş emri oluşturabiliyor. İlgili departman gerekli işlemleri yaptıktan sonra, işlemin gerçekleştiği odada ya da alanda çağrıyı yine mobil cihazları vasıtasıyla kapatabiliyor. Bu uygulama otellere inanılmaz bir hız kazandırıyor.

OPEX ile, belirli süreçler içinde tekrarlanarak yapılması gereken işler bir kere sisteme tanıtılıyor ve günlük iş süreçlerine girilen tarihte bu işler de ekleniyor. Özellikle teknik departmanın sorumluluğundaki ekipmanın periyodik bakımları, bakımların içeriği, değişen ve kullanılan parçalar hakkında ayrıntılı bilgiyi takip etmek ve ulaşmak kolaylaşıyor. Ekipmanların sigorta, garanti, fatura gibi bilgilerinin de saklanmasına imkan tanındığı gibi, bakım sırasında kullanılan malzemelerin stoktan otomatik olarak düşülmesi “etkin stok” yönetimi de yapılabilmesini sağlıyor.

KİMLİKOKUR KULLANIMI İLE YILDA 32 AĞAÇ KESİLMESİ ÖNLENİYOR

Kimlikokur ön büroya, OPEX ise özellikle housekeeping ve teknik departmanlara zamansal tasarruf olanağı sağlıyor.
Kimlikokurla kimlik bilgilerinin 3 saniyede okunarak checkin işleminin çok kısa sürede tamamlanması her otelin ulaşmayı planladığı bir hizmet düzeyi. Aynı şekilde odadaki bir arızanın dakikalar içinde ilgili departmana iletilip, çözümlenmesi de misafire direkt dönüşü olan bir hizmet olduğu için çok önem taşıyor. Ayrıca OPEX, 10002 Kalite standartları sürecinde otellerimizin ihtiyaç duyacağı tüm dokümantasyonu da sağlayabiliyor.

Kimlikokur, fotokopi ihtiyacını ortadan kaldırdığı için hem kağıt, hem de toner kullanımında tasarruf sağlıyor. Aynı zamanda doğa dostu bir ürün. Kimlikokur kullanan oteller ortalama olarak 1 yıl içinde 1 kg CO2 salınımını engelleyerek 32 adet ağacı kesilmekten kurtarıyor .
OPEX ise, özellikle satış pazarlama bütçesinde önemli tasarruf oranlarının yakalanmasını sağlıyor. Yapılan araştırmalar, etkili bir “Memnuniyet Yönetim Sisteminin”, otel misafirlerinin %30’unun aynı tesisi seçmesini doğrudan etkilediğini ortaya koyuyor. Yeni bir müşteri kitlesinin konaklama kararı vermesini sağlayacak satış pazarlama aktivitelerinin bütçesi ile, eski müşterilerin memnuniyet düzeylerini üst düzeyde tutan ve tercihlerini etkileyen böyle bir sistemin bütçelendirmesi arasında son derece anlamlı fark bulunmaktadır.

Profesyonel tesis yöneticileri “zaman” unsurunun önemli bir maliyet kalemi olduğunun ve düzenleyici – önleyici faaliyetlerin yönetimsel verimliliği artırdığının bunun da misafir memnuniyetine yansıdığının farkında. O nedenle ürünlerimize olan ilgi her geçen gün artıyor.

 

OPEX ve Kimlikokur ürünlerimiz otellerimizin ihtiyaç ve beklentileriyle bağlantılı olarak gelişmeye devam ediyor. “Hızlılık ve hatasızlık” Talya Bilişim’in tüm ürünlerinde sunduğu standart bir özellik haline gelmiş durumda.

Bize Ulaşın